• انتقاد امام جمعه عطاملک از تاخیر در معرفی کردن شهردار حکم آباد    :     امام جمعه بخش عطاملک جوین با بیان این که انقلاب اسلامی در اوج خود قرار دارد ' نسبت به بی تفاوتی مردم به عملکرد مسوولان شهرستان و استان انتقاد کرد حجت ...
 • انتقاد امام جمعه جوین از تعلل در معرفی اولین شهردار حکم آباد    :   امام جمعه بخش عطاملک جوین با بیان این که انقلاب اسلامی در اوج خود قرار دارد ' نسبت به بی تفاوتی مردم به عملکرد مسوولان شهرستان و استان انتقاد کرد حجت ...
 • پی دی اف. ویژه نامه جوین خرداد ۹۷    :     پی. دی اف. ویژه نامه جوین ویژه توزیع در شهرستان سبزوار وجوین و جغتای و مشهد. و داورزن تلفن تماس ۰۹۱۵۱۷۱۰۶۳۱ مرکز فرهنگی دفاع مقدس و سرای ...
 • ” خنده های سربی ” تحویل کتابخانه تخصصی دفاع مقدس جوین شد    :   کتاب خنده های سربی که در سال جاری توسط مولف جوینی علی لطفی به رشته تحریر در آمده است ؛ توسط معاونت پرورشی اداره آموزش و پرورش جوین ، امروز ...
 • علاقه شدید اهالی سبزوار به جعل عنوان صنایع جوین به نام سبزوار    :   علاقه شدید اهالی سبزوار به استفاده از عنوان صنایع جوین به نام سبزوار این بار از سوی خبرنگار خراسان چند روز پیش خبری از طرف خبرنگار خراسان رضوی در ...
 • شهیدی که امام رضا (ع) موجر منزلش شد    :    د ر حدود سال های ۸۳ تا ۸۵ سردار شهید حاج حسنعلی شمس آبادی در شهر نقاب و محله شمس آباد یک باب منزل مسکونی داشت که خالی از ...
 • گزارش کامل کلنگ زنی و افتتاح پروژه ها در هفته دولت

  روز اول :

  اولین روز هفته دولت با دیدار فرماندار شهرستان جوین همراه با روسای ادارات سطح شهرستان از امام جمعه محترم شهرستان جوین آغاز گردید.

  در این جلسه جناب آقای فروزان فرماندار شهرستان جوین با ارائه گزارشی کامل از اقدامات و خدمات انجام شده از هفته دولت سال گذشته تا به امسال از تمام روسای ادارات و نهادهای سطح شهرستان در راستایی تحقق اهداف و خدمات مورد نیاز شهرستان تقدیر نمودند .

  لازم به ذکر است در ادامه برنامه های این روز ، پس از این جلسه گروهی از مسئولین ادارات و نهاده ها از خانواده شهداء و جانبازان شهرستان سرکشی و با تقدیم هدیه ای از آنان قدردانی و پروژه استخر پرورش ماهی روستای قلعه نو افتتاح گردید.

  روز دوم :

  به مناسبت دومین روز هفته دولت چند پروژه عمرانی به دست امام جمعه ، فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان در نقاط مختلف افتتاح و گلنگ زنی شد که به شرح ذیل می باشد :

  1. افتتاح خانه عالم روستای اسماعیل آباد با اعتباری بالغ بر 200 میلیون ریال که توسط خیرین و دهیاری روستا بنا گردیده است.
  2. کلنگ زنی خانه عالم روستای خیر آباد
  3. افتتاح غسالخانه روستای عباس آباد عرب با مساحت 75 مترمربع
  4. کلنگ زنی پارک و فضای سبز روستای کلاته شهیدان
  5. رونمایی از تابلوهای منقش به تصاویر شهیدان روستای خرم آباد
  6. کلنگ زنی حصار کشی مزار شهدای روستای خرم آباد
  7. کلنگ زنی پایگاه امداد جاده ای شهدای حکم آباد با اعتباری بالغ بر 35 میلیون تومان با زیر بنای 250 متر مربع
  8. افتتاح روشنایی پلیس راه شهرستان جوین
  9. غبار روبی مزار شهدای شهر نقاب و برگزاری دعای زیارت عاشورا

  روز چهارم :

