• انتقاد امام جمعه عطاملک از تاخیر در معرفی کردن شهردار حکم آباد    :     امام جمعه بخش عطاملک جوین با بیان این که انقلاب اسلامی در اوج خود قرار دارد ' نسبت به بی تفاوتی مردم به عملکرد مسوولان شهرستان و استان انتقاد کرد حجت ...
 • انتقاد امام جمعه جوین از تعلل در معرفی اولین شهردار حکم آباد    :   امام جمعه بخش عطاملک جوین با بیان این که انقلاب اسلامی در اوج خود قرار دارد ' نسبت به بی تفاوتی مردم به عملکرد مسوولان شهرستان و استان انتقاد کرد حجت ...
 • پی دی اف. ویژه نامه جوین خرداد ۹۷    :     پی. دی اف. ویژه نامه جوین ویژه توزیع در شهرستان سبزوار وجوین و جغتای و مشهد. و داورزن تلفن تماس ۰۹۱۵۱۷۱۰۶۳۱ مرکز فرهنگی دفاع مقدس و سرای ...
 • ” خنده های سربی ” تحویل کتابخانه تخصصی دفاع مقدس جوین شد    :   کتاب خنده های سربی که در سال جاری توسط مولف جوینی علی لطفی به رشته تحریر در آمده است ؛ توسط معاونت پرورشی اداره آموزش و پرورش جوین ، امروز ...
 • علاقه شدید اهالی سبزوار به جعل عنوان صنایع جوین به نام سبزوار    :   علاقه شدید اهالی سبزوار به استفاده از عنوان صنایع جوین به نام سبزوار این بار از سوی خبرنگار خراسان چند روز پیش خبری از طرف خبرنگار خراسان رضوی در ...
 • شهیدی که امام رضا (ع) موجر منزلش شد    :    د ر حدود سال های ۸۳ تا ۸۵ سردار شهید حاج حسنعلی شمس آبادی در شهر نقاب و محله شمس آباد یک باب منزل مسکونی داشت که خالی از ...
 • چرا بودجه شهرداری نقاب و جغتای یکسان ولی عملکردها متفاوت است؟

  در دومین  نشست هم اندیشی شهرداران و اعضای شورای اسلامی شهر های دوقلوی  جوین و جغتای  در ساختمان شهرداری جغتای  مطرح شد

  چرا بودجه شهرداری نقاب و جغتای تقریبا یکسان ولی عملکردها متفاوت است؟؟

  نمایی زیبا از شهر جغتای

  مسوول کمسیون فرهنگی شورای شهر با بیان اینکه بدنبال  تقاضای مکرر شهروندان جوینی در مورد بازدید میدانی از شهر زیبای جغتای   و نیز دیدار با متولیان شهرستان مجاوردر جهت استفاده از تجارب یکدیگر ،واستفاده از ظرفیت های موجود دو شهرستان ،

  میدان وحدت در مرکز جغتای

  میدان وحدت در مرکز جغتای

  روز گذشته اعضای شورای شهر و شهر دار نقاب (جوین)  پس از دیدارو نشست هم اندیشی از پروژه های فضای سبز و عمرانی جغتای بازدیدکردند.

  در این گزارش ضمن بررسی نقاط قوت و آسیب های موجود بر سر راه عمران و آبادانی این دو شهرستان دو قلو و همسایه ،و با تشکر از حسن برخورد و میهمان نوازی دوستان شورا و شهرداری جغتای ، مقایسه ای تطبیقی از دو شهرستان را به مرور زمان از زبان مسوول کمسیون فرهنگی و نایب رئیس شورای اسلامی شهر نقاب خواهیم داشت.

  – چرا بودجه شهرداری نقاب و جغتای تقریبا یکسان ولی عملکردها متفاوت است؟؟؟

  بودجه سالانه شهرداری هردو شهرستان دو قلو تقریبا در حدود 30 میلیارد ریال است

  الف: تفاوت در بکار گیری نیروهای خدماتی و فنی و عمرانی  یکی از مسائل مهم در علت اختلاف در عملکرد این دو شهرداری است.

