اولویت اول جهان اسلام مسئله فلسطین است

امام جمعه جوین  با اشاره به ویژگی های جنگ سوم در غزه گفت: هنوز هم اولین مسئله در جهان اسلام نه عراق  و نه سوریه و نه لبنان  بلکه مسئله فلسطین است.

حجت الاسلام دلیری پور در گفتگو با نسیم جوین با محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی در غزه بیان داشت: مساله فلسطین وجنگ غزه وجنایات دشمن  در نوار غزه  جزء فجایع تاریخ ومساله روز ما است.

وی ادامه داد: جای تعجب است که علمای درباری وعرب های بی دین  صد ها فتوا علیه شیعه می دهند اما یک فتوا علیه اسرائیل نمی دهند و این یکی از مشکلات اساسی جهان اسلام است.

حجت الاسلام دلیری پور در مورد جنگ اخیر اسرائیل غاصب با مردم غزه افزود: این رژیم غاصب به بهانه ربوده شدن 3 اسرائیلی در قدس که صحت آن را هم اثبات نکردند، جنگ سوم غزه را به راه انداختند.

وی تصریح کرد: به فرض که این ادعای اسرائیل صحت هم داشته باشد این وظیفه مردم فلسطین است که از حق خود دفاع کنند چراکه به خانه آنها تجاوز شده است.

حجت الاسلام دلیری پوردر ادامه با برشمردن ویژگی های جنگ سوم اسرائیل غاصب در غزه گفت:عملیات پهباد ها  از سوی حماس و استفاده آنها از تونلی برای حمله زمینی به دشمن و ابتکار عمل حماس مبنی بر شرط شکسته شدن محاصره وجلوگیری از تجاوزدوباره اسرائیل به غزه را از جمله ابتکار عمل حماس در مقابل پیشنهاد و تقاضای آتش بس  از سوی مصری ها را عنوان کرد و گفت:مصر برای نجات اسرائیل وارد عمل شده است و در هنگام  حمله راه خود را بر روی مردم مظلوم غزه باز نمی کند ولی برای نجات اسرائیل قطع نامه صادر می کند! و تقاضای آتش بس می کند! و این مشکل جهان اسلام است

وی با اشاره به سوزاندن زنده محمد ابوخضیر  نوجوان فلسطینی در شرق بیت المقدس اظهار داشت: این عمل دد منشانه  شدت کینه توزی این رژیم را می رساند

وی در ادامه ویژگی های چنگ سوم غزه افزود: اسرائیل این چنگ را در شرایطی ایجاد کرد که حوادث عراق و سوریه و به ویژه  به تصور آنها بازی های  فوتبال جام جهانی  مانع از توجه افکار عمومی به این قضیه می شد چون احتمال دروغ بودن کشته شدن سربازانش وجود دارد!

امام جمعه جوین در ادامه با بیان اینکه این بار مردم کرانه باختری  هم با سنگ و و اقدامات دیگر و درگیری با این رژیم از غزه حمایت کردند، افزود:باید اولین لعن و نفرین را بر سران کشور های عربی و علمای درباری فرستاد که با همکاری و هم آهنگی آمریکا و اسرائیل در خون مسلمانان شریک هستند و در مرحله بعد دومین لعن نفرین را به سازمان ملل  و نهاد های حقوق بشری و سپس  به اسرائیل و امریکا نفرین کرد.

امام جمعه جوین در پایان با اشاره به مضمون حدیث متواتر « مسلمانی که ندای فریاد خواهی مسلمانی را پاسخ ندهد، مسلمان نیست،خاطر نشان نمود: مظلومیت مردم فلسطین  امروز در عالم اعلا بلند شده است و اگر کسی به این مظلومیت پاسخ ندهد مسلمان نیست.

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.