استقرار نصف روزه پایگاه انتقال خون در جوین، 70 نفر خون دادند و 30 نفر نیز بازماندند

DSC02219با استقرار نصف روزه  پایگاه انتقال خون سبزوار در شهرستان جوین، بیش از 70 نفر از جوینی ها موفق به اهداء خون شدند

میر جهانگیری یکی از کارکنان هلال احمر جوین  با بیان اینکه با دعوت  فرماندار جوین  تیم سیار انتقال خون سبزوار روز گذشته در هلال   احمر جوین مستقر شد، به خبر نگار نسیم جوین گفت: در مدت کمتر از نصف روزی که این تیم انتقال خون در این شهرستان مستقر شد70 نفر از جوینی ها موفق به اهدای خون شدند و 30 الی 40 نفر دیگر نیز موفق به اهدای خون نشده و برگشتند.

وی با اشاره به اینکه  در هر سال با دعوت هلال احمر و یا فرماندار یک یا 2 بار پایگاه انتقال خون سبزوار در این شهرستان حضور یافته و از داوطلبان خون می گیرد، افزود: روز گذشته علی رغم  اینکه اطلاع رسانی عمومی نشده بود ، بعد از از ساعت 12 ظهر که این تیم ، هلال احمر جوین را ترک کرد، ده ها  داوطلب اهدای خون به هلال احمر جوین مراجعه کرده  و  موفق به اهدای خون نشده و برگشتند.

مسوول تیم سیار انتقال خون سبزوار در این مورد به خبر نگار ما گفت:  پایگاه انتقال خون سبزوار علاوه بر پوشش  5 شهرستان سبزوار و جوین و جغتای و خوشاب و داورزن ، مسولیت پوشش شهرستان بردسکن را نیز دارد. و به همین دلیل قادر نیست در همه این شهرستان ها  حضور ممتد داشته باشد.

حمزه ملک خواهی  یکی دیگر از کارکنان هلال احمر جوین نیز در این مورد گفت: انتظار داریم که مدت حضور تیم پایگاه انتقال خون در این شهرستان لااقل ده روز در سال باشد . تا شهروندان جوینی مجبور نشوند برای انتقال خون خود راه 0 15 کیلومتری رفت و برگشت سبزوار را بپیمایند

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

1 thought on “استقرار نصف روزه پایگاه انتقال خون در جوین، 70 نفر خون دادند و 30 نفر نیز بازماندند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.