  به طور مثال: امور برق و روشنایی شهر جغتای توسط یک پیمانکار خبره و دارای  گرید و سابقه فنی اداره می شود و تمامی مسیر های برق و نور افشانی و چراغانی و … با اصول فنی و با اتوک د و.. پی ریزی شده  در حالیکه در شهر نقاب امور روشنایی این شهر توسط یک شخص غیر فنی که صرفا به دلیل بیکار بودن به این کار مهم گمارده شده،  اداره می شود. و کاری جز تعویض لامپ و آنهم بسیار کج دار و مریض را  انجام نمی دهد و کابل  سیم های برقی که در برخی موارد زیر خاک می خواباند و در اولین برخورد بیل کارگر شهرداری سیم قطع می شود.

  ب: واگذاری اراضی شهرداری به عنوان سرمایه های شهروندان به سایر ادارات:

  بر اساس قانون،  واگذاری هرگونه اراضی شهری که در اختیار شهرداری است به هر سازمان یا اداره و یا اشخاص ممنوع است:

  بر اساس اظهارات شهردار و اعضای شورای اسلامی جغتای هیچ گونه زمینی به صورت رایگان در اختیار ادارات و سازمان ها ی شهرستان جغتای قرار نگرفته است، در حالیکه در شهر نقاب تمامی اراضی شهر درسه  دوره شوراهای اسلامی این شهرستان به ادارات و نهاد ها و سازمان ها به طور رایگان واگذار گردیده است!

  بر اساس اظهارات شهردار جغتای فقط در یک نقطه از شهر در مجاورت هتل رضا بیش از 10 هکتار زمین متعلق به شهرداری است و شهردار هرموقع برای پیشبرد پروژه هایش لازم باشد این زمین ها  را فروخته و برای آبادانی شهر هزینه می نماید.

  در خور ذکر است که یکی از دلایل واگذاری زمین رایگان به ادارات  در شهر نقاب ، وجود حس رقابت در جذب به اصطلاح  ادارات در یکی از محله های شش گانه شهر است .به طوری که قسمتی از پارک شهر در یکی از محلات تخریب وبه صورت رایگان تحویل یک اداره می شود!

  جغتای

  نمایی از میدان تره بار جغتای

  نمایی از میدان تره بار جغتای

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  ج: وجود شش محله در شهر نقاب با ساختار روستایی قدیمی 🙁 اختلاف فاحش مساحت دوقلو ها)

  وجود شش محله  با مساحت حدود 670 هکتاری نقاب ، و  در حالیکه شهر زیبای جغتای یک محله یک پارچه با مساحت  حدود 150 هکتار (حدود یک چهارم نقاب ) است   البته با شرایط مناسب شیب  و ساختار و شکل مناسب مهندسی و سایر توانمندی های  لازم  شهری است

  د: عدم نظارت کافی بر امور شهری و شهرداری در جوین:

   

  DSC00112

  یکی از وظایف اصلی شورای شهر نظارت است . واین مسئله در شهر ما  مورد بی مهری قرار گرفته است. و از طرفی خود شهردار هم  به دلیل حضور نداشتن در شهرستان،   اشرافیت کامل بر امور شهرداری ندارد و از طرفی کارکنان  هم هیچ توجهی به  دستورات شهردار ندارند. نه تنها کارکنان ، حتی پیمانکاران نیز توجهی به دستورات شهرداری نمی نمایند .

  یک مورد از صدها موردی که این عضو شورای شهر شاهد بودم قابل توجه است : یک روز قبل از پایان سال گذشته در حضور بنده  شهردار به پیمانکار روشنایی شب عید شهرداری گفت: چراغ های تزیینی و آبشاری ویژه  داخل بلوار را در سمت غرب شهر نصب کنید  چون بلوار اصلی درسمت محله های دیگر در مسیر غرب شهر بیشتر به نور پردازی نیاز دارد. و بنده نیز به پیمانکار گفتم : افتاد!

  علی رغم دستور شهردار و تاکید عضو شورای شهر فقط یک پایه چراغ آبشاری در سمت غرب میدان امام حسین (ع) نصب و مابقی را در سمت شرق میدان نصب نموده اند! و شهر دار نیز علی رغم تذکرات ما  تاکنون هیچ اقدامی ننموده است!

