خسارت ۱۹ میلیارد ریالی سیل و تگرگ به عرصه های زراعی و باغی در جوین

رئیس اداره جهاد کشاورزی جوین میزان خسارت ناشی از سیل و تگرگ رابه عرصه های زراعی و باغی شهرستان ، 19 میلیارد و 500 میلیون ریال اعلام کرد.
.
علیرضا هاشم آبادی در گفتگو با خراسان اظهار داشت: میزان خسارت ناشی از تگرگ و سیل در فروردین سال جاری به عرصه های زراعی و باغی شهرستان ، ۱۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

.
وی افزود: ۸۶۴ هکتار از باغات شهرستان نیز به علت سرمازدگی خسارت دیده است که برآورد خسارات مالی این باغات ۴۷ میلیارد و ۵۹۲ میلیون ریال می باشد.

.
رئیس اداره جهاد کشاورزی جوین تصریح کرد:میزان خسارت وارده از ناحیه سیل به منابع آبی شهرستان نیز ۳ میلیارد و ۷۱۴ میلیون ریال است.

.
هاشم آبادی در ادامه از برگزاری مانور مبارزه با آفت سن غلات در شهرستان خبرداد و بیان داشت: آفت سن همیشه در فروردین ماه به سمت مزاع گندم ریزش می کندو از سبزینه و برگ وساقه گیاه تغذیه می کند
وی یادآورشد:این آفت هم خسارت کمی به محصول وارد کرده و باعث کاهش میزان تولید می شود و هم باعث خسارت کیفی شده و کیفیت نان تولیدی را کاهش می دهد..
رئیس اداره جهاد کشاورزی جوین بیان داشت:آفت سن بسیار خطرناک بوده و تا یک سوم محصول را نابود می کند.
رئیس اداره جهاد کشاورزی جوین با اشاره به اینکه بهترین زمان مبارزه با سن گندم، مبارزه با سن مادری است،خاطر نشان کرد: به منظور راهنمایی کشاورزان در مبارزه با آفت سن، همایشی در همین خصوص در تاریخ ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت ماه درشهرستان برگزار می شود.

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.