• انتقاد امام جمعه عطاملک از تاخیر در معرفی کردن شهردار حکم آباد    :     امام جمعه بخش عطاملک جوین با بیان این که انقلاب اسلامی در اوج خود قرار دارد ' نسبت به بی تفاوتی مردم به عملکرد مسوولان شهرستان و استان انتقاد کرد حجت ...
 • انتقاد امام جمعه جوین از تعلل در معرفی اولین شهردار حکم آباد    :   امام جمعه بخش عطاملک جوین با بیان این که انقلاب اسلامی در اوج خود قرار دارد ' نسبت به بی تفاوتی مردم به عملکرد مسوولان شهرستان و استان انتقاد کرد حجت ...
 • پی دی اف. ویژه نامه جوین خرداد ۹۷    :     پی. دی اف. ویژه نامه جوین ویژه توزیع در شهرستان سبزوار وجوین و جغتای و مشهد. و داورزن تلفن تماس ۰۹۱۵۱۷۱۰۶۳۱ مرکز فرهنگی دفاع مقدس و سرای ...
 • ” خنده های سربی ” تحویل کتابخانه تخصصی دفاع مقدس جوین شد    :   کتاب خنده های سربی که در سال جاری توسط مولف جوینی علی لطفی به رشته تحریر در آمده است ؛ توسط معاونت پرورشی اداره آموزش و پرورش جوین ، امروز ...
 • علاقه شدید اهالی سبزوار به جعل عنوان صنایع جوین به نام سبزوار    :   علاقه شدید اهالی سبزوار به استفاده از عنوان صنایع جوین به نام سبزوار این بار از سوی خبرنگار خراسان چند روز پیش خبری از طرف خبرنگار خراسان رضوی در ...
 • شهیدی که امام رضا (ع) موجر منزلش شد    :    د ر حدود سال های ۸۳ تا ۸۵ سردار شهید حاج حسنعلی شمس آبادی در شهر نقاب و محله شمس آباد یک باب منزل مسکونی داشت که خالی از ...
 • ریاست مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی و حاشیه ها

  نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس گفت: مجمع نمایندگان خراسان رضوی صبح امروز برگزار و حسین مقصودی به عنوان رئیس مجمع انتخاب شد.

  به گزارش نسیـم جـویـن رضا شیران خراسانی در گفتگو با خبر نگار مهر با اعلام این خبر اظهار کرد: مجمع نمایندگان خراسان رضوی که با گذشت مدت زیادی از آغاز به کار مجلس جدید، تشکیل نشده بود، صبح امروز با حضور نمایندگان استان برگزار شد.

  وی ادامه داد: در این نشست، حسین مقصودی، نماینده مردم سبزوار به عنوان رئیس مجمع و حمید بنایی نماینده مردم گناباد به عنوان نایب رئیس انتخاب شد.

  شیران افزود: همچنین هاجر چنارانی نماینده مردم نیشابور در مجلس به عنوان دبیر مجمع نمایندگان خراسان رضوی انتخاب شد./

   

   

  ++++++++++++++++++++

  خبری در همین زمینه  از خانه ملت :

  ابهام و اختلاف در مجمع نمایندگان خراسان رضوی
  مشهد- ایرنا- در پی گذشت حدود دو ماه از آغاز فعالیت دهمین دوره مجلس شورای اسلامی موضوع انتخاب هیات رئیسه مجمع نمایندگان خراسان رضوی در هاله ای از ابهام و اختلاف قرار داد.
  [ابهام و اختلاف در مجمع نمایندگان خراسان رضوی]

