گرد همایی مبلغان ماه مبارک رمضان درجوین انجام گرفت

DSC01544ااولین گردهم آیی روحانیون تبلیغی ماه مبارک رمضان به همت سازمان تبلیغات اسلامی  شهرستان جوین صبح روز گذشته  در محل دفتر امام جمعه برگزار گردید.

در ابتدای این گردهم آیی  امام جمعه شهرستان با اشاره به اهمیت موضوع تبلیغ اظهار داشت:رسالت اصلی روحانیت تبلیغ است و ماه مبارک رمضان فرصت بسیار خوبی است تا معارف دینی به مردم آموزش داه شود چراکه دراین ماه قلب ها آماده پذیرش این معارف می شود.

حجت الاسلام لیری پور در ادامه بیان داشت:مهم ترین موضوع برای تبلیغ، پرداختن به قرآن وتفسیر آن است که لازم است مبلغان به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشند وهمچنین سفارشات لازم رادر مورد اهمیت نماز جمعه به عنوان یک فعالیت سیاسی-عبادی به مردم داشته باشند.

وی درادامه  خاطر نشان کرد:برگزاری با شکوه نماز عیدفطر جزءتعظیم شعائر دین است که می بایست در مورد اهمیت این موضوع توصیه های لازم به مردم داده شود.

فرماندار جوین نیز در این جلسه معنوی به طلبه ها گفت: نهاد روحانیت یک نهاد مردمی است و شما نیز ناگزیر هستید در مواجهه با مردم نقش فرماندار و امام حمعه  و فرمانده انتظامی را ایفا کنید.

ابراهیم جدی کار با اشاره به رشد 2/6 اعتیاد  و رشد 1/3 جمعیت،  در کشور ما افزود: رشد 2 برابری اعتیاد در بین مردم نسبت به رشد جمعیت برای ما نگران کننده است و شما علما باید با استفاده از روایاتی که استفاده از این مواد مخدر را برای مردم جایز نمی داند تشریح کنید

وی از علماء حاضر در این جلسه خواست با ترویج فرهنگ صلح و مودت مردم را از نزاع های فردی و جمعی پرهیز دارند

فرمانده انتظامی شهرستان جوین نیزبا بیان اینکه جامعه روحانیت بهترین جامعه مورد هدف ما در راستای سرمایه های اجتماعی هستند، گفت: شما دارای تریبون بوده و می توانید با ارتقاء سطح معنویت و دینداری مردم در ایمن سازی جامعه نیروی انتظامی را کمک کنید.

اکبر آقابیگی افزود: بر اساس اظهارات صاحبنظران افراد معتقد و دیندار احساس تکلیف بیشتری کرده و چون به روز قیامت اعتقاد دارند و نیز خود را در معرض خدا مشاهده می کنند، کمتر به سوی تخلفات اجتماعی و جرایم مختلف سوق پیدا می کنند.

وی در پایان از مبلغین خواست با شماره تلفن 197 پلیس را نیز در مسیر اهداف خود راهنمایی کرده و با انتقاد از ما اصطلاحا ” پلیس ما باشند”

 

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.