سایت های خبری بدون مجوز در جوین فیلتر و مسدود می شوند

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جوین از تعطیلی سایت های خبری بدون مجوز  و  فیلتر کردن آن ها در این شهرستان خبر داد.

مجید نقابی در حاشیه جلسه تجلیل از خبرنگاران شهرستان جوین با بیان این مطلب گفت: در این شهرستان فقط سایت و نشریه خبری نسیم جوین و سایت آل نور به ثبت رسیده است . و بقیه پایگاه ها و سایت های خبری غیر قانونی بوده و فیلتر می شوند

 

 

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

8 thoughts on “سایت های خبری بدون مجوز در جوین فیلتر و مسدود می شوند

 1. جدی !!! جوین هم سایت خبری غیر مجاز داره!!! اون بنده خداها چی فک کردن سایتو زدن ….مورچه چیه کله پاچش باشه

     2 نفر با این دیدگاه موافق هست

 2. متاسفانه نگاه مدیران، یک نگاه آمرانه و بالادستیست و نه پدرانه و دوستانه
  فقط محض اطلاعه دوستان، هیچ مدیری حق فیلتر یک سایت را ندارد و هیچ سایتی هم نیاز به داشتن مجوز ندارد.
  حتی در شهری مثل سبزوار هم هیچ کدام از سایت ها مجوز خاصی ندارند و فقط در سامانه ساماندهی ثبت شده اند که همین هم کفایت می کند….