  این نمونه و سایر نمونه ها را شهروندان از نزدیک می بینند.

  و کسانی هم که در شهر ساکن نیستند و در اقصی نقاط کشور بسر می برند نیز  بوسیله سایت شهرداری در فضای مجازی  از بی نظارتی در این شهرداری و هرج و مرج آگاه می شوند!

  چون  وقتی  شخصی در اقصی نقاط کشوروارد سایت شهرداری نقاب می شوند. با کمال تعجب می بینند که شهرداری در فضای مجازی هم هیچ نظارتی نداشته و … علی رغم تذکر مسول کمسیون فرهنگی شورا هیچ عکس العملی تا کنون انجام نداده است .

  برای نمونه برای اینکه مشاهده شما رسمی و دقیق باشد به سایت فرمانداری جوین وارد شوید و سپس در سایت فرمانداری  در قسمت پیوند ها  که سایت شهرداری  نیز در آن  لینک شده است و  وقتی آن را باز می کنید با کمال تعجب مشاهده می کنید که  سایت  مربوط به شهر داری نبوده و  و تحریف شده است!!!

  ه: شهردار جغتای ساکن مشهد و شهردار جوین ساکن اسفراین:

  اگرچه زندگی شهردار جغتای مشهد مقدس است ، اما شهردار جغتای،  تمام وقت به صورت شبانه روزی در جغتای حضور داشته و در پایان هفته به مشهد می رود. و این اتفاقا بسیار به نفع شهر جغتای شده است.

  اما شهردار جوین علی رغم اینکه در شهر اسفراین ساکن است با رفت و آمد روزانه به اسفراین تقریبا کمتر از یک سوم  از ایام شبانه روز را در محل و شهر نقاب حضور داشته و این علت اصلی عدم اشراف ایشان به امور شهرداری است.

  در خور ذکر است که در ابتدا ی انتصاب ایشان به عنوان شهردار، سکونت وی نیز شرط شد و به هر حال بنا به وجود مشکلات موجود برای زندگی وی در نقاب ،  شورا و شهردار به توافق رسیدند که شخص شهردار در نقاب سکونت داشته و و در پایان هفته و یا حداقل پایان شب و یا … رفت  و آمد نماید.  ولی با گذشت ایام  حتی اسکان یک یا چند شب در هفته خود شهردار در نقاب نیز به تدریج فراموش شد و رفت و آمد هر روزه گردید به طوری که شهردار از ساعت 7 الی 14 عصر بیشتر در شهر حضور ندارد.

  علی رغم تاکید اعضای شورای شهر و حتی رضایت این شورا به اینکه در هر هفته 3 الی 4 روز شهردار بعد از ظهر ها  در شهر حضور داشته باشد ولی عملی نشد.

   

  ویک اپیدیمی هم در اعضای شورا و هم در شهرداری رسوخ پیدا کرده و آن  اینکه

  ” خودت را خراب نکن”  موقعیت خود را داشته باش و …

   

  د:  تفاوت در اختلافات فرهنگ  شهروندی در دو شهر دو قلو:

  ادامه دارد:…

  ——————————————————————————————————————————————————————————-

  باز خوانی دوباره  گزارش شب عید سال گذشته:

  ——————————————————————————————————————————————————————————

  چرا شهر نقاب (جوین) خانه تکانی نمی شود؟

  شهرما، خانه ماست، فقط یک شعار قدیمی است .نه تنها این شهر خانه تکانی نمی شود،  بلکه نخاله های خانه های شهروندان در جای جای آن  جاخوش می کنند! و این مشکل اصلی خانه ما ((شهرنقاب)) است.

