• انتقاد امام جمعه عطاملک از تاخیر در معرفی کردن شهردار حکم آباد    :     امام جمعه بخش عطاملک جوین با بیان این که انقلاب اسلامی در اوج خود قرار دارد ' نسبت به بی تفاوتی مردم به عملکرد مسوولان شهرستان و استان انتقاد کرد حجت ...
 • انتقاد امام جمعه جوین از تعلل در معرفی اولین شهردار حکم آباد    :   امام جمعه بخش عطاملک جوین با بیان این که انقلاب اسلامی در اوج خود قرار دارد ' نسبت به بی تفاوتی مردم به عملکرد مسوولان شهرستان و استان انتقاد کرد حجت ...
 • پی دی اف. ویژه نامه جوین خرداد ۹۷    :     پی. دی اف. ویژه نامه جوین ویژه توزیع در شهرستان سبزوار وجوین و جغتای و مشهد. و داورزن تلفن تماس ۰۹۱۵۱۷۱۰۶۳۱ مرکز فرهنگی دفاع مقدس و سرای ...
 • ” خنده های سربی ” تحویل کتابخانه تخصصی دفاع مقدس جوین شد    :   کتاب خنده های سربی که در سال جاری توسط مولف جوینی علی لطفی به رشته تحریر در آمده است ؛ توسط معاونت پرورشی اداره آموزش و پرورش جوین ، امروز ...
 • علاقه شدید اهالی سبزوار به جعل عنوان صنایع جوین به نام سبزوار    :   علاقه شدید اهالی سبزوار به استفاده از عنوان صنایع جوین به نام سبزوار این بار از سوی خبرنگار خراسان چند روز پیش خبری از طرف خبرنگار خراسان رضوی در ...
 • شهیدی که امام رضا (ع) موجر منزلش شد    :    د ر حدود سال های ۸۳ تا ۸۵ سردار شهید حاج حسنعلی شمس آبادی در شهر نقاب و محله شمس آباد یک باب منزل مسکونی داشت که خالی از ...
 • بازار داغ خريد و فروش«تنورهاي خانگي» در جوين

  نارضايتي از کيفيت نان نانوايي ها، يکي از بحث هاي روزمره در سرسفره هاي شهروندان جويني است، اين بي کيفيتي نان شاطران امروزي چه از بي دقتي شاطران باشد و چه از نامرغوبي آردهاي تحويلي، مردم اين شهرستان را به فکر احياء تنورهاي خانگي و سنتي وادار نموده است،

  تنورهايي که در گذشته با دستان تنورمالان صيقلي شده و نان را طوري مي پخت که حتي بعد از ده روز نان سنتي با طعم و عطر و بوي خاص خود بهترين قوت لايموت سفرهاي منازل به حساب آمده و حتي ذره اي از آن نان ها دور ريز نمي شد،

  احمد ناظمي پور يکي از شهروندان جوین با بيان اينکه غالب نان هاي توليدي دراين شهرستان بي کيفيت بوده و قابل استفاده نيست به خبرنگار ما مي گويد: بسياري از خانواده هاي جويني بدليل نامرغوبي نان نانوائيها اقدام به احياء روش هاي قديمي پخت نان در منازل خود نموده اند

  وي مي گويد: نان هاي امروزي در اين شهرستان فقط چند ساعتي که تازه هستند قابل استفاده اند در صورتيکه نان هاي تنورهاي خانگي و سنتي بيش از يک هفته نيز قابل استفاده ميباشند، بدون اينکه از کيفيت و طعم آنها کاسته شود.

  يکي از شهروندان بنام گوهرشاد قدرآبادي نيز با بيان اينکه اصلاً نمي تواند از نان هاي نانوايي هاي بازاري استفاده کند، به خبرنگار ما مي گويد: بيش از ده سال است که تمامي دندانهايم را کشيده و هيچ دنداني در دهن ندارم!

  وي گفت: نان هاي تنوري و خانگي را به راحتي و بدون دندان مدتهاست استفاده مي کنم .

  يکي از تنور مال هاي سنتي اين شهرستان در مورد ساخت و عرضه تنورهاي سنتي و گلي خانگي در اين شهرستان مي گويد: مدتها بود که بازار فروش تنورهاي گلي و سنتي خانگي در اين شهرستان بي رونق بود.

  کربلايي براتعلي افزود:بعد  از هدفمندي يارانه ها و يکسان شدن قيمت آرد در بازار، فروش و عرضه تنورهاي گلي و سنتي و خانگي ما رونق گرفت و روز به روز با تقاضاي فراوان مردم روبرو ميشود.

