اجراي طرح غربالگري بينايي کودکان ۳ تا ۶ سال در جوين

رئيس اداره بهزيستي جوين گفت: طرح غربالگري بينايي به منظور جلوگيري از تنبلي چشم ، براي کودکان گروه سني 3 تا 6 سال، در شهرستان جوين اجرا مي شود.
کاظم شباني رئيس اداره بهزيستي جوين در گفتگو با نسیم جوین خراسان رضوي افزود: طرح آمبليوپي يا غربالگري بينايي با هدف پيشگيري از تنبلي چشم در کودکان ۳ تا ۶ سال، از امروز در شهرستان آغاز مي شود.
وي افزود: اجراي اين طرح در روستا ها به صورت رايگان بوده و در شهر با پرداخت هزينه ۳ هزار و ۵۰۰ تومان از سوي خانواده ها، اجرا مي شود.
رئيس اداره بهزيستي جوين تصريح کرد: طرح غربالگر بينيايي در مراکز بهداشت روستاها و همچنين مهد کودک ها انجام مي شود.
شباني با اشاره به اينکه طرح مذکور در سه مرحله اجرا مي شود، گفت: غربال اوليه توسط بينايي سنج در شهرستان انجام شده و در صورت وجود تنبلي چشم در کودکان آن ها را به اپتومتريست براي تجويز عينک معرفي مي کنيم.
وي يادآورشد: چنانچه مشکل کودکان در اين مرحله هم مرتفع نشد، در هماهنگي با استان، افراد را به بيمارستان فوق تخصصي چشم خاتم الانبياء مشهد براي درمان ، ارجاع مي دهيم.
رئيس اداره بهزيستي جوين با بيان اينکه اين طرح هرساله در شهرستان اجرا مي شود بيان داشت: اطلاع رساني به خانواده ها براي شرکت در اين طرح، از طريق نصب بنر و پوستر و همچنين اطلاع رساني از طريق مراکز بهداشت نيز انجام مي گيرد.
ي در پايان گفت: خانواده‌ها با شرکت در اين طرح، مي‌توانند با کمترين هزينه از بروز نابينايي و کم‌بينايي درفرزندانشان جلوگيري کنند.

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.