  چرا این شهر همچون خانه هایمان، خانه تکانی نمی شود؟ چرا یکی ازشهروندان ، در امور عمرانی و زیبا سازی شهر نقاب، سرعت فعالیت و عزم مسئولان شهری نقاب را به حرکت لاک پشتی تشبیه می نماید،  که حتی سه پای آن چولاق است!!! چه کسی مقصراست؟؟ و چه کسی مسئول؟؟؟؟

  نایب رئیس شورای اسلامی شهرنقاب و مسئول کمیسیون فرهنگی این شورا با بیان این مقدمه اظهار نمود: چرا؟ علیرغم تأکید اعضای شورای اسلامی شهر و حتی تأکید کارگروهای مربوطه در فرمانداری جوین در مورد جمع آوری نخاله های سطح شهر، هنوز هم که هنوز است چهره شهر از وجود نخاله ها پاک نشده است؟؟

  عجیب است در شب عید، قبوض عوارض سالیانه، به درخانه شهروندان ارسال میشود، ولی نسیمی از خدمات شهری شب عیدی احساس نمی شود؟

  ناکارآمدی و فشل بودن حداقل نیمی از نیروهای اداری و خدماتی و عمرانی این شهرداری که غالب آنها میراث ادوار گذشته شورا و شهرداری است .پاسخ یکی از این چراهاست!!!

  مگر برنامه ها و مصوبات و ایده ها و خلاصه بودجه ها توسط چه کسی و چه کسانی پیاده و اجرا میشود؟

  فقدان مدیریت در بدنه شهرداری، مشکل اصلی این شهر است .و دراین میان عدم قاطعیت شهردار در تشویق و تنبیه و جابجایی و عزل و نصب و اخراج نیروهای ناکار آمد و… و دخالت اعضای شورای شهر در این مورد، دومین مشکل مدیریتی این شهر است .

  و همه اینها در یک معادله دو مجهولی جمع میشود: اصل و مبنای تصمیم گیری و فعالیت غالب اعضای شورای اسلامی شهر نه دراین دوره که در همه دوره ها ، جلوگیری از ریزش آراء!!! و توجه بیشتر به جلب آراء!!! و شهر، مسئله فرعی و حاشیه ای است ! و شهردار نیز ناچار به جلب نظر رأی همین شورا است !

  و درپایان و در مخلص کلام، این شهروندان مقصر اصلی هستند، که غالب ایشان در انتخابات ،  تعصبات محلی و قومی و منافع شخصی را بر اصل منافع شهر ترجیح میدهند!! و تا مردم خوب انتخاب نکنند، تا باد همین بادا !!

  و اینجاست که باید شهروندان ، نخست به خانه تکانی خود بپردازند و در افکار و اندیشه ها، شهر را خانه خود بدانند و مهمتر اینکه خوب انتخاب کنند، دیگر  هیچ گاه نخاله ای از آسمان بر این شهر نمی بارد! و خانه تکانی شهر رویایی نقاب(جوین) انجام میشود.  به امید خانه تکانی دل ها و اندیشه ها ، پیشاپیش این عید برشما مبارکباد. (مدیرمسئول نشریه  خبری نسیم جوین)

   

  …ادامه دارد

  مطالب مرتبط :

  ” خنده های سربی ” تحویل کتابخانه تخصصی دفاع مقدس جوین شد

  کتاب خنده های سربی که در سال جاری توسط مولف جوینی علی لطفی به رشته تحریر در آمده است ؛ توسط معاونت پرورشی اداره آموزش و پرورش جوین ، امروز در قفسه های کتابخانه تخصصی دفاع مقدس شهرستان جوین قرار گرفت علی اصغر فتحی مقدم در حاشیه تحویل این کتاب حوزه دفاع مقدس به کتابخانه تخصصی دفاع مقدس جوین گفت؛ کتابخانه تخصصی دفاع مقدس شهرستان جوین با ابتکار یکی از فرهنگیان ... مطلب کامل

  علاقه شدید اهالی سبزوار به جعل عنوان صنایع جوین به نام سبزوار

  علاقه شدید اهالی سبزوار به استفاده از عنوان صنایع جوین به نام سبزوار این بار از سوی خبرنگار خراسان چند روز پیش خبری از طرف خبرنگار خراسان رضوی در سبزوار درج شد که موجب اعتراض مردم و فرمانداری شهرستان جوین شد پ به گزارش نسیم جوین کلاته خبرنگار روزنامه خراسان در سبزوار بر اساس گفتگو با ریس اداره صنعت و معدن و تجارت شهرستان سبزوار در خبر مربوط به کارخانه ... مطلب کامل

