تعطيلي سه روزه مقر نگهباني تقاطع راه آهن و جان باختن دانش آموز جويني زیر چرخ های آهنین قطار!

شب گذشته ساعت 19 شب بر اثر تعطيلي سه روزه مقر نگهباني تقاطع راه آهن ،  و رها بودن تقاطع ، قطار جان بک دانش آموز جويني را در روستاي کمايستان شهرستان جوين گرفت

اهالي 150 خانواري روستاي کمايستان که در مجاورت راه آهن مسير مشهد -تهران در شهرستان جوين قرار گرفته اند ، در گفتگو با خبرنگار خراسان رضوي، مي گويند: 3 روز پيش مقر مامورين نگهباني محل تردد عابران روستايي از روي ريل راه آهن را در اين روستا جمع کردند ، و اين دانش آموز 12 ساله اولين قرباني بي خيالي و بي تدبيري مديران راه آهن براي مردم محروم و مظلوم اين روستا شد .

.
علي اکبر کمايستاني به نمايندگي از سوي اهالي که در محل تقاطع راه آهن در اين روستا تجمع کرده بودند، به خبرنگار ما گفت: چند سال است که تقاطع راه آهن بوسيله مقر نگهباني شبانه روزي کنترل مي شد و هر زماني که قطار در مسير بود به وسيله گارد ريل هايي محل عبور عابران از روي ريل مسدود ميکرد.

.
اين معلم مدرسه روستاي کمايستان افزود: 3 روز قبل و همزمان با تعطيلي هاي اخير نيمه شعبان مقرنگهباني و ماموران کنترل عبور و مرور را، مديران راه آهن جمع کرده اند و اين تقاطع بدون اينکه مسدود شود و يا داراي حفاظي باشد به حال خود رها کرده اند! و به همين دليل اين دانش آموز معصوم با قطار برخورد کرده است .

.

محمد حسين کمايستاني يکي ديگر از کشاورزان اين روستا با تاييد اين مطلب که در 3 روز اخير اين تقاطع بدون کنترل و نگهباني رها شده است، مي گويد: زير گذر مجاور اين تقاطع در چند روز گذشته آسفالت شد . و گويا به همين دلیل متوليان راه آهن تصور کرده اند که چون زير گذر مجاور آسفالت شده است ديگر نيازي به تقاطع و نگهباني در آن نيست! و به همين دليل نگهبان ها و مقر انها از محل تقاطع جمع شده است! بدون اينکه لااقل تقاطع مسدود شده و يا با حفاظ محصور شود!

.

وي با اشاره به اينکه بايد حداقل اين تقاطع توسط يک ديوار فلزي و يا ميله هايي مسدود مي شد تا افراد و دانش آموزان از اين رو گذر و تقاطع عبور نکنند، تصريح کرد: زيرگذري که به اصطلاح در جند روز قبل در مجاور اين تقاطع آسفالت شده است اصلا مناسب نبوده و بسيار شيب دار و باريک و کم عرض است به طوري يک کاميون به سختي از آن عبور مي کند !

رضا کمايستاني عضو سابق شوراي اين روستا نيز با اشاره به زيرگذز نامناسب و باريکي که هم چون دالاني تاريک به اصطلاح مسير عبور و مرور اهالي روستا از راه آهن به سمت شمالي و جنوبي را ايجاد کرده است، به خبرنگار ما مي گويد: اهالي روستا از اين کانال باريک که به عنوان محل عبور و مرور افراد است به خاطر تاريکي آن در شب ها مي ترسند از آن استفاده کنند!

.
فرماندار جوين نيز در اين مورد با اظهار بي اطلاعي از برداشته شدن دفتر و باجه نگهباني و حصار رفت آمد روگذر اين قسمت اظهار کرد: بدون اطلاع وي اين کار انجام شده است.

ابراهيم جدي کار افزود: مسير هاي ساخته شده نيز داراي وضعيت مناسب براي عبور و مرور راحت افراد و ساکنين نمي باشد .
حاج موسي زور ابادي يکي از کشاورزان اين روستا در گفتگو با خراسان مي گويد: حدود 40 موتور چاه عميق کشاورزي با هزاران هکتار اراضي زير کشت اين چاه هاي آبياري در پيرامون اين راه آهن فعاليت دارند.

.
وي با بيان اينکه سال هاست که کشاورزان در عبور و مرور و حمل ادوات و وسايل نقليه کشاورزي خود و حمل محصولات کشاورزي خود در عبور از اين تقاطع راه آهن مشکل دارند، گفت: بعد از اين همه چشم انتظاري در سال هاي اخير يک زير گذر براي عبور و مرور وسايل نقليه و يک کانال نيز به عنوان محل عبور عابران و اهالي روستا که در دو قسمت شمالي و جنوبي راه آهن مستقر هستند، احداث کرده اند، ولي هيچ کدام مناسب نيستند و بار ها و بار ها در عبور از اين زير گذر تصادف هاي متعددي اتفاق افتاده است

اهالي اين روستا که خبرنگار خراسان را در حلقه محاصره خود گرفته اند مي گويند: با توجه به اينکه اهالي روستا کشاورز و دامدار هستند ، اين مسيرهاي به اصطلاح زير گذر و پل عابر زيرگذر براي عبور افراد و احشام و ماشين آلات کشاورزي مناسب نبوده و مردم نمي توانند استفاده کنند

در خور اشاره است که روستاي کمايستان در 8 کيلومتري مرکز شهرستان جوين واقع شده است که 150 خانوار آن دامدار و کشاورز هستند و ريل راه آهن اين روستا را به دوقسمت جنوبي و شمالي تقسيم کرده است

 

IMG_2339IMG_2333

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.