  استاد حسين حلب ساز نيز که در يکي از محله هاي شهر نقاب به ساخت تنورهاي گازي مشغول است، به خبرنگار ما مي گويد: اين روزها بسياري از خانواده ها به سمت خريد تنورهاي خانگي و گازي روي آورده اند.

  خانم سردارآبادي يکي از بانوان اين شهرستان که در منزل خود به پخت نان محلي مشغول است به خبر نگار ما مي گويد: وقتي تفاوتي در قيمت آرد نانوايي با آرد بيرون نيست ، پس چرا ما خودمان با دستپخت خود نان مرغوب را نپزيم .

  وي مي گويد: در اين تنور هاي گازي  خانگي با ادويه و چاشني و سبزي هاي متفاوتي مي توان خمير را پخت و نان اين تنور ها بيش از ده روز هم ماندگاري داشته و اصلا دور ريز نمي شوند.

  حسين نقابي يکي ديگر از کشاورزان اين شهرستان نيز درمورد نامرغوب بودن نان هاي نانوايي ها ميگويد: در قبل از هدفمندي يارانه ها که قيمت نان ها بسيار ارزان بود نيمي از نان هاي خريداري شده از نانواييها قابل مصرف نبود و براي دام ها و حيوانات اهلي در منزل استفاده مي کرديم ولي هم اکنون بدليل قيمت بالاي نان ناگزير از مصرف آن هستيم، اگر چه بيشتر مواقع عارضه سوء هاضمه و بيماري هاي گوارشي حاصل از مصرف اين نان هاي شبيه پلاستيک گريبانگير ماست!

  يکي از کارشناسان بهداشت اين شهرستان که نخواست در اين گزارش نامش فاش شود، در مورد نامرغوب بودن و غيربهداشتي بودن نان برخي از نانوايي هاي اين شهرستان ميگويد: سوء تغذيه بيماريهاي معده و گوارشي يکي از بيماريهاي غالب مردم اين شهرستان ميباشد که ناشي از همين بي کيفيتي نان هاي نانوايي هاست.

  وي افزود: قوت و غذاي غالب شهروندان جويني بدليل اشتغال در بخش کشاورزي و دامي فقط شامل نان بوده و در فصولي از سال که امکان استفاده از غذاي گرم براي آنها ميسر نبوده و مصرف نان خالي به همراه فرآورده هاي بسيار ضعيف لبني همچون ((کشک يا کمه محلي)) موجبات غالب ناراحتي هاي گوارشي است.
  شاطرها چه ميگويند:
  برخي از شاطرهاي اين شهرستان، بي کيفيتي نان هاي توليدي خود را به نامرغوب بودن آردهاي برخي از کارخانجات آرد ارتباط داده و ميگويند:آردها، در هرنوبت که تحويل ما ميشود و از يک کاميون تا کاميون ديگر با هم تفاوت داشته و اين بي کيفيتي آردها و متنوع بودن آردها موجب نامرغوبيت نان ها ميشود.

  حکم آبادي يکي از شاطرهاي پيشکسوت اين شهرستان با گلايه از بازديد نکردن مسئولان از عملکرد نانوايي ها ميگويد چرا مسئولان اداره بازرگاني و مسئولان اتحاديه نانوايي ها هر از چند گاهي اقدام به آزمايش خمير نانوايي ها نمي کنند؟ وي افزود امکان استفاده از آردهاي غيراستاندارد نظير آرد قنادي و نيز امکان استفاده از انواع جوهر قند و جوهر ليمو وجوش شيرين بجاي خمير مايع وجود دارد.

  مهدي سبزواري ديگر شاطر اين شهرستان نيز با بيان اينکه بايد امتياز و پروانه بهره برداري از نانوايي ها فقط به افراد ماهر و شاطر تعلق بگيرد، به خبرنگار ما گفت: بسياري از صاحبان نانوايي ها در اين شهرستان امتياز و پروانه نانوايي را خريد وفروش کرده و سودهاي زيادي را به جيب خود مي زنند بدون اينکه اهل اين کار باشند!

