افزایش ۲۰۰ درصدی تصادفات مرگبار درجوین

چاپ

 

فرمانده انتظامی جوین از کاهش 14 درصدی سرقت و افزایش 200 درصدی تصادفات مرگباردر6 ماهه سال جاری درجوین خبرداد.

سرهنگ مهدی غلام زاده  امروز صبح در گفتگو با نسیم جوین،  با اشاره به سیر نزولی وقوع جرایم در شهرستان ،  گفت: علی رغم کاهش آمار تصادفات درون شهری و برون شهری در ۶ ماهه اول امسال، متاسفانه  تصادفات منجر به فوت این شهرستان با رشد بیش از ۲۰۰ درصد همراه بوده است.

غلام زاده تصریح کرد: رعایت نکردن قوانین راهنمایی و رانندگی  از سوی برخی از رانندگان  وسائط نقلیه  ،عدم رعایت سرعت مطمئنه در جاده های مواصلاتی شهرستان با توجه به وضع موجود  جاده ها ، حجم بالای تردد وسائط نقلیه ، تردد خودروهای سنگین و ادوات کشاورزی از جاده های مواصلاتی و خیابان اصلی مرکز شهرستان  و بویژه عدم رعایت مقررات از سوی موتور سیکلت سواران که اکثرا فاقد تجهیزات ایمنی مناسب مانند کلاه ایمنی هستند، از جمله دلایل بروز تصادفات در این شهرستان است

فرمانده انتظامی جوین در ادامه با اشاره به اینکه بیشترین آمار سرقت در جوین مربوط به سرقت ازمنزل است ، گفت: آمار این نوع سرقت در ۶ ماهه سال جاری درشهرستان، ۱۳ درصد کاهش داشته است.

غلام زاده در ادامه از کاهش ۱۰۰ درصدی سرقت به عنف و زورگیری و افزایش ۷ درصدی سرقت موتورسیکلت در شهرستان خبرداد و افزود: بی توجهی به مسائل ایمنی موتور سیکلت ،یکی از مهم ترین دلایل افزایش سرقت این نوع وسیله نقلیه در شهرستان است.

وی با اشاره به اینکه آمار کلی سرقت ها در شهرستان جوین در ۶ ماهه سال جاری با کاهش ۱۴ درصدی همراه بوده است ، یادآور شد: رسانه ها نقش مهمی در افزایش آگاهی مردم برای توجه به مسائل ایمنی و پیشگیری از سرقت دارند.

وی خاطرنشان نمود:نیروی انتظامی شهرستان، برنامه های مختلفی را برای کاهش سرقت ها وهمچنین نزاع های فردی وجمعی در دست اجرا دارد.

 

در خور اشاره است که افزايش تصادفات منجر به مرگ شهرستان جوین که در شش ماهه نخست امسال در اين شهرستان به مرگ بيش از 20 نفر از شهروندان جويني منجر شده است ، اصلي ترين مسئله شهرستان جوین در اين روزها به شمار مي رود.