فرمانده انتظامي جوين : چشم به راه افتتاح ندامتگاه وکاهش آسيب ها ي اجتماعي در جوين هستيم

فرمانده انتظامي جوين، گفت: چشم به راه افتتاح ندامتگاه “انداده” وکاهش آسيب ها ي اجتماعي در شهرستان جوين هستيم

به مناسبت هفته نيروي انتظامي و تقارن آن با بازگشايي مدارس به ياد اين سخن گاندي رهبر فقيد هند افتاديم که مي گويد: در هر مدرسه اي را که باز کني در زنداني را بسته اي، و به سراغ فرمانده انتظامي جوين رفتيم تا براي صحت و سقم اين مثل معروف و تاثير اموزش و فرهنگ بر کاهش جرائم گفتگويي داشته باشيم
، سرهنگ مهدي غلام زاده در ابتداي گفتگو با اشاره به سخن گاندي با اين مضمون گفت: شبکه هاي اجتماعي را فعال کنيد تا آسيبهاي اجتماعي بيشتر شود. و اين صحبت فرمانده انتظامي درست برعکس “مثل” گاندي شده است!
فرمانده انتظامي جوين با اشاره به اينکه يکي از چالش هاي اساسي در اين شهرستان، حجم بالاي پرونده هاي اختلافات خانوادگي است، گفت: در بيشتر اين پرونده ها نقش پررنگ فضاي مجازي و شبکه هاي اجتماعي کاملا مشهود است.و متاسفانه حجم بالاي پرونده هاي اختلافات خانوادگي يک چالش اساسي در حوزه آسيب هاي اجتماعي اين شهرستان است.
وي عدم وجود ندامتگاه در شهرستان و اعزام زندانيان به ساير شهرستان ها را از چالش هاي اساسي درشهرستان دانست و تصريح کرد: از مسئولين مربوطه تقاضا داريم اهتمام جدي نسبت به راه اندازي بازداشتگاه روستاي انداده داشته باشند.

فرمانده انتظامي جوين در مورد حجم بالاي پرونده هاي اختلافات خانوادگي گفت: لازم است دستگاه هاي مرتبط با مسائل اجتماعي، روحانيون، و معتمدين شهرستان براي پيشگيري از بروز اين معضلات، بيش از پيش تلاش کنند.

غلام زاده با بيان اينکه نقش شبکه هاي اجتماعي و ماهواره در اشاعه فرهنگ مبتذل غرب و ترويج انحرافات اخلاقي، انکار ناپذير است، افزود: امروزه با گسترش فضاي مجازي و شبکه هاي اجتماعي، نوع جرائم به سمت جرائم سايبري اعم از کلاهبرداري، مسائل منافي عفت و روابط نا متعارف در اين شهرستان سوق پيدا کرده است.

وي گفت: در بيشتر پرونده هايي که مربوط به اختلافات خانوادگي است نقش پررنگ فضاي مجازي و شبکه هاي اجتماعي کاملا مشهود است.

فرمانده انتظامي جوين بيان داشت: ارتباطات نامتعارفي که در شبکه هاي اجتماعي وجود دارد باعث از هم پاشيدن بنيان خانواده ها شده که لازم است اين موضوع توسط مسئولين ساماندهي شود.

وي با توجه به اينکه امسال هفته نيروي انتظامي با دهه اول ماه محرم مقارن شده است، اظهار کرد: امروزه روحيه ايثار و شهادت طلبي، در بدنه و کالبد نيروي انتظامي جاري است.

وي افزود: امروزعلي رغم وجود آشوب در منطقه، به برکت خون شهدا، هدايت هاي پيامبر گونه رهبر فرزانه انقلاب و همراهي مردم، امنيت پايداري در کشور برقرار است.

فرمانده انتظامي جوين تصريح کرد: وجود امنيت در هر جامعه اي از شاخص هاي اصلي پيشرفت آن جامعه محسوب مي شود و همه بايد در حفظ آن تلاش کنند، از اين رو شعار امسال هفته نيروي انتظامي« همه باهم، براي امنيت و آرامش » نامگذاري شده است.

سرهنگ غلامزاده

غلام زاده در ادامه با اشاره به عملکرد نیروی انتظامی شهرستان در ۶ ماه نخست امسال، گفت: در نیمه اول امسال شاهد کاهش جرائم در شهرستان بودیم که این امر در سایه تلاش شبانه روزی ماموران نیروی انتظامی، تعامل دستگاه های مرتبط با حوزه امنیت، حساسیت های دستگاه قضا و هوشیاری مردم محقق شده است.

وی با بیان اینکه نقش مردم در تولید و حفظ امنیت نقش انکار ناپذیری است، افزود: در ۶ ماهه اول امسال ۲ هزار و۱۲۱ تماس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ در شهرستان صورت گرفته که هزار و ۶۹۹ مورد آن عملیاتی شده و ماموران در محل حاضر شده اند و در ۴۲۲ مورد آن ارشاد و راهنمایی تلفنی توسط پلیس انجام شده است.

فرمانده انتظامی جوین  در گفتگو با نسیم جوین یادآورشد: آمار سرقت ها در شهرستان، در ۵ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۵ درصد کاهش و در شهریور ماه یک درصد کاهش داشته است.

غلام زاده اذعان داشت: مجموع تصادفات جاده ای درون شهری و برون شهری درشهرستان در مدت ذکر شده نسبت به سال گذشته با کاهش ۱۰ درصدی همراه بوده است.

وی گفت: آمار تصادفات فوتی در حوزه درون شهری در نیمه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۰ درصد کاهش داشته و آمار تصادفات فوتی در حوزه برون شهری هم با کاهش ۶۰ درصدی همراه بوده است.

فرمانده انتظامی جوین افزود: روکش آسفالت جاده حکم آباد به نقاب، استاندارد سازی سرعت کاه ها، و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی توسط مردم، از مهم ترین عوامل کاهش تصادفات بوده است.

غلام زاده با اشاره به اینکه اجرای طرح های ارتقاء امنیت اجتماعی مثل مبارزه با قاچاق کالا در دستور کار پلیس شهرستان است، گفت: در ۶ ماهه نخست امسال ۲۳ هزار نخ سیگار، ۴ تن چوب گردو و ۴۰۰ قلم لوازم آرایشی قاچاق در شهرستان کشف و ضبط شده است.

شگیری از جرائم سایبری در جوین، پیگیر جذب نمایندگی پلیس فتا در شهرستان هستیم، گفت:برای راه اندازی مرکز انگشت نگاری در شهرستان هم رایزنی هایی صورت گرفته و قول های مساعدی برای جذب یک نیرو برای انجام فعالیت های انگشت نگاری داده شده است.

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.