همایش کنترل و مبارزه بابیماری سالک در جوین برگزار می شود

رئیس شبکه بهداشت و درمان جوین گفت:همایش منطقه ای کنترل و مبارزه بابیماری سالک با حضور کارشناسان شهرستان های همجوار و کارشناس مسئول وزارت بهداشت،12 خردادماه درجوین برگزار می شود.

محمدرضا قزلقارشی در گفتگو با نسیم جوین از کاهش ۵۰ درصدی بیماری سالک در این شهرستان خبرداد و افزود: با انجام اقدامات پیشگیرانه ،آمار مبتلایان به بیماری سالک در سال گذشته به میزان ۵۰ درصد کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: آمار مبتلایان به بیماری سالک در شهرستان جوین در سال ۹۲ تعداد ۴۰۰ نفر بود، در حالیکه این تعداد در سال ۹۴ به ۶۴ نفر کاهش یافت.

رئیس شبکه بهداشت و درمان جوین در ادامه از برگزاری اولین همایش منطقه ای کنترل و مبارزه بابیماری سالک دراین شهرستان خبرداد و افزود: این همایش با حضور کارشناسان شهرستانهای همجوار و کارشناس مسئول وزارت بهداشت،۱۲ خرداد ماه در محل تالار پارسه شهر نقاب( مرکز شهرستان جوین) برگزار می شود.

قزلقارشی یادآورشد:هدف از برگزاری این همایش ارائه راهکارهای جدید و اثربخش برای پیشگیری و درمان بیماری سالک و تبادل نظر با کارشناسان شهرستان های مختلف در زمینه است.

وی ترویج فرهنگ مبارزه با بیماری سالک در بین مردم را اقدامی موثر برای کنترل این بیماری دانست و افزود: سعی داریم با راهکارهایی که در این همایش از سوی کارشناسان ارائه می شود کاری کنیم که شهرستان جوین از مرکز کانونی بودن سالک خارج شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان جوین تصریح کرد:در این همایش روسای شبکه بهداشت ، کارشناسان مبارزه با بیماری ها و بهداشت محیط شهرستان های همجوار وهمچنین بهورزان و دهیاران شهرستان جوین حضور خواهند داشت.

قزلقارشی با اشاره به اینکه بیشتر افراد مبتلا به بیماری سالک در این شهرستان کشاورزان و زنان خانه دار هستند گفت: میزان شیوع این بیماری در فصل پاییز بسیار افزایش می یابد.

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.