گلایه رئیس شورای شهر نقاب از ساخت و سازهای بدون پروانه

رئیس شورای شهر نقاب  با انتقاد از ساخت و سازهای بدون پروانه در شهر نقاب گفت:  شهرنقاب از نادر شهرهای طولی است که با رشد و توسعه بی اندازه و ساخت وسازهای بدون پروانه در کاربریهای غیرمسکونی به از هم گسیختگی شهر دامن می زند.

محمود ملایجردی  با بیان اینکه در این شهر برخی شهروندان به خاطر منافع شخصی  و خرید اراضی با کاربریهای غیرمسکونی و ساخت وسازهای خارج از عرف به توسعه ناهماهنگ و ناموزن شهرکمک می کنند، افزود: شهرنقاب با 620 هکتار وسعت و جمعیت حدود 14 هزار نفری آن، دارای تراکم 20 الی 22 نفر در هکتار می باشد که نیازمند برنامه ریزی دقیق در نحوه استفاده صحیح از اراضی شهری در داخل محدوده خدماتی ، به منظور تامین رفاه شهروندان از طریق ایجاد محیطی دلپذیرتر ، موثرتر و مساعدتر می باشد.

وی  در گفتگو با نسیم جوین گفت: اگراین ساخت و ساز های غیر مجاز ادامه داشته باشد، هر روز شاهد تخریب کیفی ترین و مرغوبترین اراضی کشاورزی شهرمان می باشیم.

ملایجردی با اشاره به  نقش اقلیم در توسعه و گسترش شهر اظهار داشت: شهروندان مایلند بافتهای فرسوده قسمت شمالی شهر را همچون گذشته رها کرده  و در ضلع جنوبی شهر و در اراضی کشاورزی  اقدام به ساخت وساز نمایند. ولی به چه بهایی؟

وی در ادامه  از متولیان شهر خواست تا با همکاری و همراهی با شهردار و شورای اسلامی شهر و با برنامه ریزی بخشی ، کمک کنند تا آهنگ توسعه به سمت شمال شهر هدایت گردد و برای عملی شدن این کار می توان با مکان یابی برای استقرار ادارات و نهادهایی که قصد احداث سایت اداری یا ایجاد پروژه های عمرانی را دارند اقدام نمود و درنتیجه مردم هم تشویق شوند قسمت های خالی شهر را پر نمایند و شاهد خدمات رسانی بهتر شهرداری باشیم.

وی از معتمدین و شهروندان  خواست تا با عقد توافق با شهرداری در خصوص واگذاری قسمتی از املاک شان به شهرداری و شورای شهر در نظم بخشی به سیستم اداری شهر و استقرار ادارات در شمال شهر کمک نمایند.

رئیس شورای شهر در ادامه با تشکر از واگذاری  6 هکتار زمین از اراضی چهل بند ،  اظهار کرد: امروز جلسه ای در فرمانداری با حضور مسئولین تصمیم ساز و اعضای شورای اسلامی شهر تشکیل شد و مقرر گردید تا دانشکده پرستاری  در مجاور بیمارستان و در همان اراضی واگذاری  احداث شده و برای احداث ستاد نیروی انتظامی و پروژه نیروی مقاومت بسیج سپاه که قرار بود در خارج از محدوده شهرو در همان اراضی کشاورزی 40 بند  تاسیس شوند،  با تهیه زمین در محدوده خدماتی شهر در داخل محدوده خدماتی با مشارکت شهروندان مکان یابی شود، تا بیش از این شاهد تخریب اراضی کشاورزی نباشیم. در خاتمه وی از زحمات  سرهنگ آقابیگی فرمانده نیروی انتظامی و سرهنگ موحدی نیا فرمانده مقاومت بسیج صمیمانه تشکر نمود

Author: مدیر پرتال شهرستان جوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.