  ساختمان دادگستری جوین با یک میلیارد تومان هزینه به بهره برداری رسید

  مدیر کل دادگستری خراسان رضوی با اشاره به توجه ویژه به مناطق محروم در دور دوم ریس دستگاه قضا ، گفت: علارغم اینکه استان خراسان رضوی از نظر امکانات ساختمانی در سطح کشور و در مقایسه با سایر استان ها بسیار ضعیف است ' با همه اینها بیشتر توجه اداره کل دادگستری استان تا کنون به مناطق محروم‌هم چون ... مطلب کامل

  طرح آرزوی شهید در قاب تصویر

  طرح آرزوی شهید   در شهرستان های سبزوار و جوین و داورزن در سال تحصیلی ۹۶  در بین دبیرستان های این سه شهرستان اجرا شد این طرح در قاب تصویر ... مطلب کامل

  مادر شهید حاج حسین اسماعیل ابادی آثار به جا مانده از شهید را تحویل موزه دفاع مقدس نمود

  مادر شهید حاج حسین اسماعیل ابادی آثار به جا مانده از شهید را تحویل موزه دفاع مقدس نمود مادر شهید حاج حسین اسماعیل آبادی روز گذشته با حضور در م‌رکز و موزه فرهنگی دفاع مقدس شهرستان جوین  با تجلیل از این اقدام فرهنگی متولیان موزه دفاع مقدس ' مصاحبه و روایت گری از شهید ش را. در این مرکز آغاز کرد حاجیه خانم اسماعیل آبادی تنها فرزند پسری خود را به صورت ... مطلب کامل

  دیدار وزیر ارتباطات و فن آوری با خانواده سردارشهیدحسنعلی شمس ابادی در جوین

  وزیر ارتباطات و فن آوری دولت دوازدهم به عنوان نماینده ویژه دولت در شهرستان جوین در حاشیه افتتاح فاز اول کارخانه فولاد جوین با خانواده سردار شهید مدافع حرم در این شهرستان دیدار کرد . مهندس آذری جهرمی امروز پس از دیدار  از شهرستان جغتای ساعت ۳ و نیم عصر وارد شهرستان جوین شد و در بدو ورود خود به این شهرستان با حضور سبحانی فر نماینده مجلس و ... مطلب کامل

  دیدار وزیر ارتباطات و فن آوری با خانواده سردارشهیدحسنعلی شمس ابادی در جوین

  بهره‌برداری از کارخانه آهن اسفنجی (واحد احیاء مستقیم) کارخانه پارس فولاد سبزوار( جوین) کارخانه آهن اسفنجی(واحد احیاء مستقیم) کارخانه پارس فولاد سبزوار با فناوری مهندسی ایرانی و ظرفیت تولید سالیانه ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی توسط رئیس جمهور افتتاح شد. به گزارش نسیم جوین حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز یکشنبه با حضور در کارخانه پارس فولاد سبزوار ضمن بهره‌برداری از واحد احیاء مستقیم در این مجموعه، از اتاق کنترل و ... مطلب کامل

  دیدار وزیر ارتباطات و فن آوری با خانواده سردارشهیدحسنعلی شمس ابادی در جوین

    با حضور ریس جمهور حسن روحانی در سبزوار  آخرین میخ بر تابوت کارخانه فولاد جوین زده می شود به گزارش نسیم جوین دکتر حسن روحانی یکشنبه همین هفته با حضور در سبزوار به بهانه افتتاح فاز دوم  کارخانه فولاد سبزوار مهمان مردم شهرستان سبزوار خواهد بود امام جمعه جوین در حاشیه نماز جمعه این هفته جوین در گفتگوی اختصاصی با نسیم جوین ' گفت: میزبانی سبزوار از رییس جمهور  برای افتتاح کارخانه ... مطلب کامل

