بلاتکلیفی کمربندی نقاب به یک دهه رسید؛

کمربندي شهر نقاب که  با هزينه بالايي در ده سال گذشته  احداث شده، براي آسفالت آن با گذشت بيش از ده سال ، علي رغم وعده هاي چندين ساله مسولين،اين کودک تنبل ، در  ده سالگي هم نتوانست راه بيفتد!
در صورتيکه اين کمربندي شهر فقط با يک آسفالت مي تواند  اصلي ترين مشکل ترافيکي شهر نقاب را حل نمايد.

با  آسفالت کمربندي، تردد ماشين آلات سنگين از محورهاي داخل شهر ممنوع خواهد شد که به بهبود وضعيت ترافيک و معابر شهر کمک خواهد نمود.

يکي از شهروندان در اين مورد  گفت: ما تا کي شاهد تلفات جاني مردم در جاده بسيار باريک جوين که از داخل شهر نقاب مي گذرد باشيم. .

عضو شوراي اسلامي شهر نقاب گفت: حدود12سال پيش شهرداري با صرف ميلياردها ريال، تملک دولاين اين کمربندي را انجام داده است و اگر اداره راه اين کمربندي را بر عهده نگيرد نگراني از بازپس گيري زمين توسط صاحبا ن آن وجود دارد.

نقابي گفت: با روند گراني زمين دراين شهرستان امکان دوباره تملک زمين هاي محدوده کمربندي محال خواهد بود.

يکي از شهروندان نقاب به خبر نگار نسیم جوین گفت: ساکنان حاشيه جاده در سراسر خيابان اصلي شهر  جوين چه گناهي کرده اند که هر روز قرباني تصادفات و سوانح جاده اي مي شوند؟

. کشاورز ديگري از ساکنان شهر نقاب نيز با انتقاد از مسدود شدن کمربندي شهر نقاب توسط يک معارض در يک نقطه آن، گفت : اين زيرگذر تا حدودي زيرسازي و آماده آسفالت شده و سال هاست که کشاورزان براي تردد وسايل کشاورزي و يدک کش ها از آن استفاده مي کنند.

قدرآبادي افزود: اين زيرگذر هم چند سال است مسدود شده و ما در حمل محصول کشاورزي خود با مشکل مواجه مي شويم

فرمانده انتظامي شهرستان جوين نيز  گفت: بيشترين تصادفات و سوانح رانندگي در همين مسير اتفاق مي افتد: سرهنگ معلمي افزود: بيشترين آمار تصادفات مربوط به رعايت نکردن قوانين ورود به اصلي از فرعي توسط موتورسواران است وي افزود: قرار گرفتن روستاهاي اين شهرستان در مجاورت اين جاده، تصادفات را چند برابر کرده است . ودر صورتيکه اين کمربندي باز شود با عبور کاميون ها وتريلر هاي سنگين از داخل شهر ممنوع شده واز وقوع تصادفات به صورت چشمگيري کاهش خواهد يافت.

رئیس شوراي شهر نقاب نيز گفت:
مهندس صنيعي سر پرست فعلي اداره کل راه وترابري خراسان در سال گذشته  معاونان وکارشناسان  اداره کل را موظف نمود تا ضمن تعريف وتصويب کمربندي موجود به عنوان کريدور اتصالي جاده جوين، در مدت باقي مانده از سال گذشته  در مورد آسفالت آن اقدامات لازم را انجام دهند . ولي اين وعده نيز همچون وعده ها ي چند ساله تا کنون محقق نشده است!

فرماندار جوين نيز با اشاره به اتمام طرح مطالعاتي کمر بندي شهر نقاب و بازديد استاندار و معاونت عمراني وي  در سال هاي گذشته از اين کمربندي ودستور اختصاص اعتبار يک ميليارد و پانصد هزار ميليون توماني براي اين مسير ،گفت:اصلي ترين مشکل شهرستان جوين در حوزه راه ،جاده جوين وکمر بندي شهر وراه ارتباطي نقاب به کارخانه قند است  که سرعت بخشيدن به وعده هاي مسوولين ،از انتظارات بر حق مردم اين شهرستان است

مهدی فروزان افزود: برابر آخرین خبر ها از اداره کل راه و ترابری بعذ از تعهد شهرداری نقاب در خصوص مسایل تملکی این مسیر و تحویل آن به اداره راه و ترابری  ، آسفالت این پروژه 10ساله توسط راه و ترابری شروع خواهد شد.

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

3 thoughts on “بلاتکلیفی کمربندی نقاب به یک دهه رسید؛

  1. سلام
    من که بعید میدونم این کار عملی بشه چونکه ما خودمون از حاشیه نشینان جاده تویه محله زورآباد هستیم و اگر مسئولین یادشان باشد چند سال پیش کامیونی با بار چغندر و سرعت بالای 100تا بعد از انحراف از جاده بخاطر ترافیک بالا به دیواری برخورد کرده وبه داخل حیاط اومده بود.وتنها شانسی که آورده بود پشت دیوار کانال عمیقی بوده که باعث توقف کامیون شده بود.این فقط یه نمونش.نمونه دیگش تریلی که بعد از چند ماه چند متر آنطرفتر از همان محل وقوع حادثه قیچی کرده و واژگون شد.و…خیلی حوادث دیگر یا حادثه دیگری که چغندری از بالای کامیون به سمت پایین پرت میشه وباعث شکستن یک سر یک دست و یک پا شد.مسئولین محترم بخدا مردم از قولهای تو خالی شما خسته شدن.

       1 نفر با این دیدگاه موافق هست

  2. سلام مردان دلیر شهرستان جوین که در سالهای حماسه و دفاع مقدس از جان و مال گذشتند . دوستان عزیز تا زمانی که فرماندار محترم راه بیفتد به سراغ معاون عمرانی استاندار محترم برسد این بچه ده ساله هم تلف خواهد شد .
    ای فروزان یک حرکتی یک همتی به خود داده تا مشهد مقدس سفر کرده مشکلات این مردم نجیب را به گوش مسئولان رسانده کمک را بطلبید . در ضمن اگر زیارت امام هشتم هم رفتید . التماس دعا یک یا علی بدرقه راهتان

       0 نفر با این دیدگاه موافق هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.