  در چهارمین روز هفته دولت چند پروژه عمرانی به دست فرماندار ، امام جمعه و جمعی از روئسای ادارات شهرستان جوین با اعتباری بالغ بر 5200 میلیون ریال افتتاح و کلنگ زنی گردید . که اعم آن به شرح ذیل می باشد :

  1. کلنگ زنی پروژه طرح هادی روستای زیر آباد با اعتباری بالغ بر 450 میلیون ریال
  2. کلنگ زنی مجتمع خدماتی رفاهی و بهداشتی جاده ای رازی با مساحت 750 متر مربع و زیر بنای 230 متر و با اعتباری بالغ بر 800 میلیون ریال
  3. افتتاح سیستم آبیاری طرح فشار و طرح تسطیح و کشت 21 هکتار درخت پسته با اعتبار 2500 میلیون ریال در روستای رازی
   • مهندس کلاته آقامحمدی گفت : این پروژه به نمایندگی از 5 پروژه آبیاری تحت فشار در شهرستان جوین در هفته دولت افتتاح شد.
   • در این پروژه 31 هکتار باغ پسته به روش آبیاری قطره ای بابلر در بخش رازی احداث شده است ارزش ریالی این پروژه یک میلیارد و پانصد میلیون ریال بوده که چهارصد میلیون ریال به صورت وامهای بلا عوض تامین شده است و مابقی سهم آورده بوده است این پروژه تعداد 5 نفر اشتغال دائم و 20 نفر اشتغال فصلی ایجاد نموده است.
  4. افتتاح 3 عدد ترانس برق تقویت شبکه به جهت کاهش پرت شبکه برق شهرستان با اعتباری بالغ بر 250 میلیون ریال در روستای رازی
  5. افتتاح گاورداری 20 راسی با اعتباری بالغ بر 1300 میلیون ریال در روستای رازی
  6. کلنگ زنی سالن ورزشی روستای انداده با اعتباری بالغ بر 2200 میلیون ریال

  روز پنجم :

  در پنجمین روز هفته دولت چند پروژه عمرانی دیگر به دست فرماندار ، امام جمعه و تعدادی از مسئولین شهرستان جوین افتتاح گردید .

  در این طرح ها شاهد شکسته شدن طلسم پل چهار راه برغمد بعد از 4 سال و افتتاح آن بودیم که انشاء ا… بتواند تصادفات جاده ای شهرستان را کاهش دهد .

