همایش ضرورت استفاده از فن آوری های نوین کشاورزی در جوین

همایش ضرورت استفاده از فن آوری های نوین در کشاورزی در شهرستان جوین  با حضور جمعی از تولیدکنندگان و دامداران و مدیران شهرستان جوین  در سالن ذوالفقار جوین برگزار شد.

طراح و تولید کننده علوفه به روش هیدروپونیک گفت: 90 درصد آب کشور دربخش کشاورزی به مصرف می رسد که با استفاده از روش های نوین کشاورزی نظیر تولید علوفه به روش هیدروپونیک می توان به میزان 99 در صد در مصرف آب صرفه جویی کرد.

مهندس مهرداد هاشمیان  در این همایش یک روزه گفت:  درراستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی , حرکت به سوی کشاورزی نوین لازم وضروری است.

وی افزود: با توجه به معضل خشکسالی در ایران و حجم پایین میزان تولید علوفه به روش سنتی، روش تولید علوفه هیدروپونیک راه حل مناسبی برای معضل تهیه خوراک تازه دام در کمترین زمان می باشد.

هاشمیان با اشاره به کاهش 99 درصدی در مصرف آب در بخش کشاورزی با تولید علوفه هیدروپونیکاظهار داشت: این سیستم بر پایۀ اصول کشت بدون خاک بوده و توانایی تولید روزانه یک تن علوفه تازه، ارگانیک و غنی شده در 36 مترمربع را دارد.

این تولیدکننده بیان داشت: این مقدار تولید برابر تولید 30 هکتار زمین زراعی مرغوب می باشد، با این تفاوت که این میزان تولید فقط در 7 روز میسر می شود.

وی تصریح کرد:افزایش در محصولات دام، کاهش سطح زیر کشت، کاهش در مصرف آب به میزان 99 درصد، کاهش در هزینه های سرمایه گذاری، هزینه های جاری ، هزینه های نیروی انسانی وزمان تولید وهمچنین تولید سالم ، ارزان وپایدار از نتایج استفاده از علوفه هیدروپونیک است.

هاشمیان خاطر نشانکرد: با استفاده از این روش می توان در تمام طول سال علوفه سالم مورد نیاز دام را تولید کرد.

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.