از۹۰ درصد آب استحصالی کشاورزی جوین فقط ۵۰ درصد استفاده می شود

مدیر جهاد کشاورزی جوین گفت:  ۹۰ درصد آب های زیر زمینی در جوین در بخش کشاورزی به مصرف می رسد اما این میزان آب مصرفی تنها ۵۰ درصد بازدهی برای کشاورزان به همراه دارد.

علیرضاهاشم آبادی در گفتگو با خبرنگار خراسان و جوین، با اشاره به وضعیت بحرانی آب در دشت جوین، گفت:  با توجه به بحران خشکسالی در دشت جوین، جهاد کشاورزی مهم ترین اولویت خود را به مدیریت مصرف آب اختصاص داده است.

هاشم آبادی اولویت بعدی برنامه های جهاد کشاورزی را راه اندازی صنایع تبدیلی عنوان کرد و بیان داشت: بیشتر محصولات کشاورزی ودامی تولید شده در شهرستان جوین به شکل خام وغیر فراوری به سایر شهرستان ها و استان های کشور حمل می شود .
وی ادامه داد: بسته بندی فراورده های کشاورزی به ایجاد اشتغال در سطح شهرستان کمک نموده و می تواند دست دلالان بازار محصولات کشاورزی را کوتاه کند.

 

مدیر جهاد کشاورزی جوین
مدیر جهاد کشاورزی جوین تکمیل زنجیره تولید را یکی از بهترین راه های ایجاد اشتغال دانست وخاطر نشان کرد: اعتبارات خوبی به صورت قرض الحسنه برای اشتغالزایی

منظور شده است که فرصت خوبی برای کمک به روستائیان محسوب می شود.


 

 

 

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

1 thought on “از۹۰ درصد آب استحصالی کشاورزی جوین فقط ۵۰ درصد استفاده می شود

  1. اقایون مسوول یه فرد کشاورز جوینی هم این چیزایی که گفتین رو اطلاع داره تا کی باید شاهد شعار دادن مسولان باشیم مردم به عملتون امتیاز میدن نه به حرفاتون. تو این اولویت هایی که مد نظر قرار دادین سالهاست که میگین ولی عملی نمیشه…. شرمنده واسه لحن بد سخن گفتنم اخه خودمون کشاورزیم دیگه واقعا با این وضع پول نونوایی مون هم نداریم

       1 نفر با این دیدگاه موافق هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.