  ظهر امروز یکی از رسانه ها مصاحبه ای به نقل از رضاشیران خراسانی نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی مبنی مبنی بر انتخاب هیات رئیسه جدید مجمع نمایندگان خراسان رضوی بعد از برگزاری نشست صبح امروز 22 تیر ماه این مجمع منتشر کرد.
  این خبر از انتخاب حسین مقصودی نماینده مردم شهرستان سبزوار، جوین، جغتای و داورزن به عنوان رئیس، حمید بنایی نماینده مردم گناباد و بجستان به عنوان نایب رئیس و هاجر چنارانی نماینده مردم نیشابور و فیروزه به عنوان سخنگو و دبیر مجمع نمایندگان خراسان رضوی برای مدت یک سال گزارش داد.
  انتشار این خبر در شرایطی رقم خورد که اعتراضها و مخالفتهای متعدد شماری از نمایندگان خراسان رضوی، تکذیب برگزاری جلسه انتخاب هیات رئیسه مجمع و عدم حضور آنان در این جلسه از گوشه و کنار به گوش می رسید.
  نماینده مردم درگز ضهر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اظهار بی اطلاعی از برگزاری نشستی با عنوان مجمع نمایندگان خراسان رضوی و انتخاب هیات رئیسه آن اظهار کرد: من نیز اخباری در زمینه انتخاب هیات رئیسه یک سال آینده شنیده ام ولی هیچ جلسه ای در این زمینه برگزار نشده است.
  عبدالله حاتمیان افزود: در آخرین نشست مجمع نمایندگان هفته پیش بحث بر سر اساسنامه مجمع بوده و به هیچوجه جلسه ای در زمینه انتخاب هیات رئیسه برگزار نشده است.
  نماینده مردم تایباد، باخرز و تربت جام نیز به خبرنگار ایرنا گفت: صبح امروز نامه ای حاوی پیشنهادی مبنی بر انتخاب آقایان مقصودی، بنایی و خانم چنارانی به عنوان اعضای هیات رئیسه جهت امضا به من نشان داده شد، با توجه به اینکه این نامه صرفا پیشنهاد بود من نیز با آن موافقت و نسبت به امضا اقدام کردم.
  جلیل رحیمی جهان آبادی افزود: این پیشنهاد طبق روال منطقی و عادی باید بررسی و به رای سایر اعضای مجمع گذاشته شود اما هیچ اعلامی مبنی بر برگزاری جلسه انتخابی هیات رئیسه مجمع نمایندگان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی اعلام نشده و از برگزاری هرگونه جلسه ای بی خبر هستم.
  وی ادامه داد: پیشنهاد و نظر همه در این خصوص باید شنیده می شد و چنین انتخابی صرفا بر مبنای یک فهرست پیشنهادی اقدامی کاملا غیراخلاقی است.
  نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه از دیگر نمایندگان بی اطلاع از برگزاری جلسه صبح امروز مجمع نمایندگان نیز به خبرنگار ایرنا گفت: من فهرست پیشنهادی را امضا نکردم و با توجه به متعدد بودن فهرستهای پیشنهادی، بررسی و انتخاب نهایی باید در قالب برگزاری جلسه رسمی مجمع نمایندگان استان صورت گیرد.
  سعید باستانی افزود: برگزاری جلسه مجمع نمایندگان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی در تهران برای چهارشنبه 23 تیر به من اطلاع داده شده است.
  وی ادامه داد: دستور کار جلسه فردا نیز بررسی اساسنامه مجمع اعلام شده و نه هیچ مطلب دیگری، انتخاب هیات رئیسه باید با حضور و توافق همه حاضران و نمایندگان صورت گیرد.
  نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل آباد نیز مخالفت خود را با افراد اعلام شده به عنوان هیات رئیسه مجمع نمایندگاه خراسان رضوی اعلام و بیان کرد: هنوز انتخاباتی در این زمینه برگزار نشده و من نیز به دلیل مخالفتم با فهرست پیشنهادی آن را امضاء نکرده ام.
  بهروز بنیادی افزود: هیچ نشستی برای انتخاب هیات رئیسه مجمع نمایندگان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی نه برگزار و نه اعلام شده است.
  حمید گرمابی از دیگر نمایندگان مردم خراسان رضوی نیز به خبرنگار ایرنا گفت: برگزاری و هماهنگی جلسه مجمع بسیار مشکل است، برخی دوستان اقدام به گرفتن امضاء برای فهرست پیشنهادی خود کردند که با توجه به مخالفتم با چنین روندی آن را امضاء نکردم.
  نماینده مردم نیشابور و فیروزه افزود: تعدادی از نمایندگان امضاء کننده نیز گفته اند که در رودربایستی قرار گرفته و اقدام به امضا کرده اند.
  وی ادامه داد: نمایندگان به عنوان افرادی که اقدام به قانونگذاری در کشور می کنند باید نسبت به رعایت قانون و روال قانونی پیشرو باشند.
  این نماینده مجلس گفت: این روند و عدم برگزاری جلسه انتخابی و اکتفا به فهریست پیشنهادی امضاء شده، به هیچوجه درست و قانونی نیست.
  وی افزود: نه جلسه ای برگزار شده و نه اطلاعی نسبت به برگزاری جلسه به اینجانب داده شده است، تنها برگزاری جلسه مجمع نمایندگان استان در روز چهارشنبه(فردا) به اطلاع اینجانب رسیده است.
