در جوین هیچ برنامه راهبردی برای توسعه شهرستان وجود ندارد

عضور شورای شهر نقاب گفت: درشهرستان جوین، برنامه توسعه با استراتژی مشخص با در نظر گرفتن مشکلات، نیازمندی ها و ظرفیت های شهرستان، وجود ندارد.

به گزارش نسیم جوین  اسماعیل ملایجردی، عضور شورای شهر نقاب، روز گذشته در مراسم تودیع و معارفه فرماندار جوین اظهار داشت: شناسایی استعداد ها و تامین نیازمندی های شهرستان و برنامه ریزی برای توسعه منطقه در چارچوب سیاست ها و راهبردهای توسعه ملی، از جمله وظایف فرمانداران است، که در این زمینه در شهرستان جوین، گرچه کارهایی صورت گرفته اما مختصر به آن پرداخته شده است.

وی افزود: در این شهرستان تا به حال یک برنامه توسعه با استراتژی مشخص با در نظر گرفتن مشکلات، نیازمندی ها و ظرفیت های شهرستان نداشتیم و نمی دانیم چشم انداز ۱۰ ساله جوین چه خواهد بود.

عضو شورای شهر نقاب تصریح کرد: در حال حاضر ما نمی دانیم آیا کشاورزی که در حال حاضر در شهرستان داریم یک فرصت است یا تهدید وآیا مسئولین برای جلوگیری از بحران آب در منطقه و هدررفت آب های زیرزمینی در بخش کشاورزی که در آینده نزدیک به یک بحران در شهرستان تبدیل می شود، برنامه راهبردی مدونی دارند؟

ملایجردی یادآورشد: اگر سندی مصوب به عنوان برنامه توسعه شهرستان داشته باشیم، دیگر با تغییر فرمانداران نگران انقظاع در برنامه ها و کارها نخواهیم بود و مسئول جدید مطابق برنامه توسعه پیش می رود.

وی گفت: برای تدوین چنین برنامه ای لازم است شناخت کاملی از شهرستان و ظرفیت ها ، نیازمندی ها و مشکلات آن داشته باشیم و شورا ها در این زمینه می توانند مسئولین را یاری کنند.

عضو شورای شهر نقاب بیان داشت: برای تنظیم سند آمایش سرزمینی و برنامه توسعه شهرستان لازم است از نظرات نخبگان نیز در حوزه های مختلف استفاده شود.

ملایجردی در پایان گفت: اجرا، نظارت برهمه پرسی و برگزاری انتخابات و فراهم کردن موجبات تقویت شوراهای اسلامی به منظور جلب مشارکت مردم در امور و ایجاد هماهنگی بین دستگاه های دولتی و شوراهای محلی در چارچوب قوانین و مقررات، از جمله وظایفی است که در قانون برای فرمانداران ذکر شده که فرماندار سابق جوین به خوبی از عهده آن ها برآمد

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

2 thoughts on “در جوین هیچ برنامه راهبردی برای توسعه شهرستان وجود ندارد

  1. درود بر فرزنده شایسته جوین، جناب آقای ملایجردی.
    برای کار اساسی هیچ وقت دیر نیست از همین امروز هم می توان سند راهبردی توسعه جوین را تدوین کرد. این یک سند واقعلا لازم برای جوین است و من پیشنهاد می کنم در این کار با شهرستان جغتای که منافع مشترک زیادی با هم داریم مشارکت شود.

       5 نفر با این دیدگاه موافق هست

  2. خخخخخخخخخخخخخخخ…یکی نیس بگه شما شورا شهریا تا الان چه گلی به سر ما زدید؟؟؟؟؟؟

       2 نفر با این دیدگاه موافق هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.