از ماده 180 بودجه استانی بیش از 43میلیارد ریال به جوین تعلق گرفت

در دومین جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان جوین در سال جاری  بیش از 43میلیارد ریال به این شهرستان اختصاص یافت.

به گزارش نسیم جوین در جلسه کمیته برنامه ریزی این شهرستان که با حضور نماینده سازمان برنامه و بودجه استان تشکیل شده بود میزان 4میلیارد و 383میلیون و 700 هزار تومان به این شهرستان اختصاص یافت .

فرماندار جوین در این جلسه گفت: در مرحله اول از بودجه تملک دارایی به میزان 39 میلیارد ریال به این شهرستان اختصاص یافت و در این مرحله از بودجه ماده 180 استانی نیز  بیش از 43میلیارد ریال به این شهرستان اختصاص یافت. که مجموعا رقم بیش از 82 میلیارد ریال  را شامل می شود

در این جلسه مدیر جهاد کشاورزی جوین با اشاره به تخصیص میزان 70 درصدی بودجه ماده 180 این شهرستان به بخش کشاورزی جوین، گفت: سهم ما در این بودجه بیش از 26 میلیارد ریال می شد که با جابجایی سرفصل ها توسط رئیس کمیته برنامه ریزی شهرستان به بیش از 7 میلیارد و ششصد میلیون تومان رسید !

مهندس هاشمی با اشاره به رایزنی ها وی با مدیرکل جهاد کشاورزی استان در زمینه عقب ماندگی بخش کشاورزی این شهرستان از شاخص های نوسازی بخش کشاورزی استان گفت: چرا سهم بودجه کشاورزی جوین را که با تلاش ما و مدیر کل به میزان قابل توجهی افزایش یافته بود ، در سطح کمیته برنامه ریزی شهرستان به کمتر از یک سوم کاهش داده می شود؟

فرماندار جوین در پاسخ به اعتراض جهاد کشاورزی جوین گفت: در بسیاری از حوزه های اجرایی این شهرستان پروژه های نیمه تمام و مشکلات آبفای روستایی و شهری از دغدغه های اصلی این شهرستان است و ما ناچار به جابجایی این بودجه و توزیع آن در بخش های دیگر شدیم .

ابراهیم جدی کار در ادامه قول داد تا آن دسته از سرفصل های این بودجه استانی که موفق به جذب نشدند به بخش کشاورزی جوین برگردانده شود

در ادامه هر کدام از مدیران شهرستان جوین به دفاع از بخش های خود در زمینه نیاز بیشتر به این بودجه پرداختند  که در نهایت توزیع بودجه ماده 180 استانی این شهرستان به شرح ذیل انجام گرفت:

جهاد کشاورزی: برای ساماندهی اراضی و نوسازی آن 760 میلیون تومان

استخر آموزش و پرورش جوین 250 میلیون تومان  سالن ورزشی انداده 150 میلیون تومان

خانه بهداشت نقاب 300 میلیون تومان پایگاه اورژانس جاده ای هلال احمر جوین 44 میلیون تومان

شهرک صنعتی جوین 84 میلیون تومان

آسفالت راه جزندر به جوین  450 میلیون تومان

آبهای سطحی شهر نقاب 150 میلیون

آبفای نقاب 175 میلیون

اب روستایی ارگ نوجوی 450 میلیون

آب روستای بیسجرد : 150 میلیون

آب برغمد : 100 میلیون

کمربندی شهر نقاب : 270 میلیون

بوستان شهدای گمنام: 150 میلیون تومان

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

 

8درصد از اعتبارات استان خراسان رضوی به سبزوار تخصیص داده شد

سبزوار نیوز/ معاون برنامه ریزی فرمانداری سبزوار گفت: 8 درصد از اعتبارات تخصیص داده شده از محل ماده 180 قانون توسعه استان خراسان به شهرستان سبزوار اختصاص یافته است.

حسن پارسی پور در کمیته برنامه ریزی  شهرستان اظهار کرد: اعتبارات تخصیص داده شده از محل ماده 180برنامه توسعه  براساس شاخص های هر منطقه و مقایسه آن با متوسط کشوری مشخص شده  این اعتبارات که با پیگیری نمایندگان نسبت به سال گذشته 2 درصد افزایش داشت امسال مبلغ 342 میلیارد تومان است.

وی افزود: در مرحله نخست مبلغ 218 میلیارد تومان از این اعتبارات  توزیع شد که حدود 125 میلیارد تومان از مبلغ نهایی باقی مانده است که در مرحله دوم بنا به سیاست گذاری سازمان  بین دستگاه های مشمول، توزیع خواهد شد.

پارسی پور  بیان کرد: در مرحله نخست مبلغ 16 میلیارد و 400 میلیون تومان از 218 میلیارد تومان به سبزوار اختصاص داده شده که می توان گفت 8 درصد از اعتبارات استان سهم  سبزوار است هر چند این سهم اعتباری نسبت به درصد جمعیتی سبزوار رقم خوبی می باشد اما واقعیت این است که متاسفانه شهرستان در برخی شاخص های از میانگین کشوری پایین تر است.

معاون فرماندار سبزوار  به عدم تعادل های منطقه ای و ناحیه ای که ناشی از برنامه ریزی کشور در گذشته بوده اشاره کرد و گفت: برنامه ریزی در گذشته به صورت بخشی بود که براساس آن  پتانسیل های در مناطق شناسایی و  فقط از آن حمایت می شد

وی یادآور شد: در برنامه چهارم  برای ایجاد تعادل و توازن منطقه ای تغییراتی در برنامه ریزی کشور انجام شد در این راستا دولت ردیف های اعتباری به /ان تخصیص داد تا تعادل در مناطق را بهم نزدیک سازد.

پارسی پور گفت: بعد از اجرای این برنامه ، برنامه ریزی بخشی به سمت برنامه ریزی منطقه ای پیش رفت و مقرر شد تا علاوه بر سهم اعتبارات مناطق، پتانسیل های هر منطقه نیز شناسایی شود و محوریت کار بر روی آن باشد که بر این اساس ماده 180 قانون پنجم توسعه طراحی شد.

 

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.