  وي افزود غالب نانواييهاي جوین توسط مالک اصلي خود اداره نشده بلکه توسط اجاره کار و يا مباشر اداره ميشود و به همين دليل مباشر نيز در فکر ارتقاء کيفيت نان نمي باشد. دادگر يکي ديگر از شاطران اين شهرستان ميگويد: چرا به ما نانواييها اجازه تهيه و خريد آرد بصورت آزادانه را نمي دهند؟

  وي افزود: در برخي از کارخانجات آرد شهرستانهاي مجاور آردهاي خوبي توليد ميشود و درحاليکه ما مجبور به خريد آرد از کارخانجات نيشابور و مشهد هستيم.

  محمدي ديگر شاطر اين شهرستان به بيان اينکه بايد تنوع در توليد نان باشد به خبرنگار ما گفت: در اين شهرستان فقط يک نوع نان توليد ميشود. وي با اشاره به نياز مردم به انواع نان هاي توليدي افزود: بايد بصورت مرتب و دوره اي براي شاطرهاي شهرستان کلاسهاي آموزش و بهبود کيفيت گذاشته شود.
  مسئولين چه ميگويند
  رئيس اتحاديه صنف نانوايي هاي شهرستان جوین نيز با بيان اينکه در غالب نانوايي هاي اين شهرستان شاطر حرفه اي اشتغال ندارد، گفت: شاطرهاي خوب و کاردان غالباً پس از کسب مهارت و استاد شدن در اين شهرستان به تهران مهاجرت مينمايند! و به همين دليل غالب کساني که بعنوان شاطر به پخت و پز در اين نانواييها مشغول هستند مهارت کافي و لازم را ندارند.

  عباسي در پاسخ به آنهايي که نامرغوبي آرد را عامل نامرغوبي نان ذکر ميکردند، ميگويد چطور ميشود که اين نامرغوبي فقط براي برخي از نانواييهاست درحاليکه با همين آردها بعضي از نانواييها نان هاي مطلوبي را تحويل مشتري ها ميدهند.

  وي با اشاره به اينکه آردهايي که هم اکنون تحويل نانواييهاي اين شهرستان ميشود از گندمهاي وارداتي است ، افزود اين آردها داراي گلستون بالايي بوده و موجب حالت چسبندگي بيش از حد معمول در نان توليدي ميشود.

  دکتر سهرابي رئيس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان جوین نيز در اين مورد مي گويد: مامورين بهداشت  اين شهرستان به صورت دوره اي  هر 3 ماه يک بار به طور تصادفي و آزمايش خمير هاي برخي از نانوايي هرا از نظر ميزان نمک و غيرو بر رسي مي نمايند و اگر موردي خلاف بهداشت مشاهده شود به اداره بازرگاني شهرستان گزارش مي شود.
  سرپرست فرمانداري جوین نيز با بيان اينکه نان با کيفيت و خوب حق طبيعي مردم است گفت بايد اداره بازرگاني و صنعت و تجارت شهرستان جوین با افزايش بازديد ها و نظارت از نانواييها نسبت به درجه بندي کيفيت نان هاي نانواييهاي شهرستان اقدام لازم را انجام دهد.

  علي سامقاني تصريح کرد: بايد نانواييهاي خوب تشويق شده و به نانواييهاي متوسط اخطار و تذکر داده شود وي خاطر نشان نمود: بايد به نانواييهايي که در امر پخت نان مطلوب تلاش ندارند و بعنوان واحد ضعيف به حساب مي آيند بايد جريمه شده و در صورت اصلاح نشدن، پروانه فعاليت آنها لغو شود.

  ابوالفضل حکم آبادي متصدي سابق امور نانواييها در فرمانداري جوین نيز با بيان اينکه امر نظارت بر عملکرد نانواييها بعد از هدفمندي يارانه ها از فرمانداري به اداره بازرگاني هر شهرستان موکول شده است به خبرنگار ما گفت: وجود اداره بازرگاني و صنعت و تجارت به صورت نمايندگي و نبود مسئول تعزيرات مستقر در شهرستان يکي از مشکلات موجود در امر کوتاهي در نظارت بر کار و فعاليت نانواييها است.

