افزایش 80 تومانی قیمت خرید تضمینی گندم بعد از تحویل گندم !!!

دولت سرانجام پس از انتقادها و اعتراضات مقامات وزارت جهادکشاورزی و کشاورزان از قیمت پایین گندم داخلی، با تأخیری 4ماهه، قیمت خرید تضمینی گندم را از 720تومان به 800تومان برای هر کیلو افزایش داد.

معاون تولیدات گیاهی وزارت جهادکشاورزی اعلام کرد: قیمت گندم معمولی ۷۲۰ تومان و قیمت گندم دروم ۷۵۰ تومان تعیین شده بود که طبق مصوبه دولت از روز پنجشنبه (گذشته) ۸۰ تومان به این نرخ‌ها اضافه شده است.

ناصر توکلی تأکید کرد: مابه‌التفاوت قیمت گندمی که از ابتدای فصل برداشت تاکنون از کشاورزان خریداری شده به حسابشان واریز می‌شود.

پایین بودن قیمت گندم داخلی نسبت به گندم خارجی موجب عدم‌تمایل گندم کاران به فروش محصول خود به دولت و رونق بازار دلالان شده بود. طبق اعلام گمرک هم‌اکنون گندم خارجی هر کیلو 1200تومان وارد می‌شود. مشخص نیست افزایش80تومانی قیمت گندم رضایت کشاورزان را در پی داشته باشد.

نوشدارو بعد از مرگ سهراب

متاسفانه تاخیر در افزایش قیمت خرید تضمینی گندم جوین باعث شده بود که کشاورزان جوینی که از یک ماه قبل مشغول جمع آوری محصول خود بوده اند گندم خود را به دلالان تحویل دهند و با توجه به مصوبه اخیر اغلب کشاورزان متضرر خواهند شد.

Author: مدیر پرتال شهرستان جوین

1 thought on “افزایش 80 تومانی قیمت خرید تضمینی گندم بعد از تحویل گندم !!!

 1. همیشه همینطور بوده
  کشاورز بیچاره یکسال کار می کنه و تو سرما و گرما با سخت ترین وضع زحمت می کشه و بعد محصولش رو به کمترین قیمت می خرند و همون محصول را با کیفیت پایین تر از خارج با قیمت بیشتر وارد می کنند.
  اینه حمایت از کشاورزی ؟؟؟؟
  یا پول باید بره تو جیب دلال یا اینکه دولت بخوره

  بابا فرماندار به داد کشاورزها برسید

     1 نفر با این دیدگاه موافق هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.