دهیاران جوین موظف به جمع آوری سرانه وجه زباله از روستاییان شدند

SONY DSCفرماندار جوین  در گفتگو با خبرنگار نسیم جوین با اشاره به اینکه پرداخت نکردن وجه جمع آوری زباله ها در روستا ها موجب بروز  مشکلاتی برای روستا ها  شده است ، گفت: دهیاران وظیفه دارند که سرانه وجه زباله را از روستاییان دریافت نمایند.

ابراهیم جدی کار در برابر این سوال که اگر روستاییان این وجه را پرداخت نکردند تکلیف چیست؟

وی پاسخ داد :همان کاری که شهردار در یک شهر انجام می دهد و بر اساس قوانین موجود شهروندان را ملزم به پرداخت انواع مختلف عوارض و غیرو می نماید،  دهیاران نیز باید این کار را  انجام دهند.

نماینده عالی دولت در این شهرستان با بیان اینکه دولت پول مفت ندارد که به دهیاران بدهد، افزود:اگر دهیاری نخواهد و یا نتواند این وجوه زباله را در روستا ها از مردم جمع آوری نماید، از حقوق آنها این مبلغ را کم  می کنیم.

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

4 thoughts on “دهیاران جوین موظف به جمع آوری سرانه وجه زباله از روستاییان شدند

 1. عجب!
  بجای راه حل پیشنهاد دادن میاد میگه از حقوق دهیاران کم می کنیم!!!
  وقتی آخه هیچ یک از دهیاران این منطقه در رشته مدیریت روستایی درس نخوندند یکی باید به آنها پیشنهاد بده یا نه؟
  بنظر من باید فرمانداری هر هفته دو ساعت دهیاران را یکجا جمع کنه و به آنها آموزش بدهد و ضمنا از اونها برای توسعه و آبادانی روستاها برنامه بخواد و در نهایت اونها رو ارزیابی کند، بعد حقوق رو نسبت به ارزیابی انجام شده بدهد

     4 نفر با این دیدگاه موافق هست

 2. چطور دولت پول مفت برای راه انداختن مراسم رقاصی تو استادیوم آزادی داره ولی برای رسیدگی به مردم شریف روستایی نداره؟ حالا همون مراسم آزادی رو کوچیکش کن و خود جوین رو در نظر بگیر. مسلما خیلی هزینه های بی خود و بی جهت هست که دارن انجام میدن ولی به اینجا که میرسه ته میکشه و باید از حقوق دهیارا کم کنن.

     4 نفر با این دیدگاه موافق هست

 3. خدمت همشهریان عزیز سلام عرض می کنم.
  بنده هم موافق نظر جناب نقابی و آقا جواد هستم.
  حقوق شهروندی یعنی شهروندان به وظایفی که در قبال یکدیگر دارند ، عمل نمایند.
  همچنین دولت و ادارات حاکم بر یک شهر وظیفه دارند در چار چوب قانون و شرع مقدس اسلام به وظایف خود عمل نمایند و اگر عملی صورت گیرد که در چهار چوب قانون و احکام اسلام نیاشد این عین خیانت به مردم و شهروندان است و باید در یوم الندامة (روز پشیمانی = قیامت) پاسخگو باشند.

  اسلام برای هر فرد و شهروندی حق حیات ، اشتغال ، مالکیت آزادی و حفظ حریم خصوصی را محترم شناخته است، ما مدعی هستیم احکام اسلام در بستر عدالت و اخلاق تشریح شده ، به این معنا که خداوند هیچ حکم و قانونی را بر خلاف عدالت اجتماعی تشریح نمی کند.

  جمهوری اسلامی به عنوان حاکمیت دینی باید نظریه ی دفاع از حقوق شهروندی را به عنوان یک وظیفه دینی به خوبی تبیین کند، قانون اساسی به عنوان فقه سیاسی مکتوب شیعه توجه خاصی به حقوق شهروندی کرده بطوری که رنگ ، نژاد و زبان را موجب تفاوت در برخورداری از این حق نمی داند و دولت را موظف به رعایت حقوق شهروندی برای همه ی انسان ها می کند.

  حال با توجه به مطالب عرض شده چگونه است که ما شاهد تفاوتهای شدیدی در بین محلات شهرمان هستیم.
  مگر محله قدرآباد جزء شهر نیست مگر سردارآباد و ملایجرد و کلاته آقا محمد جزء این شهر نیستند پس چرا به محله شمس آباد و نقاب توجه بیشتری می شود و سهم عظیمی از سرانه شهری را به این دو محله خصوصا به نقاب اختصاص می دهند.
  آیا این همان حقوق شهروندی است که قانون اساسی و اسلام به آن اشاره می کند؟

  یا در خود محله نقاب چرا باید بین پایین شهر و بالای شهر و بین خیابان آموزش و پرورش و دیگر خیابان های نقاب تفاوت را شاهد باشیم.
  آیا این همان عدالت است که قانون به آن اشاره دارد؟

  جدای از همه ی اینها چرا باید مسئولین در کارها ی خودشان دوباره کاری داشته باشند مثلا یکی برای جدول بلوکه استفاده میکنه و دیگری می آید و آن را خراب و به جای آن از سنگ استفاده می کندو از الی ما شاء الله…
  یا این آقایان کارشناس نیستند و یا هستند. اگر کارشناس نیستند پس چرا این مسئولیت را پذیرفتند که این یک نوع خیانت است.
  اما اگر کارشناس باشند دو صورت دارد: 1- یا جاهل هستند و یا متجاهل.
  اگر جاهل هستند چرا مشورت و سوال نمی کنند. اما اگر متجاهل هستند و خود را به جهالت زده اند این هم یک نوع خیانت است.

  اما درباره اینکه جناب فرماندار فرمودند : (( دهیاران وظیفه دارند که سرانه وجه زباله را از روستاییان دریافت نمایند)) این واقعیتی است که ما باید منکر نشویم همانطور که یک شهر با عوارض و حق تغییر کاربری و … که توسط مردم پرداخت شده و اداره می شود ( البته سرانه کشوری هم برای شهرداری ها وجود دارد) درباره روستا هم همین مطلب صدق کرده و مردم باید در این امر مشارکت نمایند. ضمنا دولت وسیله نقلیه آن را که وظیفه ی خود دانسته تهیه نموده است.

  و در پایان اینکه آقا جواد فرمودند : (( مسلما خیلی هزینه های بی خود و بی جهت هست که دارن انجام میدن.)) باید عرض کنم که بله بنده هم با این مطلب کاملا موافق هستم و به نظر حقیر این همان مطلبی می باشد که در اول عرایضم تقدیم کردم اینکه متخصص نبوده و به خود هم راه نمی دهند که با اهلش مشورت نمایند.
  درباره حیف و میل بیت المال هم که نگویید که داغ داریم.
  از اطاله کلام عذرخواهم.
  اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا.

     1 نفر با این دیدگاه موافق هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.