افزایش 35 درصدی تحویل چغندر قند و پرداخت فوری وجه آن در جوین( قسمت سوم)

(قند جوين با پرداخت به روز وجه چغندرقند کشاورزان، تلخي دير پرداخت شدن وجه گندم کشاورزان از سوي دولت را جبران کرد)

مسئول روابط عمومي مجموعه کشت و صنعت جوين از افزايش 35 درصدي تحويل چغندر قند و پرداخت فوري وجه آن به کشاورزان در کشت و صنعت جوين خبر داد.
مسئول روابط عمومي مجموعه کشت و صنعت جوين گفت: قند جوين با پرداخت به روز وجه چغندرقند کشاورزان، تلخي دير پرداخت شدن وجه گندم کشاورزان از سوي دولت را جبران کرد

سپهري” در گفتگو با نسیم جوین افزود: تا کنون بيش از 140 هزار تن چغندر وارد کارخانه قند جوين شده است که در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۵ درصد افزايش در اين بخش داشته ايم.

 

سپهری

“محمد ابراهيم سپهري “در گفتگو با خبرنگار خراسان رضوي تصريح کرد: پيش بيني مي شود که در سال زراعي جاري بيش از ۴۰۰ هزار تن چغندر به کارخانه قند جوين تحويل شود

وي با اشاره به اينکه اين ميزان چغندر تقريبا معادل دوبرابر چغندر تحويلي سال هاي گذشته مي شود، افزود: امسال با پرداخت به روز وجه چغندر پيمانکاران، استقبال خوبي از سوي پيمانکاران وکشاورزان اين شهرستان و شهرستان هاي مجاور از اين کارخانه شده است .

“سپهري” با بيان اينکه، تا کنون بيش از 31 ميليارد تومان از مطالبات چغندر کاران پرداخت شده است، بيان داشت:

امسال پيش بيني مي کنيم بيش از ۴۰۰ هزارتن چغند تحويل کارخانه قند جوين شود.

مسئول روابط عمومي مجموعه کشت و صنعت جوين تصريح کرد: امسال پيش بيني شده ۳۲۰ هزار تن چغندر قند از کشاورزان منطقه و ۱۰۰ هزارتن نيز از شهرستان هاي غرب کشور تحويل اين کارخانه شود.
سپهري بيان داشت: در حال حاضرظرفيت مصرف چغندر قند در کارخانه به 4500 تن در روز رسيده است.

مسئول روابط عمومي مجموعه کشت و صنعت جوين با اشاره به نگراني کشاورزان در خصوص چگونگي عيارسنجي چغندر قند گفت: سيستم عيار سنج کارخانه مکانيزه است و عيار سنجي با دست انجام نمي شود که نگران اشتباه باشيم.
وي افزود: امسال نيز پيش از شروع تحويل چغندر قند ، شکر زرد را براي تصفيه وارد کرديم و به همين دليل کارخانه از مرداد ماه سال جاري شروع به کار کرده است .

فعاليت کارخانه به طور بي سابقه از 80 روز در سال به 7 ماه در سال مي رسد
سپهري تصريح کرد: سال هاي گذشته مدت کارکرد کارخانه قند جوين ۸۰ روز بود، اما امسال با برنامه ريزي هاي صورت گرفته براي کشت پاييزه، پيش بيني مي کنيم که اين کارکرد به ۷ ماه برسد که اين موضوع نقش بسزايي در افزايش اشتغال و جلوگيري از بيکاري کارگران مجموعه دارد.

مسئول روابط عمومي مجموعه کشت و صنعت جوين ادامه داد: با ورود ۶۰ هزار تن شکر زرد به کارخانه قند جوين ، دوره کاري اين کارخانه افزايش يافته و در حال حاضر ،تحويل چغندر قند و کار تصفيه شکر زرد همزمان انجام مي شود.

سپهري در پايان گفت: در حال حاضر بيش از هزار نفر نيرو در مجموعه کشت و صنعت جوين مشغول به کارند و چرخه اين صنعت را با دستان خود مي چرخانند.
در خور اشاره است که حدود 35 هزار نفر از بسيجيان و ايثارگران 3 استان خراسان رضوي و جنوبي و شمالي در اين کشت و صنعت سهامدار هستند

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.