  1. بهره برداری از ناوگان مسافربری بین شهری مجهز شده به کتابخانه جهت ترویج کتابخانی در بین مردم برای اولین بار در کشور
   •  این کتابخانه ها در دو طبقه درون مینی بوس هاوتاکسی های بین شهری قرار می گیرند یک طبقه به کتاب ویک طبقه به نشریات اختصاص داده خواهدشد.
   • امیر عادلی فر بخشدار مرکزی جوین: با این کار می توانید جوانان و جامعه را با کتاب و کتابخوانی بیشتر اشنا بکنید و افکار عمومی را روشنتر و اطلاعات مردم را از این طریق بالا برد و هوشیاری مردم را در برابر توطئه های دشمن بیشتر و باعث خواهد شد به فرموده مقام معظم رهبری در کل بصیرت مردمی بالا برود.
   • این کتابخانه ها در کلیه مینی بوس ها و تاکسی های بین شهری تعبیه با مشارکت دهیاری ها و خود رانندگان تاسیس و کتابخانه عطاملک جوینی کتاب مورد نیاز را تامین خواهد کرد تا مسافرین در زمانی که سوار خودرو هستند بتوانند از این کتاب ها و نشریات استفاده بکنند.
   • این پروژه در سطح کشور برای اولین بار اجرا شده است هر هفته این کتابخانه ها بازدید و کتاب های جدید تامین خواهد شد. همچنین مسافرینی که از کتابی خواسته باشند میتوانند از ان سفارش بدهند.
   • همچنین دو کتابخانه وقفی نیز در سطح شهر ایجاد گشته تا مردم بتوانند به صورت رایگان از انها استفاده کنند امید است مدت زمان مطالعه با اجرای این طرح افزایش پیدا بکند.
  2. افتتاح پل چهار راه برغمد با اعتبار 10800 میلیارد ریال
   • این در حالی است که در روز افتتاح به دلیل وجود نواقصی چون عدم نصب تابلو ها باریک بودن جاده ترددی,آسفالت نبودن پارکینگ و عدم ساخت لب های پل پلیس راه از اجازه بازگشایی راه خودداری نمود و اداره راه و ترابری نیز از تحویل پروژه از پیمانکار و قبول مسئولیت بازگشایی و افتتاح این پل و عواقب این نواقص پل خودداری می کرد که به دستور فرماندار شهرستان جوین صورت جلسه ای تنظیم شد تا بعد از مدت ها این پل شاهد قیچی خوردن ربان افتتاحیه باشد این در حالی است که پل بسته و پیمانکار متعهد شده است تا24ساعت بعد تابلو ها و ظرف 10 روز پارکینگ خاکی پل را اصلاح و تحویل اداره راه نماید تا پل بازگشایی و بعد از چند سال انتظار آماده استفاده برای مردم شود. ولب های پل به علت نبود بودجه بلاتکلیف خواهد ماند.
  3. افتتاح طرح هادی روستای احمد آباد ملک با اعتباری بالغ بر 2500 میلیون ریال
  4. افتتاح خانه مدد جویی با مساحت زیر بنای 43 متر و اعتباری بالغ بر 11 میلیون ریال
  5. افتتاح طرح جابجایی شبکه ورودی برق روستای عباس آباد ملک با اعتباری بالغ بر 150 میلیون ریال
  6. افتتاح نمایشگاه علوم قرآنی در مسجد ابوالفضلی شهر نقاب
  7. افتتاح دکل BTS کارخانه قند به منظور افزایش تعداد مشترکین استفاده همزمان در یک لحظه
   • مهندس رجبی رئیس مخابرات جوین اعلام کرد با افتتاح این آنتن شاهد افزایش پهنای باند از900به1800خواهیم بودکه باعث خواهد شد تعداد مشترک بیشتری دریک زمان بتواند از موبایل خود استفاده کنند کانال خروجی و ورودی دکل افزایش پیدا کرده تا شعاع 30کیلومتر پوشش خواهد داد که روستاهای پیراکوه شامل محدوده پوششی این آنتن قرار خواهند داد درادامه فاز BTS ارتباطات سیار در 6 نقطه دکل نصب خواهد شد، تا نقاط کور تحت پوشش قرار بگیرد.
   • ضمناً 3 دکل در روستاهای عباس آباد, انداده و زورآباد آماده نصب تجهیزات می باشند که در آینده از طریق شرکت مخابرات خراسان رضوی نسبت به نصب آن اقدام میشود.
   • همچنین سه نقطه جلمبادان, ارگ نوجوی و شمس آباد نقاب در مرحله اجرای فنداسیون هستند.
  8. افتتاح شبکه آب رسانی به سه روستای جزندر ، یوسف آباد و منج شیرین که یکی از طرح های مهم شهرستان است که آرزوی دیرینه مردم روستای جزندر برای این کار بوده است که به حمد و لطف دولت عدالت محور و مسئولین استانی و شهرستانی این پروژه که باید 2 سال دیگر به پایان می رسد، به لطف خداوند منان افتتاح گردید . که اعتباری بالغ بر 6500 میلیون ریال هزینه شده است .
   • با افتتاح پروژه آبرسانی جزندر درهفته دولت، دیگر روستایی درشهرستان جوین بدون آب لوله کشی وجود نخواهد داشت، این پروژه که 18 ماه زود تر تحویل شده است توسط شرکت آبفای خراسان رضوی با 200 میلیون تومان بالاتر از بودجه اختصاص داده شده عملی شده است طی این پروژه یک حلقه چاه با عمق 210متر ایستگاه پمپاژ 30مخزن 100,150و60متر مکعبی 3770متر حصارکشی و احداث موتورخانه 8530 متر پمپاژ اجرا شده است.
   • این پروژه باعث شد تا اشک شوق درچشمان مردم جزندر که با تانکر آب آشامیدنی شان تأمین می شده حلقه بزند.
   • مردم هدایایی را به رسم یاد بود به مدیر عامل شرکت آبفای استان خراسان(محمد دانشگر) و معاون ایشان (محمد قائمی) که در مراسم افتتاحیه حضور داشتند اهدا کردند .
  9. افتتاح طرح آبیاری قطره ای باغات روستای جلمبادان با اعتباری بالغ بر 160 میلیون ریال
   • رئیس جهادکشاورزی جوین: هفت هزار هکتار از اراضی شهرستان آماده آبیاری تحت فشار است و بعد از انجام مطالعات و اختصاص بودجه اجرایی خواهد شد.
   • اعتبار برآورد شده برای این کار سی و پنج میلیون ریال برای هر هکتار می باشد که بصورت بلاعوض اختصاص داده خواهد شد و امید است که در سال جاری این پروژه ها اجرایی شوند.
  10. افتتاح طرح هادی روستای بیدخور با اعتبار 2900 میلیون ریال

