زنده گيري 9 حلقه “مار” درجوين

رئيس حفاظت محيط زيست جوين از زنده گيري 9 حلقه مار از درون شهر و انتقال آنها به زيستگاه طبيعي خبرداد.

.
به گزارش نسیم جوین محمد حسين شم آبادي گفت: بر اساس گزارش اداره آب و فاضلاب شهر نقاب مبني بر وجود مارهاي سمي درون تابلو برق مخزن آب شهري، ماموران يگان حفاظت اين واحد طي نوبت هاي متمادي به محل مراجعه و9حلقه مار را زنده گيري و در زيستگاه هاي مناسب رها سازي کردند
وي افزود: قبل از خواب زمستاني در نيمه دوم آبان و پيش از بيداري کامل در اواخر اسفند ماه زماني است که شرايط جوي جهت حضور و فعاليت آزادانه در طبيعت مساعد نبوده و حيوان جهت تامين حرارت مورد نياز به اينگونه مکان ها متوسل مي شوند .

شم آبادي گفت:بعلت رخوت و سستي ناشي از برودت هوا در اين ايام مارها ممکن است مقاومت کرده و به سرعت محل را ترک نکنند لذا لازم است مردم با صبر و بردباري و بدون وارد کردن صدمه مار را از محل دور کنند.
وي افزود: مار در زمره جانوران خونسرد محسوب شده و قادر نيست که حرارت مورد نياز خود را از طريق متابوليسم تامين کند، لذا جهت بهره جوئي از حرارت جزئي ساطع شده ناشي از تجهيزات، به نقاط شهري پناه آورده و استادانه بدون وارد شدن شوک الکتريکي، درون تابلو برق اطراق مي کند.
رئيس حفاظت محيط زيست جوين اين موضوع را ياد آور شد که حتي حضور مار در اين گونه مکانها مفيد واقع شده و از بروز خسارات به کابل هاي برق و تاسيسات و همچنين تخريب ابنيه ساختماني توسط جوندگان جلوگيري مي شود. هرچند پس از مدت کوتاهي که نهايتاً 20 روزبه طول مي انجامد و مساعد شدن شرايط جوي آنها در زيستگاههاي طبيعي پراکنده خواهند شد.

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.