  برخی مدیران جوین پی گیری مطالبات مردم را تشویش اذهان عمومی می نامند

  سخنگوی شورای شهرستان جوین گفت: برخی مدیران و نمایندگان مردم در مجلس ،  پی گیری مطالبات مردم  توسط شورای مردمی شهرستان را تشویش اذهان عمومی می نامند این مقام شورایی با اشاره به پیگیری های شورای شهرستان  در مورد استقرار اداره راه و شهرسازی و حتی نمایندگی اداره راه  در این شهرستان گفت: علی رغم وعده های مدیران و نمایندگان مجلس هیچ توجهی به مطالبات به حق مردم در این مورد ... مطلب کامل

  برخی مدیران جوین پی گیری مطالبات مردم را تشویش اذهان عمومی می نامند

  مشکل روستاییان جوین با منابع طبیعی با کمک نمایندگان مجلس در فرمانداری جوین با چند راه حل مرتفع شد در این جلسه که در محل فرمانداری جوین و با حضور ریس منابع طبیعی کشور و نمایندگان مردم در مجلس برگزار شد موارد زیر به عنوان راه حل موافقت شد ۱ کسانی که سند زمین دارند آزاد و در اختیار صاحب زمین قرار گیرد ۲ اگر زمینی درخت کاری شده ویا دارای اب میباشد ... مطلب کامل

  ۱۱ نظر برای “چرا بودجه شهرداری نقاب و جغتای یکسان ولی عملکردها متفاوت است؟”

  1. رحيم گفت:

   “در شهر نقاب امور روشنایی این شهر توسط یک شخص غیر فنی که صرفا به دلیل بیکار بودن به این کار مهم گمارده شده اداره می شود.و کاری جز تعویض لامپ و آنهم بسیار کج دار و مریض را انجام نمی دهد” قطعه تلخي بود.اين يه نمونه بود از امور برق.شما بقيه رو هم حتما مقايسه کن به نتايج خوبي ميرسي.
   بايد مهندسي عمل کرد تا شهري آباد داشت.

      14 نفر با این دیدگاه موافق هست

  2. نقابی گفت:

   گزارش جالبیه
   ببینید تو بقیه حوزه ها چه خبره!!
   واقعا حیف برای جوین که پارتی بازی و عدم شایسته سالاری بلای جان منطقه شده
   اگر هرکدوم از ما یخورده وجدان داشته باشیم نباید بذاریم که وضعیت شهر و منطقه به این سمت و سو برود

      8 نفر با این دیدگاه موافق هست

  3. جويني گفت:

   باسلام، شهرجغتاي را قطعا دوستان شورا و شهردار محترم نقاب ديدند، يكي از آسيب هاي عدم رشد مناسب و متناسب با مكان و موقعيت شهري نقاب به نسبت جغتاي و ديگر شهرها در اين است كه زيرساخت هاي شهري از جمله كوچه و خيابان ها و جدول بندي آن ها منهاي آسفالت، آب و برق و گاز و به خصوص آب و برق لااقل در معابر شهر طراحي نمي شود برخلاف جغتاي كه خيابان ها همراه آب و برق آماده سازي مي شود تامردم به راحتي و بدون دغدغه خانه سازي نمايند، كوچه و خيابانهاي نقاب با حضور كارشناسان شهرداري و مراجعه چندباره متقاضيان اطلاع رساني و توسط مردم ساخته مي شود و بعدنها اگه فرصت شد برق كشي هم ميشود البته باپرداختهاي آنچناني…
   نقاب فقط يك خيابان دارد اگر بسته شودوترافيك باشدوياخداي ناكرده اتفاقي بيفتد هيچ خيابان موازي و كمكي اين خيابان اصلي بجز كمربند ويران نقاب طراحي و ساخته نشده كه هم شهر تكليفش مشخص و گسترش يابدوهم ترافيك شكسته شود و هم شهر از اين طولي بودن كمي عريض و چاق هم بشود انشاالله…

      3 نفر با این دیدگاه موافق هست

  4. جويني گفت:

   باسلام مجدد، آقاي فرماندار محترم و اعضاي شوراي شهر بفرمايند تكليف اين ساختمان به اصطلاح سايت اداري كي روشن مي شود! با اين حركت لاك پشتي آن هم احتمالا بيمار و سرماخورده كي مي شود از اين ساختمان بهره برداري نمود!!
   لااقل شهردار محترم دستور دهند پارك جلوي سايت اداري را كه درست بكنند، كلا رها شده است!!!

