اختصاص ۲ میلیون تن قیر رایگان برای آسفالت راه های روستایی کشور

نماینده سبزوار و جوین و جغتای و خوشاب و داورزن  در مجلس شورای اسلامی از اختصاص  بیش از ۲ میلیون تن قیر رایگان معادل ۲هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای آسفالت طرحهای راه روستایی کشور خبر داد.

این نماینده مجلس در گفتگو با نسیم جوین  گفت : بیش از ۲ میلیون تن قیر رایگان معادل ۲هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای آسفالت طرحهای راه روستایی کشور و یک درصد از اعتبارات صندوق توسعه ملی نیز برای پرداخت تسهیلات با کارمزد ۱۱درصد به عشایر برای خرید علوفه و خوراک دام اختصاص یافته است که مازاد این کارمزد را نیز دولت پرداخت می کند.

سبحانی‌فر با بیان اینکه مصوبات قانونی در زمینه کمک به عشایر و ارائه تسهیلات به آن به تصویب رسیده است گفت : یکی از مصوبات مجلس برای عشایر ، بیمه آنهاست و عشایر می‌توانند با پرداخت فقط ۷ درصد از سهم بیمه از خدمات این بخش بهره‌مند شوند و دولت نیز برای کمک به عشایر بیش از ۲۳درصد از سهم بیمه را پرداخت می‌کند.

نماینده سبزوار و جوین و جغتای و خوشاب و داورزن در مجلس افزود : ۴۰۰ میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای ارائه تسهیلات به عشایر اختصاص یافته است و بر اساس مصوبات قانونی بانک‌ها موظفند برای پرداخت تسهیلات اسناد مالکیت منازل و پروانه‌های عشایر را برای پرداخت تسهلات بپذیرند.

علی سبحانی‌فر گفت : مجلس بودجه پیشنهادی بخش عشایری را حدود ۳۰درصد افزایش داده است.

او افزود : دولت این بودجه را ۴۰۰میلیارد ریال اعلام کرده بود که در مجلس به ۶۰۰میلیارد ریال افزایش یافته است .

 

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.