کتابخانه عمومی مشارکتی و نمایشگاه دائمی سی دی های مذهبی شهید نقابی

این کتابخانه بعنوان اولین کتابخانه عمومی شهرستان جوین بطور رسمی در سال ۸۶ با هدف توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جهت تعمیق ارزشها و معارف دینی و مذهبی و انقلابی در بین کودکان و نوجوانان و جوانان این شهرستان ۶۰ هزار نفری تأسیس شد که تا قبل از تاسیس این کتابخانه، محروم از هر امکانات فرهنگی وعلمی بود.

این مجموعه در محیط یک منزل مسکونی ۲۰۰ متری در حاشیه خیابان اصلی شهر «بلوار امام رضا (ع)» روبروی دادگستری جوین با فعالیت فرهنگی، علمی، قرآنی و کتابخوانی فعال شد؛ توضیح اینکه کتابخانه مشارکتی براساس مقررات مربوط به نهاد کتابخانه های عمومی کشور توسط بخش خصوصی و افراد خیّر اداره شده و کلیه هزینه ها اعم از محل فعالیت، نیروی انسانی و سایر هزینه ها برعهده شخصی مدیر مجموعه است.

شرح مختصری از فعالیتهای صورت گرفته در این مجموعه فرهنگی :

  • فعالیت کتابخوانی و ارائه کتب و نشریات و نرم افزار فرهنگی بصورت امانی به متقاضیان و اعضاء کتابخانه از سطح علمی کودکان و نوجوانان و جوانان و عمومی تا سطح کارشناسی ارشد
  • ارائه مشاوره به جوانان و خانواده ها توسط مدرس آموزش خانواده
  • تشکیل کلاسهای آموزشی از قبیل: کلاس کامپیوتر و قرآن و مهارت زندگی در دوره های متوالی
  • فعالیت فرهنگی و خبری در دنیای مجازی در قالب وب سایت: http://nasim.joveyn.ir
  • برگزاری مسابقات فرهنگی و کتابخوانی در مناسبت های مختلف درطول سال در این کتابخانه
  • ارائه رایگان نرم افزارهای صوتی بصورت mp3 و کپی و ارائه CD وDVD به علاقه مندان و نیز برگزاری حداقل دو نمایشگاه نرم افزارهای فرهنگی در کتابخانه و یا در محل مصلی نماز جمعه در طول سال

خوشبختانه با کلنگ زنی ساخت کتابخانه عمومی و مجموعه فرهنگی شهید نقابی، شهرستان جوین توسط مدیر کل نهاد کتابخانه‌های خراسان رضوی، بزودی عملیات اجرایی این ساختمان در خیابان فرهنگ، روبروی دادگستری جوین با کمک شما خیرین محترم شروع خواهد شد.

این کتابخانه با مجوز از نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور بصورت مشارکتی توسط بخش خصوصی و با کمک شما خیرین فرهنگ دوست ساخته می‌شود.

شماره حساب کتابخانه 463059241 بانک تجارت

ثبت نام

این کتابخانه با بیش از ۷هزار جلد کتاب برای مقاطع سنی مختلف آماده عضوگیری از علاقه مندان است.

ضمناً این مجموعه فرهنگی برای کلاس های تابستانی، قرآن و کامپیوتر و نیز کلاس های مهارت زندگی و اجتماعی در سنین نوجوانان و جوانان از ساعت ۸ الی ۱۴ عصر همه روزه ، ثبت نام به عمل می آورد. (شروع کلاسها از ۲۰ مرداد ماه خواهد بود)

کتابخانه به مکان جدید منتقل شد:

روبروی دادگستری اول خیابان فرهنگDSC02766

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.