با تلاش جهادی اوقات دادرسی در جوین از 7 ماه به 20 روز کاهش پیدا کرد

رئیس دادگستری جوین گفت: با تلاش جهادی قضات دادگستری جوین اوقات دادرسی در دادگستری این شهرستان  از 7 ماه به 20 روز کاهش پیدا کرد .

“صابری” امروز صبح در حاشیه مراسم دعای ندبه و بازدید قضات از موزه دفاع مقدس این شهرستان در گفتگو با  نسیم جوین اظهار کرد: با تلاش جهادی قضات و کارکنان دادگستری جوین اوقات دادرسی در این شهرستان نسبت به 3 سال گذشته از حدود  210 روز به 20 روز کاهش پیدا کرده است .

وی  با اشاره به اجرای اصل 156 قانون اساسی و رسیدگی قانونی و سریع به پرونده ها، بیان داشت: رسیدگی  قانونی سریع به پرونده  نقش مهمی در پیشگیری  و ایجاد بازدارنگی از جرم  را دارد .

این مقام مسول قضایی شهرستان جوین با اشاره به  اینکه هزینه برنامه های پیشگیری از جرم بسیار کمتر از ” زیانی ” است که از طریق ارتکاب بزه   به اجتماع وارد می شود، افزود: در جهت کاهش تصادفات درون شهری و جاده ای  که متاسفانه یکی از بیشترین  موارد مراجعه مردم به دستگاه قضایی است،  با تشکیل جلسات متعدد در مورد اصلاح نقاط حادثه خیز و سایر موارد ترافیکی اقدامات خوبی در این شهرستان انجام گرفته است .

” صابری ” با اشاره به اینکه منشاء اکثر پرونده ها در این شهرستان اختلافات ملکی است ، گفت: افزایش قیمت زمین های کشاورزی و مسکونی در این شهرستان  و نیز قول نامه ای بودن غالب معامله ها و نهادینه نشدن معاملات در دفاتر اسناد رسمی موجب افزایش حجم ورودی پرونده به این دستگاه قضایی شده است

IMG_2601

 

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.