     3 نفر با این دیدگاه موافق هست

 3. با سلام حضور هم استانی های عزیز در شهرستان جوین
  من یکی از اهالی نیشابور هستم و سلام گرم همشهریانم را با اهالی دیار زرخیز جوین می رسانم. دیدم که یکی از کاربران محترم به اسم “نیشابوری” پیامی گذاشته است، پیام را خواندم و واقعا متاثر شدم که چطور ممکن است یک نفر خود را نیشابوری بنامد و جوین را بشناسد و اینطور دیدگاهی را مطرح نماید. کاربران محترم سایت، به نظر من ایشان که از نام نیشابور، اینطور سوء استفاده کرده است نیشابوری نیست.
  این را می دانم افرادی (خارج از نیشابور و جوین) هستند که چندین سال است منافع خود را در تفرقه و اختلاف در بین شهرستانهای همجوار می بینند، تا بتوانند با به تضعیف کشاندن شهرستان های همجوار، خود را به جاه و مقام و سروری برسانند و اتفاقا گروهی از رسانه ها و فعالان فرهنگی نیشابور، در برابر این تفکر نادرست و مخرب ایستاده اند و در مقابل این جبهه مقاومت فرهنگی و رسانه ای، در سال های اخیر، از طرف مقابل، مطالب و نظرات زیادی برای تخریب روابط و سوابق خوب فرهنگی و اجتماعی بین شهرستانهای مختلف استان دیده می شود.
  بخاطر پتانسیل نسبتا خوبی که در نیشابور داریم، خیلی از این هجمه ها و مسائل تفرقه انگیز، روشنگری و خنثی شده است اما به هر حال آن فعالیت های نادرست همچنان ادامه دارد و به نظر من، آنها همه چیز استان را قربانی رسیدن به اهداف و آرزوهای خودشان می کنند، اگر مردم را آگاه نکنیم و جلوی آن تفکر نایستیم.
  هم استانی های عزیز جوینی، برای من نیشابوری، اینکه جوین در مسیر توسعه پایدار از همه ابعاد آن که توسعه رسانه ای هم یک جزء آن است قرار بگیرد به جز منفعت و خوشحالی و افتخار چه دستاورد دیگری می تواند داشته باشد. اگر جوین توسعه یابد و توانمند تر از همیشه باشد، شهرستان فیروزه و بخش سرولایت شهرستان ما که در همسایگی شما هستند هم از آن بهرمند خواهند شد. اتفاقا همین توانمندتر شدن بیشتر جوین باعث می شود که ما تواناتر باشیم و به کمک هم بتوانیم بهتر و بیشتر از بعضی یکه تازی ها، انحصارطلبی‌ها و بداخلاقی ها که در جاهای دیگر رقم زده می شود جوگیری کنیم.
  پتانسیل های اجتماعی مردمی و اجتماعی خوبی در منطقه جوین و نیشابور وجود دارد. در مسافرت هایی که از قطار استفاده می کنم همواره با مردم عزیز جوین همسفر بوده ام با هم درباره مسائل تاریخی، فرهنگی و مسائل امروز منطقه صحبت و تبادل نظر می کنیم اشتراکات آن قدر زیاد است و بحث‌ها آنقدر گرم می‌شود که اصلا ایستگاهی که از ان سوار قطار شده ایم یادمان می رود، ما همشهری هستیم. همشهریانی که سابقه قرن ها در کنار هم، روزگار را ساخته‌اند.
  اگر تاریخ غرب خراسان بزرگ را بررسی نماییم بدون هیچ تردیدی جوین و نیشابور، دو منطقه ای هستند که بیشترین تعاملات تاریخی، فرهنگی و اجتماعی را با هم داشته‌اند. به عنوان مثال، مگر می شود از تاریخ علمی و فرهنگی در نیشابور گفت و از دانشمند بزرگی مثل امام الحرمین جوینی حرف نزد. نام نظامیه نیشابور با امام الحرمین درامیخته است و امام الحرمین فقط یکی از جوینی ها ست که نقشی ماندگار در پدیدآوردن چهره فرهنگی درخشان منطقه غرب خراسان بزرگ داشته است.
  دشت جوین بزرگ و دشت نیشابور دو دشتی هستند که در ناحیه ای که امروزه شهرستان‌های فیروزه و خوشاب است به هم متصل می شوند. اگر منابع تاریخی را نگاه کنیم، جاده‌ای باستانی وجود دارد که از نیشابور به جوین و سپس به ری می رسد. اگر این جاده قدیمی، امروز مثل دوران اوج عظمت غرب خراسان، فعال و پویا نیست، علتش این است که ما برای احیای آن کار نکرده ایم و اتفاقا همین جاده اگر ارتقا یابد و بزرگراه شود یک خودکفایی و عزت نفس ارتباطی در منطقه ایجاد می‌شود و خیلی از چیزهای بعضا نامطلوبی که در اثر وابستگی به زیرساخت های ارتباطی سایرمناطق است، از بین می رود. جاده فیروزه-سلطان آباد- نقاب-جغتای می تواند شاهراه ارتباطی شمال غربی خراسان رضوی باشد فقط باید تلاش کنیم و آن را ارتقاء دهیم به طوری که واقعا در سطح مبادلات و تعاملات و نیازهای مردم این منطقه بزرگ باشد.
  پیوستگی دشت جوین و نیشابور و ارتباطات کهن و ژرف مردم این دو منطقه، چیزی نیست که بتوان با خط کشی ها و یارکشی هایی که بعضی ها در این روزها و این سال ها آن را پیگیری می کنند مخدوش کرد. به نظر من، ما از پیشینه غنی ارتباطات فرهنگی و تاریخی و پتانسیل های مشترک توسعه امروز جوین و نیشابور، غفلت کرده ایم و اگر بر روی آن کار کنیم، منشاء خیر و توسعه برای منطقه خواهد شد.

     2 نفر با این دیدگاه موافق هست

 4. باسلام ، دغدغه و دلواپسیت را می ستایم.اینجا ما نیشابوری و جوینی نداریم .تاریخ جوین و نیشابور تاریخ یک خانواده است که بزرگتر شده و تقسیمات سیاسی و کشوری فعلی به عنوان اسمیست که فقط مصرف بازشناسی را دارد . من مدت دوسال به نیشابور رفت و آمد داشتم خودم را در نیشابور غریبه احساس نمی کردم .ما فرهنگ نزدیک به هم داریم و لهجه روستاهایی مثل آزادور و…. ،…. خیلی به لهجه نیشابوری نزدیک می باشد. موفق باشید

     2 نفر با این دیدگاه موافق هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.