      6 نفر با این دیدگاه موافق هست

  5. محسن گفت:

   سلام و خداقوت به تمام همشهریان عزیز جوینیم
   شهرستان جوین دارای موقعیت فوق العاده ای می باشد چونکه در مسیر راه ارتباطی به شمال کشور قرار دارد در ضمن افراد شایشته و نخبه هم فراوان تا دلت بخواد.
   اما مشکل کجاست که از عدم مدیریت صحیح رنچ می برد . عدم برنامه ریزی برای کوناه مدت میان مدت و بلند مدت و همچنین عدم مسئولیت پذیری مسئولان نه چندان دلسوز باعث عدم پیشرفت این شهرستان استراتژیک شده است . ما همه مسئول در پیشگاه خداوند هستیم . یا علی

      3 نفر با این دیدگاه موافق هست

   • مدیر مسئول نشریه نسیم جوین گفت:

    با سلام و تشکر از همه دوستان جوینی و جغتایی، باکمال میل منتظر نظرات شما پیرامون موضوع فوق بوده و حتما از نظرات شما در تحلیل این گزارش استفاده خواهد شد

       5 نفر با این دیدگاه موافق هست

  6. نقابی گفت:

   ” خودت را خراب نکن” موقعیت خود را داشته باش !!!
   یعنی واقعاً شوراهای ما اینطوری فکر می کنند؟

      5 نفر با این دیدگاه موافق هست

  7. کدخدای سابق جغتای گفت:

   سلام اقای شمس ابادی نوشته اید مساحت جغتای 150 هکتار و درازشهر(نامی که من پیشنهاد میکنم برای شهرتان تا مشکل محلات ششگانه حل شود و هم کیفتان کوک شود که شهرتان خیلی دراز است!!)670 هکتار یعنی با حساب شما طول جغتای میشود 1500 در1000 ولی من با ویکی مپیا(سایتی که از گوگل ارث تغذیه میشود و دارای گزینه ای برای مساحی است) بطور هوایی که متر زدم طول جغتای 3200 درمتوسط 1300 متر بود که میشود 384 هکتار نه 150 هکتار و اما طول دراز شهر از مسجد اق قلعه تا انتهای نقاب شد 5200 که ضربدرعرض متوسط 1000 کنیم میشود 520 هکتار حال تا زمانیکه شما با این عینک ومتردوگانه شهر بسازید اوضاع چنان خواهد بود در ثانی شالوده جغتای در سال 1150 قمری توسط مهندسان شاه عباس صفوی پس از زلزله سال 1149 قمری در محل کنونی بنیان نهاده شد و بنیان شهر شما توسط مهندسان دانشگاه ازاد دولت هاشمی مهر تایید دریافت کرده ایا نباید فرقی بین جغتای و دراز شهر باشد !!!!!!!!!

      7 نفر با این دیدگاه موافق هست

  8. رحيم گفت:

   اين متن داره به يکي از پربارترين مطالب سايت تبديل ميشه.شجاعت و دست به قلمتون جاي تحسين داره.خسته نباشيد

      10 نفر با این دیدگاه موافق هست

  9. احسان گفت:

   بی شک یکی از بهترین نوشته های این سایت در این چند ساله، همین مطلب می باشد
   امیدوارم ادامه پیدا کند
   و امیدوار تر اینکه چاره به حال این تفاوت ها و معظلات شود

      11 نفر با این دیدگاه موافق هست

  10. رحيم گفت:

   منتظر ادامه مطالب هستيم….

      3 نفر با این دیدگاه موافق هست

  پاسخ دهید

  برداشت مطالب فقط با ذکر منبع و لینک به مطلب مجاز است.  تلفن پذیرش آگهی : ۰۹۱۵۱۷۱۰۶۳۱

  نشریه خبری نسیم جوین

  نسخه 97

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای نشریه خبری نسیم جوین محفوظ است

  پرتال شهرستان جوین

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 نشریه خبری نسیم جوین. محفوظ است.