  این گزارش در خراسان رضوي – مورخ سه‌شنبه 1391/09/14 شماره انتشار 18283 نیز به چاب رسیده است

  مطالب مرتبط :

  ” خنده های سربی ” تحویل کتابخانه تخصصی دفاع مقدس جوین شد

  کتاب خنده های سربی که در سال جاری توسط مولف جوینی علی لطفی به رشته تحریر در آمده است ؛ توسط معاونت پرورشی اداره آموزش و پرورش جوین ، امروز در قفسه های کتابخانه تخصصی دفاع مقدس شهرستان جوین قرار گرفت علی اصغر فتحی مقدم در حاشیه تحویل این کتاب حوزه دفاع مقدس به کتابخانه تخصصی دفاع مقدس جوین گفت؛ کتابخانه تخصصی دفاع مقدس شهرستان جوین با ابتکار یکی از فرهنگیان ... مطلب کامل

  علاقه شدید اهالی سبزوار به جعل عنوان صنایع جوین به نام سبزوار

  علاقه شدید اهالی سبزوار به استفاده از عنوان صنایع جوین به نام سبزوار این بار از سوی خبرنگار خراسان چند روز پیش خبری از طرف خبرنگار خراسان رضوی در سبزوار درج شد که موجب اعتراض مردم و فرمانداری شهرستان جوین شد پ به گزارش نسیم جوین کلاته خبرنگار روزنامه خراسان در سبزوار بر اساس گفتگو با ریس اداره صنعت و معدن و تجارت شهرستان سبزوار در خبر مربوط به کارخانه ... مطلب کامل

  ساختمان دادگستری جوین با یک میلیارد تومان هزینه به بهره برداری رسید

  مدیر کل دادگستری خراسان رضوی با اشاره به توجه ویژه به مناطق محروم در دور دوم ریس دستگاه قضا ، گفت: علارغم اینکه استان خراسان رضوی از نظر امکانات ساختمانی در سطح کشور و در مقایسه با سایر استان ها بسیار ضعیف است ' با همه اینها بیشتر توجه اداره کل دادگستری استان تا کنون به مناطق محروم‌هم چون ... مطلب کامل

  طرح آرزوی شهید در قاب تصویر

  طرح آرزوی شهید   در شهرستان های سبزوار و جوین و داورزن در سال تحصیلی ۹۶  در بین دبیرستان های این سه شهرستان اجرا شد این طرح در قاب تصویر ... مطلب کامل

  مادر شهید حاج حسین اسماعیل ابادی آثار به جا مانده از شهید را تحویل موزه دفاع مقدس نمود

  مادر شهید حاج حسین اسماعیل ابادی آثار به جا مانده از شهید را تحویل موزه دفاع مقدس نمود مادر شهید حاج حسین اسماعیل آبادی روز گذشته با حضور در م‌رکز و موزه فرهنگی دفاع مقدس شهرستان جوین  با تجلیل از این اقدام فرهنگی متولیان موزه دفاع مقدس ' مصاحبه و روایت گری از شهید ش را. در این مرکز آغاز کرد حاجیه خانم اسماعیل آبادی تنها فرزند پسری خود را به صورت ... مطلب کامل

  دیدار وزیر ارتباطات و فن آوری با خانواده سردارشهیدحسنعلی شمس ابادی در جوین

  وزیر ارتباطات و فن آوری دولت دوازدهم به عنوان نماینده ویژه دولت در شهرستان جوین در حاشیه افتتاح فاز اول کارخانه فولاد جوین با خانواده سردار شهید مدافع حرم در این شهرستان دیدار کرد . مهندس آذری جهرمی امروز پس از دیدار  از شهرستان جغتای ساعت ۳ و نیم عصر وارد شهرستان جوین شد و در بدو ورود خود به این شهرستان با حضور سبحانی فر نماینده مجلس و ... مطلب کامل

  دیدار وزیر ارتباطات و فن آوری با خانواده سردارشهیدحسنعلی شمس ابادی در جوین

  بهره‌برداری از کارخانه آهن اسفنجی (واحد احیاء مستقیم) کارخانه پارس فولاد سبزوار( جوین) کارخانه آهن اسفنجی(واحد احیاء مستقیم) کارخانه پارس فولاد سبزوار با فناوری مهندسی ایرانی و ظرفیت تولید سالیانه ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی توسط رئیس جمهور افتتاح شد. به گزارش نسیم جوین حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز یکشنبه با حضور در کارخانه پارس فولاد سبزوار ضمن بهره‌برداری از واحد احیاء مستقیم در این مجموعه، از اتاق کنترل و ... مطلب کامل

  دیدار وزیر ارتباطات و فن آوری با خانواده سردارشهیدحسنعلی شمس ابادی در جوین

    با حضور ریس جمهور حسن روحانی در سبزوار  آخرین میخ بر تابوت کارخانه فولاد جوین زده می شود به گزارش نسیم جوین دکتر حسن روحانی یکشنبه همین هفته با حضور در سبزوار به بهانه افتتاح فاز دوم  کارخانه فولاد سبزوار مهمان مردم شهرستان سبزوار خواهد بود امام جمعه جوین در حاشیه نماز جمعه این هفته جوین در گفتگوی اختصاصی با نسیم جوین ' گفت: میزبانی سبزوار از رییس جمهور  برای افتتاح کارخانه ... مطلب کامل