   

   روز ششم :

   

  در ششمین روز هفته دولت و بنا به برنامه ریزی قبلی توسط مسئول ستاد هفته دولت چند پروژه عمرانی به دست فرماندار ، امام جمعه و مسئولین شهرستان کلنگ زنی یا افتتاح گردید که به شرح ذیل می باشد :

  1. افتتاح آسفالت و بهسازی معابر شهر نقاب توسط شهرداری شهر نقاب به اعتبار بالغ بر 5600 میلیون ریال
  2. افتتاح  پستهای  تقویت و کاهش تلفات فشار برق شهر نقاب  با اعتباری  بالغ بر 700 میلیون ریال
  3. افتتاح طرح توسعه آبرسانی شهری به تعدادی از خانوارهای خارج ار محدوده شهر
  4. افتتاح نانوایی روستای بهرامیه
  5. کلنگ زنی طرح هادی روستای بداغ آباد
  6. افتتاح کیوسک  پلیس راه شهرستان در روستای ابراهیم آباد بالا جوین با اعتباری بالغ بر 300 میلیون ریال
  7. افتتاح  خانه عالم روستای کلاته عرب  با زیر بنای 90 مترمربع  و اعتباری بالغ بر 200 میلیون ریال
  8. جلسه پرسش و پاسخ با حضور مسئولین ادارات سطح شهرستان  در مسجد روستای کلاته عرب
  9. اختتامه مسابقات فوتسال جام رمضان شهرستان جوین

   

   

   

  مطالب مرتبط :

  ” خنده های سربی ” تحویل کتابخانه تخصصی دفاع مقدس جوین شد

  کتاب خنده های سربی که در سال جاری توسط مولف جوینی علی لطفی به رشته تحریر در آمده است ؛ توسط معاونت پرورشی اداره آموزش و پرورش جوین ، امروز در قفسه های کتابخانه تخصصی دفاع مقدس شهرستان جوین قرار گرفت علی اصغر فتحی مقدم در حاشیه تحویل این کتاب حوزه دفاع مقدس به کتابخانه تخصصی دفاع مقدس جوین گفت؛ کتابخانه تخصصی دفاع مقدس شهرستان جوین با ابتکار یکی از فرهنگیان ... مطلب کامل

  علاقه شدید اهالی سبزوار به جعل عنوان صنایع جوین به نام سبزوار

  علاقه شدید اهالی سبزوار به استفاده از عنوان صنایع جوین به نام سبزوار این بار از سوی خبرنگار خراسان چند روز پیش خبری از طرف خبرنگار خراسان رضوی در سبزوار درج شد که موجب اعتراض مردم و فرمانداری شهرستان جوین شد پ به گزارش نسیم جوین کلاته خبرنگار روزنامه خراسان در سبزوار بر اساس گفتگو با ریس اداره صنعت و معدن و تجارت شهرستان سبزوار در خبر مربوط به کارخانه ... مطلب کامل

  ساختمان دادگستری جوین با یک میلیارد تومان هزینه به بهره برداری رسید

  مدیر کل دادگستری خراسان رضوی با اشاره به توجه ویژه به مناطق محروم در دور دوم ریس دستگاه قضا ، گفت: علارغم اینکه استان خراسان رضوی از نظر امکانات ساختمانی در سطح کشور و در مقایسه با سایر استان ها بسیار ضعیف است ' با همه اینها بیشتر توجه اداره کل دادگستری استان تا کنون به مناطق محروم‌هم چون ... مطلب کامل

  طرح آرزوی شهید در قاب تصویر

  طرح آرزوی شهید   در شهرستان های سبزوار و جوین و داورزن در سال تحصیلی ۹۶  در بین دبیرستان های این سه شهرستان اجرا شد این طرح در قاب تصویر ... مطلب کامل

  مادر شهید حاج حسین اسماعیل ابادی آثار به جا مانده از شهید را تحویل موزه دفاع مقدس نمود

