تسهیل قوانین شهری وخدمات رسانی به اقشار کم درامد و ایجاد درآمدپایدار اولویت شورای شهر است

رئیس شورارئیس شورای شهرجوین امروزر گفتگو با نسیم جوین با بیان اینکه خدمات رسانی به اقشار کم درامد از اولویت های این دوره شورای شهر است، گفت:  تسهیل قوانین و مقررات شهرداری  و پرهیز و اجتناب از بکارگیری نظرات سلیقه ای  لازمه این خدمت رسانی به اقشار محروم شهر است.

محمود ملایجردی افزود:اساس زندگی شهروندان جوینی در این شهر وابسته به فعالیت های کشاورزی و دامداری است. و چون غالب شهروندان این شهر  در این دو بخش فعالیت دارند باید نگاه ویژه ای  در برنامه ریزی های این شهر داشته باشیم.

رئیس شورای شهر در گفتگو با خبر نگار ما با بیان اینکه علی رغم تلاش مدیران شهرستان ، میزان مشارکت شهروندان  در حد انتظار نیست، افزود: در این مدت حدود 20 ساله عمر شورا ها  در این شهرستان هنوز نتوانسته ایم خدمت دو سویه را با مشارکت مردمی انجام دهیم.

ملایجردی گفت: شهرداری فقط یک نهاد صرفا خدمت رسانی نیست و انتظار می رود که با همفکری صاحبنظران و نخبه های شهرستان شهرداری را  به سمت یک نهاد پویای اجتماعی و فرهنگی و خدماتی تبدیل کنیم

رئیس شورای شهر با بیان اینکه شهر را فقط با عوارض و پروانه ساختمانی و جریمه نمی توان ساخت، خاطر نشان کرد: در آغازین هفته های شروع بکار این دوره شورای شهر تلاش و اهتمام اعضای شورای شهر این بوده است  تا با ایجاد منابع درآمدی پایدار و با کمک بخش خصوصی دغدغه مالی شهرداری را برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه شهر طولی نقاب با وسعت620 هکتاری آن نیازمند مساعدت و بسیج همگانی شهروندان در امور مربوط به شهرداری و  شهروندی است اضافه کرد:از سال 82  به دلیل حذف عوارض کارخانه ها ی جمکو و قند و غیرو شهرداری جوین با مشکلات عدیده مالی روبرو شده است.

رئیس شورای شهر نقاب  با توجه به ضرورت  رسیدگی به مبلمان شهری و آسفالت معابریاد آورشد:   ایجاد فضای سبز و سالن ورزشی و توسعه کتابخانه های عمومی و توسعه ناوگان حمل و نقل مسافری درون شهری و اصلاح طرح تفضیلی شهری و ایجاد کشتار گاه و نیز تجمیع ارامستان های شهر از جمله  برنامه های اولویت دار این شورا می باشد

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.