  برخی مدیران جوین پی گیری مطالبات مردم را تشویش اذهان عمومی می نامند

  سخنگوی شورای شهرستان جوین گفت: برخی مدیران و نمایندگان مردم در مجلس ،  پی گیری مطالبات مردم  توسط شورای مردمی شهرستان را تشویش اذهان عمومی می نامند این مقام شورایی با اشاره به پیگیری های شورای شهرستان  در مورد استقرار اداره راه و شهرسازی و حتی نمایندگی اداره راه  در این شهرستان گفت: علی رغم وعده های مدیران و نمایندگان مجلس هیچ توجهی به مطالبات به حق مردم در این مورد ... مطلب کامل

  برخی مدیران جوین پی گیری مطالبات مردم را تشویش اذهان عمومی می نامند

  مشکل روستاییان جوین با منابع طبیعی با کمک نمایندگان مجلس در فرمانداری جوین با چند راه حل مرتفع شد در این جلسه که در محل فرمانداری جوین و با حضور ریس منابع طبیعی کشور و نمایندگان مردم در مجلس برگزار شد موارد زیر به عنوان راه حل موافقت شد ۱ کسانی که سند زمین دارند آزاد و در اختیار صاحب زمین قرار گیرد ۲ اگر زمینی درخت کاری شده ویا دارای اب میباشد ... مطلب کامل

  ۴ نظر برای “بازار داغ خريد و فروش«تنورهاي خانگي» در جوين”

  1. جعفر گفت:

   معمولا اگر قرار باشه افزایش قیمتی اعمال بشه مسئولان واکنش سریع دارند خوب حالا سوال بنده اینه که اومد وضعیت یک نانوایی از لحاظ کیفیت خراب بود و مسئول نانوایی بیاد با مسئولان رده بالای شهرستان قوم وخویش در بیاد اینجا تکلیف چیست

      5 نفر با این دیدگاه موافق هست

  2. احمدرضا گفت:

   نون؟ چماق هم نمیدن ما بخوریم! این نونی که من دیدم، می شه ازش به عنوان آلت قتاله استفاده کرد! میشه باهاش آسفالت خیابونها رو کند! میشه به عنوان سپر موشکی ازش استفاده کرد! تنها کاری که باهاش نمیشه کرد اینه که بخوریش!!!

      4 نفر با این دیدگاه موافق هست

  3. رحیم گفت:

   اونوقته که میگم چاره ای جز سازش نیست

      0 نفر با این دیدگاه موافق هست

  4. علیرضا گفت:

   با احمدرضا موافقم. چند روز پیش رفته بودم نون بخرم برای شام، از طرفی دندونم هم درد می کرد. آقا چشمتون روز بد نبینه، گاز زدم، باور نمی کنید دندونم تا مغز سرم درد گرفت اما امان از جای دندون روی اون نون! با اون گازی که من زدم، اگه به آسفالت می زدم زمین لرزه می شد! دریغا از اثر دندونم! حالا تکه شدنش هم پیشکش!
   نگاه کردن به نون، دیدم یه طرفش سوخته و یه طرف دیگه اش خمیر خام مونده! یه جاییش اینقدر نازک بود که توی راه پودر شده بود و به دست باد رفته بود و اون طرفشو می شد توی زمستون جای لحاف و کرسی استفاده کرد!
   خلاصه این شد که دیدم فایده نداره و باید دنبال یه چیزی باشم که حداقل قابل خوردن باشه. نتیجه این شد که به خانومم گفتم نون خونگی بپز و اونم از زیرش در رفت! مجبور شدم به یکی پول بدیم که برای چند تا از همسایه ها نون بپزه اونم به قیمت دوبله سوبله! اینم دولت عدالت محور!

      4 نفر با این دیدگاه موافق هست

  پاسخ دهید

  برداشت مطالب فقط با ذکر منبع و لینک به مطلب مجاز است.  تلفن پذیرش آگهی : ۰۹۱۵۱۷۱۰۶۳۱

  نشریه خبری نسیم جوین

  نسخه 97

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای نشریه خبری نسیم جوین محفوظ است

  پرتال شهرستان جوین

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 نشریه خبری نسیم جوین. محفوظ است.