  مادر شهید حاج حسین اسماعیل ابادی آثار به جا مانده از شهید را تحویل موزه دفاع مقدس نمود مادر شهید حاج حسین اسماعیل آبادی روز گذشته با حضور در م‌رکز و موزه فرهنگی دفاع مقدس شهرستان جوین  با تجلیل از این اقدام فرهنگی متولیان موزه دفاع مقدس ' مصاحبه و روایت گری از شهید ش را. در این مرکز آغاز کرد حاجیه خانم اسماعیل آبادی تنها فرزند پسری خود را به صورت ... مطلب کامل

  دیدار وزیر ارتباطات و فن آوری با خانواده سردارشهیدحسنعلی شمس ابادی در جوین

  وزیر ارتباطات و فن آوری دولت دوازدهم به عنوان نماینده ویژه دولت در شهرستان جوین در حاشیه افتتاح فاز اول کارخانه فولاد جوین با خانواده سردار شهید مدافع حرم در این شهرستان دیدار کرد . مهندس آذری جهرمی امروز پس از دیدار  از شهرستان جغتای ساعت ۳ و نیم عصر وارد شهرستان جوین شد و در بدو ورود خود به این شهرستان با حضور سبحانی فر نماینده مجلس و ... مطلب کامل

  دیدار وزیر ارتباطات و فن آوری با خانواده سردارشهیدحسنعلی شمس ابادی در جوین

  بهره‌برداری از کارخانه آهن اسفنجی (واحد احیاء مستقیم) کارخانه پارس فولاد سبزوار( جوین) کارخانه آهن اسفنجی(واحد احیاء مستقیم) کارخانه پارس فولاد سبزوار با فناوری مهندسی ایرانی و ظرفیت تولید سالیانه ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی توسط رئیس جمهور افتتاح شد. به گزارش نسیم جوین حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز یکشنبه با حضور در کارخانه پارس فولاد سبزوار ضمن بهره‌برداری از واحد احیاء مستقیم در این مجموعه، از اتاق کنترل و ... مطلب کامل

  دیدار وزیر ارتباطات و فن آوری با خانواده سردارشهیدحسنعلی شمس ابادی در جوین

    با حضور ریس جمهور حسن روحانی در سبزوار  آخرین میخ بر تابوت کارخانه فولاد جوین زده می شود به گزارش نسیم جوین دکتر حسن روحانی یکشنبه همین هفته با حضور در سبزوار به بهانه افتتاح فاز دوم  کارخانه فولاد سبزوار مهمان مردم شهرستان سبزوار خواهد بود امام جمعه جوین در حاشیه نماز جمعه این هفته جوین در گفتگوی اختصاصی با نسیم جوین ' گفت: میزبانی سبزوار از رییس جمهور  برای افتتاح کارخانه ... مطلب کامل

  برخی مدیران جوین پی گیری مطالبات مردم را تشویش اذهان عمومی می نامند

  سخنگوی شورای شهرستان جوین گفت: برخی مدیران و نمایندگان مردم در مجلس ،  پی گیری مطالبات مردم  توسط شورای مردمی شهرستان را تشویش اذهان عمومی می نامند این مقام شورایی با اشاره به پیگیری های شورای شهرستان  در مورد استقرار اداره راه و شهرسازی و حتی نمایندگی اداره راه  در این شهرستان گفت: علی رغم وعده های مدیران و نمایندگان مجلس هیچ توجهی به مطالبات به حق مردم در این مورد ... مطلب کامل

  برخی مدیران جوین پی گیری مطالبات مردم را تشویش اذهان عمومی می نامند

  مشکل روستاییان جوین با منابع طبیعی با کمک نمایندگان مجلس در فرمانداری جوین با چند راه حل مرتفع شد در این جلسه که در محل فرمانداری جوین و با حضور ریس منابع طبیعی کشور و نمایندگان مردم در مجلس برگزار شد موارد زیر به عنوان راه حل موافقت شد ۱ کسانی که سند زمین دارند آزاد و در اختیار صاحب زمین قرار گیرد ۲ اگر زمینی درخت کاری شده ویا دارای اب میباشد ... مطلب کامل

  پاسخ دهید

  برداشت مطالب فقط با ذکر منبع و لینک به مطلب مجاز است.  تلفن پذیرش آگهی : ۰۹۱۵۱۷۱۰۶۳۱

  نشریه خبری نسیم جوین

  نسخه 97

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای نشریه خبری نسیم جوین محفوظ است

  پرتال شهرستان جوین

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 نشریه خبری نسیم جوین. محفوظ است.