قفل شدن اقتصاد جوین با تعلل طولانی در پرداخت مطالبه چغندرکاران

تعلل طولانی کارخانه قند جوین در پرداخت مطالبه چغندرکاران،  اقتصاد کشاورزی جوین را فلج کرده است. بازار و کسب و کار و تجارت این شهرستان نیز به نوعی به کارخانه قند جوین وابسته شده است

فرماندار جوین در اولین نشست مطبوعاتی خود در فصل زمستان  با اشاره به مطالبه 45 میلیارد تومانی چغندر کاران از کارخانه قند جوین گفت: به طور جدی پیگیرمطالبات چغندرکاران هستیم و تلاش می کنیم تا این قشر زحمت کش هر چه زودتر وجه چغندر تحویلی خود را دریافت کنند.
ابراهیم جدی کار  روز گذشته در محل فرمانداری این شهرستان اشاره به اینکه امسال سطح کشت چغندر قند در کشور افزایش یافته است، اظهار داشت: در حال حاضربیش از ۳۲۵ هزار تن محصول چغندر قند توسط کارخانه قند جوین در سال جاری از کشاورزان تحویل شده است.

وی با بیان اینکه امسال کارخانه قند جوین رتبه اول کشور در تحویل چغندر قند را به خود اختصاص داد، افزود: این کارخانه همه محصولات چغندرکاران شهرستان را خریداری کرد و اجازه نداد  که محصول روی دست کشاورز بماند!

فرماندار جوین یادآورشد:  امسال  علاوه بر چغندر کشاورزان منطقه ۵۰ هزار تن چغندر نیز  از غرب کشور وارد کارخانه قند جوین شد.

جدی کارمهم‌ترین مشکل کارخانه قند جوین در  مورد تاخیر طولانی در عدم پرداخت به موقع بهای چغندر تحویلی کشاورزان را وضعیت نامطلوب صنایع قند و شکر دانست و افزود: شکر، تنها محصول کارخانه قند جوین است و به علت عدم وجود بازار فروش محصول شکر، این کارخانه‌ توان مالی برای پرداخت مطالبات چغندرکاران را ندارد.

نماینده عالی دولت در این شهرستان با اشاره به اینکه حل مشکل کشاورزان از اولویت های فرمانداری است، تصریح کرد: به طور جدی پیگیرمطالبات چغندرکاران منطقه و شهرستان هستیم و تلاش می کنیم تا این قشر زحمت کش هر چه زودتر به حق خود برسند.

فرماندار جوین در ادامه اظهار کرد :در حال حاضر ۲۵هزار تن شکر در انبار کارخانه قند جوین وجود دارد که با فروش آن مطالبات چغندر کاران تامین می شود.

جدی کار خاطر نشان کرد: مدیر کارخانه قند جوین پیوسته در حال رایزنی است تا بتواند محصول شکر خود را به فروش برساند و از کشاورزان خواست  تا به این کارخانه فرصت یک ماهه بدهند تا بتواند با فروش محصول خود، مطالبات کشاورزان را پرداخت نماید.

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.