  به رغم این اظهارات صریح، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی که منبع خبر منتشره در مورد انتخاب هیات رئیسه این دوره مجمع نمایندگان خراسان رضوی است به خبرنگار ایرنا گفت: برگزاری جلسه به اطلاع همه نمایندگان استان رسیده و طبق اعلام، صبح امروز با حضور 14 نفر از نمایندگان استان برگزار شد.
  رضاشیران خراسانی افزود: چهار نماینده که در این جلسه شرکت نکردند که برای اعلام نام آنها حضور ذهن ندارم.
  وی ادامه داد: جلسه انتخاب هیات رئیسه مجمع نمایندگان خراسان رضوی بطور رسمی برگزار شده و طبق این نشست اعضای هیات رئیسه نیز اطلاع رسانی شده اند.
  نماینده مردم سبزوار، جوین، جغتای و داورزن که طبق اعلام انجام شده به عنوان رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی انتخاب شده نیز به خبرنگار ایرنا گفت: هر انتخابی موافقان و مخالفانی دارد.
  حسین مقصودی افزود: بحث تنها بر سر اکثریت آراء است وهمانطور که نمایندگان خراسان رضوی طبق قانون و با اکثریت آراء انتخاب شده اند، هیات رئیسه مجمع نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی نیز با اکثریت آراء انتخاب شد.
  وی ادامه داد: تاکنون دو تا سه بار از نمایندگان استان برای شرکت در جلسه و انتخاب هیات رئیسه دعوت شده است، این جلسات بعضا به حد نصاب می رسید و یا نمی رسید اما اکثریت تصمیم گرفته اند که اینجانب به عنوان رئیس مجمع انتخاب شوم.
  این نماینده مجلس گفت: نگاه اینجانب فراجناحی و فرابخشی است و وابسته به جناح خاصی نیستم و با توجه به سابقه مدیریت اجرایی در استان، این انتخاب صورت گرفته است.
  وی افزود: صورتجلسه و امضای 13 نماینده وجود دارد و به عنوان سندی قابل ارائه به هر مرجعی که لازم باشد محیا است، اگر بعد از چهار بار دعوت از نمایندگان فردی به جلسه نیامده و در انتخاب شرکت نکرده مشکل خودشان است.
  مقصودی ادامه داد: هیات رئیسه سنی شامل سید امیرحسین قاضی زاده، جواد کریمی قدوسی و رضا شیران خراسانی نمایندگان مشهد و کلات اقدام به دعوت از همه نمایندگان برای انتخاب هیات رئیسه با ارسال پیامک داشتند و پنج نفری که حضور نداشتند صرفا به زمان و مکان برگزاری جلسه معترض بودند.
  وی گفت: اعتراضها به ماهیت برگزاری جلسه نیست بلکه به زمان و مکان آن در تهران است، تنها استانی که تاکنون اقدام به انتخاب هیات رئیسه مجمع نمایندگان خود نکرده خراسان رضوی بود.
  این نماینده مجلس افزود: باید برای پیشبرد برنامه ها، معرفی و شرکت نمایندگان به کمیته های برنامه ریزی و شورای استان و نیز برقراری ارتباطات و امضای نامه ها، هیات رئیسه انتخاب می شد که تاکنون در این زمینه بلاتکلیف بودیم.
  وی همچنین با اظهار بی اطلاعی از فهرست پیشنهادی که به امضای شماری از نمایندگان رسیده ادامه داد: فردا نیز جلسه ای با دعوت پیامکی یکی از نمایندگان برگزار می شود.
  مقصودی گفت: صورتجلسه امضاء شده نشست انتخاب هیات رئیسه مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی در اختیار من است و در این زمینه هیچ مشکلی وجود ندارد.
  نماینده گناباد و بجستان نیز که به عنوان نایب رئیس انتخابی اعلام شده نیز به خبرنگار ایرنا گفت: به صورت گروهی جلسات مختلفی در زمینه انتخاب هیات رئیسه برگزار شد که بین 9 تا 14 نفر از نمایندگان در آنها شرکت داشته اند.
  حمید بنایی افزود: انتخاب هیات رئیسه در قالب جلسه ای صبح امروز برگزار شد، من با تاخیر و به عنوان آخرین فرد به جلسه رسیدم اما فهرست امضاء شده نمایندگان موجود است.
  وی ادامه داد: هدف انجام کار و پیشبرد امور برای رشد و توسعه خراسان رضوی است و با توجه به برگزاری جلسه فردای مجمع نمایندگان، در صورتی که فردی به انتخاب اینجانب اعتراض دارد از نایب رئیسی مجمع نمایندگان خراسان رضوی کناره گیری می کنم.
  استان شش میلیون نفری خراسان رضوی 18 نماینده در مجلس شورای اسلامی از 12 حوزه انتخابیه این استان دارد.
  همچنین در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از مجموع 13 کمیسیون تخصصی مجلس، نمایندگان منتخب خراسان رضوی در 11 کمیسیون عضو هستند.
  بر این اساس جای نمایندگان استان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی تنها در دو کمیسیون انرژی، نیز برنامه، بودجه و محاسبات خالی است.
  7496/1858

