نطق میان دستور سبحانی‌ فر در مجلس/ تذکر به رئیس جمهور و وزرای نفت و نیرو

سبحانی فرنماینده مردم سبزوار و حوین و جغتای و خوشاب و داورزن  در مجلس شورای اسلامی در تذکری به رئیس جمهور، گفت: از رئیس جمهور انتظار می رود شهرستان ششتمد که مصوبه دولت را دارد و مردم دیار ابوالحسن بیهقی که منتظر ابلاغ شهرستان می باشد تسریع به عمل آید.
  به گزارش نسیم جوین  رمضانعلی سبحانی فر در نشست علنی امروز (سه شنبه ۲۸ آبان) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور با بیان اینکه آنچه امروز مورد توجه جامعه قرار دارد مذاکرات هسته ای ایران با ۱+۵ می باشد، گفت: جامعه جهانی بداند که ملت ایران از حقوق حقه خود گذشت نخواهد کرد.

نماینده مردم سبزوار بزرگ در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ایران امروز مذاکرات را یک فرصت می داند تا در غالب مذاکره بیان مظلومیت ایران و احقاق حقوق خود را به گوش جهانیان برساند و با صعه صدر توانمندی خود را به دنیا نشان دهد تا غرب بداند که جمهوری اسلامی از نقطه ضعف یا عجز با آنها حرف نمی زند.

وی افزود: دنیا بداند که تیم هسته ای ما با اعتماد و پشتیبانی مقام معظم رهبری بر ملت شریف ایران دیپلماسی نوین حسن روحانی را به پیش می برد.

از نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: انتظار می رود افراد غیر مسئول از اظهارنظر غیر کارشناسی که در روند امور اخلال و به منافع ملی خدشه وارد می کند خودداری کند.

سبحانی فرد خطاب به نمایندگان گفت: رفع انتظارات مردم از دولت و مجلس نیازمند است تا به این ترتیب مشکلات کشور مرتفع شود.

وی ادامه داد: امروزه مردم از تورم، افزایش قیمت ها، بیکاری به ویژه بیکاری فارغ التحصیلان که بزرگترین سرمایه انسانی کشور هستند رنج می برند برای چاره اندیشی درباره آنها توصیه می شود دولت به حفظ ظرفیت تولید کارخانجات موجود و افزایش آنها که اکنون تعطیل می باشد همچنین تکمیل طرح های نیمه تمام و توجه به کشاورزان و کمبودهای اساسی این بخش از جمله سرمایه در گردش، تأمین نهادهایی چون کود و سم و ماشین آلات کشاورزی اقدام کند.

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس افزود: امید است در سال جاری قبل از برداشت محصولات، نرخ خرید تضمینی آنها اعلام شود.

وی با بیان اینکه جا دارد با توجه به نرخ تورم نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی متناسب انتخاب شود، افزود: در همین راستا دولت باید از واردات بی رویه محصولات کشاورزی جلوگیری کند که این امر امروز در فصل برداشت پنبه باعث شده جمع آوری این محصول نتواند هزینه های خود را تأمین کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم در تذکری به رئیس جمهور، گفت: از رئیس جمهور انتظار می رود شهرستان ششتمد که مصوبه دولت را دارد و مردم دیار ابوالحسن بیهقی که منتظر ابلاغ شهرستان می باشد تسریع به عمل آید.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یادآور شد: براساس قانون که مراکز بخش ها بایستی به شهر تبدیل شوند انتظار ابلاغ برخی شهرهای حوزه انتخابیه را دارم.

وی گفت: برخورداری حوزه انتخابیه من از میانگین استانی پایین تر می باشد، توجه ویژه به برخی جاده ها در حوزه انتخابیه ام خواسته جدی مردم از مسئولان است.

این نماینده مردم در مجلس نهم خطاب به وزیر نفت افزود: برخورداری روستاها شهرستان های حوزه انتخابیه من که از میانگین استانی پایین تر می باشد تسریع به عمل آورید و همچنین انتقال خط لوله گاز از سبزوار به جوین که تأمین کننده سوخت مجتمع فولاد سبزوار می باشد اقدام به عمل آورید.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، خطاب به وزیر نیرو گفت: امید است نیروگاه سیکل ترکیبی سبزوار مورد پیگیری جدی قرار گیرد.

 

مرجع : خانه ملت

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

2 thoughts on “نطق میان دستور سبحانی‌ فر در مجلس/ تذکر به رئیس جمهور و وزرای نفت و نیرو

  1. این هم شهری گرانمایه که به کرسی نمایندگی چند شهرستان تکیه زده توصیه می شود بیشتر به مشکلات مردم بپردازد تا مسایل کلان. در ششتمد یا حارث اباد محل تولد ابولفضل بیهقی است که تاریخ بیهقی متعلق به اوست و در خود ششتمد ابن فند که تاریخ بیهق را نوشته. این ابوالحسن کیست؟

       0 نفر با این دیدگاه موافق هست

  2. خدمت آقاي يوسف ابادي اصل راي مهندس سبحاني ازجغتاي بود.بعدشم ايشان الان نماينده سبزوار بزرگندكه انشاالله استان بشه نه فقط جوين ببيند اگه نمايندگان دنبال شهرستان گرفتند چون دنبال استان شدن هستن بعدازاستان شدن جوين شهرستان اصلي خواهد بودوسهمش ازبودجه چندبرابرهمه مردم برابر وبرادرند.همه جابايداباد شود

       0 نفر با این دیدگاه موافق هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.