با پیشنهاد شورای فرهنگ عمومی، کارکنان دولت درجوین دراستفاده از کلاه ایمنی پیشگام می شوند

DSC01952در جلسه شورای فرهنگ عمومی جوین در دفتر امام جمعه این شهرستان عصر روز گذشته  با حضور ریاست دادگستری و امام جمعه و فرماندهی انتظامی و بخشداران و روسای آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی و تبلیغات اسلامی و دیگر مدیران و متولیان فرهنگی این شهرستان با موضوع چگونگی اجرای امر به معروف و نهی از منکر،  الزام استفاده  از کلاه ایمنی توسط تمامی کارکنان دولت در هنگام استفاده از موتور سیکلت  در این شهرستان به تصویب رسید.

فرمانده نیروی انتظامی جوین با بیان اینکه اگرچه استفاده از کلاه ایمنی برای راکبان  موتور سیکلت جزء مقررات راهنمایی و رانندگی است، ولی در جهت اقدام عملی تبلیغ امر به معروف و نهی از منکر،  با پیشنهاد این شورا کارکنان دولت در اجرای این مقررات پیشگام می شوند .

سرهنگ علی اکبر آقا بیگی با بیان اینکه  فرار از قانون عین یک منکر است، تصریح کرد: پس از ابلاغ این مصوبه و ارسال  بخشنامه  به ادارات و نهاد های شهرستان،  آن دسته از کارکنان دولت  که از موتور سیکلت استفاده می کنند به طور ویژه  در اجرای این قانون راهنمایی و رانندگی رصد می شوند.

امام جمعه جوین نیز با اشاره به اینکه خداوند نیز به رسول خدا(ص)  دستور داد که ابتدا به اقوام ونزدیکان خود انذار دهد، اظهار داشت: کارکنان دولت خانواده بزرگ دولت محسوب شده و باید دولت امر به معروف و نهی از منکر را از کارکنان خود شروع کند.

حجت الاسلام محمد تقی دلیری پور تصریح کرد: دولت براحتی می تواند کارکنان خود را در زمینه رعایت مقررات و از جمله حفظ ظواهر اسلامی و حجاب  وادار نماید.

نماینده ولی فقیه در شهرستان جوین و رئیس شورای فرهنگ عمومی این شهرستان  با بیان اینکه متاسفانه  امروزه شرایطی پیش آمده است که برای بسیاری از مردم عمل به وظیفه امر به معروف  ونهی از منکر سخت شده است، افزود: دولت  می تواند با یک بخشنامه ساده  در بسیاری از زمینه ها فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر را برای کارکنان خود انجام دهد.

دلیری پور با  اشاره به ارتباط گسترده  همه مردم با دولت  خاطر نشان کرد : امروزه نه تنها کارکنان دولت،  بلکه همه خانواده  ها نیز از طریق آموزش و پرورش و سایر نهاد ها  با دولت ارتباط دارند ودولت می تواند براحتی دراجرای  امر به معروف و نهی از منکر برای عموم مردم برنامه ریزی کند.

رئیس دادگستری شهرستان جوین نیز در این جلسه با اشاره به شروع آغاز سال تحصیلی جدید ونقش  آموزش و پرورش در امر فریضه واجب امر به معروف و نهی از منکر، گفت: در بسیاری ا ز موارد  برای جلوگیری از اقدام مجرمانه یک فرد مجرم  بیش از 20 نفرمامور بکار گرفته می شود، در حالیکه  اگر در تعلیم و تربیت فرد کوتاهی نشود نیازی به این همه هزینه های فراوان و بکار گیری دوربین و مامور و غیرونمی باشد.

«صابری» با توجه به ظرافت امر تربیت اسلامی  در آموزش و پرورش ، افزود:  همانطور که در امر ساخت  و ساز و مسکن  نظارت مهندسین مرتبط با ساخت و ساز لازم  است ، در امر تعلیم و تربیت در آموزش و پرورش نیز حضور و نظارت نمایندگانی از حوزه های علمیه نیز احساس می شود.

در ادامه  این جلسه با توجه به شیوع برخی از مظاهر فرهنگ غرب در برخی از مراسم  های عروسی  این شهرستان ،  مقرر شد خبرنگار روز نامه خراسان با همکاری دبیر شورای فرهنگ عمومی جوین   اقدام به فراخوانی هنرمندان محلی و سنتی  نموده  و با  تشکیل دفتری در مرکز شهرستان  جوین  زمینه را برای   فعالیت گروه های سنتی شاد اعم از موسیقی  سنتی وگروه های  نمایشی محلی و تردستی و سایر  بازیهای سنتی فراهم نمایند تا با  جایگزینی آنها  به جای  نوازندگان غیر مجاز،  ا ز این گروه ها به عنوان  گروه های هنری شاد در مراسم های عروسی استفاده شود.

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.