   

  مطالب مرتبط :

  ” خنده های سربی ” تحویل کتابخانه تخصصی دفاع مقدس جوین شد

  کتاب خنده های سربی که در سال جاری توسط مولف جوینی علی لطفی به رشته تحریر در آمده است ؛ توسط معاونت پرورشی اداره آموزش و پرورش جوین ، امروز در قفسه های کتابخانه تخصصی دفاع مقدس شهرستان جوین قرار گرفت علی اصغر فتحی مقدم در حاشیه تحویل این کتاب حوزه دفاع مقدس به کتابخانه تخصصی دفاع مقدس جوین گفت؛ کتابخانه تخصصی دفاع مقدس شهرستان جوین با ابتکار یکی از فرهنگیان ... مطلب کامل

  علاقه شدید اهالی سبزوار به جعل عنوان صنایع جوین به نام سبزوار

  علاقه شدید اهالی سبزوار به استفاده از عنوان صنایع جوین به نام سبزوار این بار از سوی خبرنگار خراسان چند روز پیش خبری از طرف خبرنگار خراسان رضوی در سبزوار درج شد که موجب اعتراض مردم و فرمانداری شهرستان جوین شد پ به گزارش نسیم جوین کلاته خبرنگار روزنامه خراسان در سبزوار بر اساس گفتگو با ریس اداره صنعت و معدن و تجارت شهرستان سبزوار در خبر مربوط به کارخانه ... مطلب کامل

  ساختمان دادگستری جوین با یک میلیارد تومان هزینه به بهره برداری رسید

  مدیر کل دادگستری خراسان رضوی با اشاره به توجه ویژه به مناطق محروم در دور دوم ریس دستگاه قضا ، گفت: علارغم اینکه استان خراسان رضوی از نظر امکانات ساختمانی در سطح کشور و در مقایسه با سایر استان ها بسیار ضعیف است ' با همه اینها بیشتر توجه اداره کل دادگستری استان تا کنون به مناطق محروم‌هم چون ... مطلب کامل

  طرح آرزوی شهید در قاب تصویر

  طرح آرزوی شهید   در شهرستان های سبزوار و جوین و داورزن در سال تحصیلی ۹۶  در بین دبیرستان های این سه شهرستان اجرا شد این طرح در قاب تصویر ... مطلب کامل

  مادر شهید حاج حسین اسماعیل ابادی آثار به جا مانده از شهید را تحویل موزه دفاع مقدس نمود

  مادر شهید حاج حسین اسماعیل ابادی آثار به جا مانده از شهید را تحویل موزه دفاع مقدس نمود مادر شهید حاج حسین اسماعیل آبادی روز گذشته با حضور در م‌رکز و موزه فرهنگی دفاع مقدس شهرستان جوین  با تجلیل از این اقدام فرهنگی متولیان موزه دفاع مقدس ' مصاحبه و روایت گری از شهید ش را. در این مرکز آغاز کرد حاجیه خانم اسماعیل آبادی تنها فرزند پسری خود را به صورت ... مطلب کامل

  دیدار وزیر ارتباطات و فن آوری با خانواده سردارشهیدحسنعلی شمس ابادی در جوین

  وزیر ارتباطات و فن آوری دولت دوازدهم به عنوان نماینده ویژه دولت در شهرستان جوین در حاشیه افتتاح فاز اول کارخانه فولاد جوین با خانواده سردار شهید مدافع حرم در این شهرستان دیدار کرد . مهندس آذری جهرمی امروز پس از دیدار  از شهرستان جغتای ساعت ۳ و نیم عصر وارد شهرستان جوین شد و در بدو ورود خود به این شهرستان با حضور سبحانی فر نماینده مجلس و ... مطلب کامل

  دیدار وزیر ارتباطات و فن آوری با خانواده سردارشهیدحسنعلی شمس ابادی در جوین

  بهره‌برداری از کارخانه آهن اسفنجی (واحد احیاء مستقیم) کارخانه پارس فولاد سبزوار( جوین) کارخانه آهن اسفنجی(واحد احیاء مستقیم) کارخانه پارس فولاد سبزوار با فناوری مهندسی ایرانی و ظرفیت تولید سالیانه ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی توسط رئیس جمهور افتتاح شد. به گزارش نسیم جوین حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز یکشنبه با حضور در کارخانه پارس فولاد سبزوار ضمن بهره‌برداری از واحد احیاء مستقیم در این مجموعه، از اتاق کنترل و ... مطلب کامل

  دیدار وزیر ارتباطات و فن آوری با خانواده سردارشهیدحسنعلی شمس ابادی در جوین

    با حضور ریس جمهور حسن روحانی در سبزوار  آخرین میخ بر تابوت کارخانه فولاد جوین زده می شود به گزارش نسیم جوین دکتر حسن روحانی یکشنبه همین هفته با حضور در سبزوار به بهانه افتتاح فاز دوم  کارخانه فولاد سبزوار مهمان مردم شهرستان سبزوار خواهد بود امام جمعه جوین در حاشیه نماز جمعه این هفته جوین در گفتگوی اختصاصی با نسیم جوین ' گفت: میزبانی سبزوار از رییس جمهور  برای افتتاح کارخانه ... مطلب کامل

  برخی مدیران جوین پی گیری مطالبات مردم را تشویش اذهان عمومی می نامند

  سخنگوی شورای شهرستان جوین گفت: برخی مدیران و نمایندگان مردم در مجلس ،  پی گیری مطالبات مردم  توسط شورای مردمی شهرستان را تشویش اذهان عمومی می نامند این مقام شورایی با اشاره به پیگیری های شورای شهرستان  در مورد استقرار اداره راه و شهرسازی و حتی نمایندگی اداره راه  در این شهرستان گفت: علی رغم وعده های مدیران و نمایندگان مجلس هیچ توجهی به مطالبات به حق مردم در این مورد ... مطلب کامل

  برخی مدیران جوین پی گیری مطالبات مردم را تشویش اذهان عمومی می نامند

  مشکل روستاییان جوین با منابع طبیعی با کمک نمایندگان مجلس در فرمانداری جوین با چند راه حل مرتفع شد در این جلسه که در محل فرمانداری جوین و با حضور ریس منابع طبیعی کشور و نمایندگان مردم در مجلس برگزار شد موارد زیر به عنوان راه حل موافقت شد ۱ کسانی که سند زمین دارند آزاد و در اختیار صاحب زمین قرار گیرد ۲ اگر زمینی درخت کاری شده ویا دارای اب میباشد ... مطلب کامل

  پاسخ دهید

  برداشت مطالب فقط با ذکر منبع و لینک به مطلب مجاز است.  تلفن پذیرش آگهی : ۰۹۱۵۱۷۱۰۶۳۱

  نشریه خبری نسیم جوین

  نسخه 97

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای نشریه خبری نسیم جوین محفوظ است

  پرتال شهرستان جوین

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 نشریه خبری نسیم جوین. محفوظ است.