• انتقاد امام جمعه عطاملک از تاخیر در معرفی کردن شهردار حکم آباد    :     امام جمعه بخش عطاملک جوین با بیان این که انقلاب اسلامی در اوج خود قرار دارد ' نسبت به بی تفاوتی مردم به عملکرد مسوولان شهرستان و استان انتقاد کرد حجت ...
 • انتقاد امام جمعه جوین از تعلل در معرفی اولین شهردار حکم آباد    :   امام جمعه بخش عطاملک جوین با بیان این که انقلاب اسلامی در اوج خود قرار دارد ' نسبت به بی تفاوتی مردم به عملکرد مسوولان شهرستان و استان انتقاد کرد حجت ...
 • پی دی اف. ویژه نامه جوین خرداد ۹۷    :     پی. دی اف. ویژه نامه جوین ویژه توزیع در شهرستان سبزوار وجوین و جغتای و مشهد. و داورزن تلفن تماس ۰۹۱۵۱۷۱۰۶۳۱ مرکز فرهنگی دفاع مقدس و سرای ...
 • ” خنده های سربی ” تحویل کتابخانه تخصصی دفاع مقدس جوین شد    :   کتاب خنده های سربی که در سال جاری توسط مولف جوینی علی لطفی به رشته تحریر در آمده است ؛ توسط معاونت پرورشی اداره آموزش و پرورش جوین ، امروز ...
 • علاقه شدید اهالی سبزوار به جعل عنوان صنایع جوین به نام سبزوار    :   علاقه شدید اهالی سبزوار به استفاده از عنوان صنایع جوین به نام سبزوار این بار از سوی خبرنگار خراسان چند روز پیش خبری از طرف خبرنگار خراسان رضوی در ...
 • شهیدی که امام رضا (ع) موجر منزلش شد    :    د ر حدود سال های ۸۳ تا ۸۵ سردار شهید حاج حسنعلی شمس آبادی در شهر نقاب و محله شمس آباد یک باب منزل مسکونی داشت که خالی از ...
 • بی خیالی مدیران جوین و غارت عنوان صنایع جوین توسط رسانه های سبزواری!

  يادداشت: گلايه خبرنگار خراسان و نسیـم جـویـن  از اصحاب رسانه نمای کلی اسید سیتریک جوینسبزوار /
  خبرگزاري ها و برخي رسانه هاي محلي سبزوار به راحتي آب خوردن به آخر عنوان هاي صنايع جوین و جغتاي پسوند سبزوار را اضافه مي کنند و به عنوان گزارش منتشر مي نمايند!
  و از طرفي بي تفاوتي مديران شهرستان جوین به ابن موضوع در چند سال اخير موجب مصادره کردن و غارت عنوان صنايع جوین توسط رسانه ها ي سبزواري شده است!

  شايد برخي از اهالي سبزوار و حتي شهروندان جويني خبرنگار خراسان و نسیـم جـویـن  را متهم به تحريک احساسات ناسيوناليستي کنند

   

  پرداختن به گزارش هايي چون تغيير نام عنوان پروزه فولاد سبزوار به فولاد جوین و سيمان جوین به سيمان جغتاي و چندين عنوان ديگر که توسط خبرنگار خراسان و مدیر نسیـم جـویـن  در سال هاي اخير گزارش شده است از جمله اين موضوع گلايه است
  هفته گذشته يکي از خبرگزاري ها «فروکروم جغتاي» را با نام سبزوار منتشر کرد و اين هفته نيز خبرگزاري فارس و چند سايت محلي سبزوار مجتمع اسيد سيتريک کشت و صنعت جوین را که در خاورميانه بي نظير و معروف است و درست در مرکز شهرستان جوین اجرا شده است با نام کارخانه اسيد سيتريک سبزوار منتشر کردند و موجب ايجاد موج انتقاد از سوي شهروندان جويني شدند

   

  اگرچه رسانه ها در درج اين گونه گزارش ها بايد بر اساس رعايت وظيفه خطير رسانه اي نسبت به مسايل حقوقي و حدود و ثغور مسايل اداري و قانوني هر شهرستان ملاحظه عنوان صنايع و مالکيت هر شهرستان را داشته باشند تا موجب تحريک احساسات مليتي و قومي اين شهرستان هاي جديد و به قول سبزواري ها شهرستان هاي اقماري سبزوار نشوند! ولي باکمال تاسف در يکي دو سال اخير رسانه هاي سبزوار اقدام به اين مصادره و غارت ظالمانه عنوان صنايع و کارخانه هاي شهرستان جوین را کرده اند .

   

  به طور مثال در چند ماه گذشته مراسم رونمايي از موتور ملي در شرکت جمکوي جوین فقط با خبرنگاران سبزواري برگزار مي شود و فرماندار و امام جمعه جوین هم که ناظر اين مراسم و آن هم بدون حضور خبرنگاران جوین بوده اند و جز اظهار تاسف اقدامي نکردند

   

  نگراني مردم جوین نيز از اين است که اين بي تفاوتي مديران جوین نسبت به اين مسئله در آينده در بکار گيري نيرو هاي کارگري مخصوصا در اسيد سيتريک سبزوار! فقط نصيب نيرو هاي سبزواري و سايرين شود .

   

  وقتي در رسانه ها و ساير محافل به طور ظالمانه و غاصبانه عنوان هاي نابجا براي صنايع جوین بکار برده مي شود و آن هم از سوي برخي مديران و رسانه ها پس به مديران فولاد جوین و جمکو بايد حق داده شود که از استقرار دفتر در مرکز شهرستان جوین امتناع کنند! و دفتر فولاد و جمکو و غيره فقط در سبزوار باشد . يعني کارخانه متعلق به جوین ولي دفترش در سبزوار!

  تيتر گزارش «آخـريـن وضعيـت کارخـانـه‌ اسيد‌ سيتريـک سبزوار» ….. براي اين تيتر که يک اشتباه فاحش است نمي توان توجيهات صد من يک غاز کرد! آنچنان که برخي اصحاب رسانه در مورد مثلا عنوان فولاد سبزوار دارند ! و مي گويند در گذشته که جوین شهرستان نبوده فولاد به نام سبزوار ثبت شده است!!

  پس کاربران و خوانندگان عزيز، خبرنگار خراسان را متهم به تعصبات محلي نکنند . اين رسانه ها و خبرنگاران سبزواري هستند که با استفاده نابجا از اين عنوان ها موجب تحريک احساسات مليتي مردم جوین و يا سبزوار مي شوند !

  و مردم صبور جوین حق دارند که همواره از بي اعتنايي اين صنايع مستقر در جوین به نيرو هاي بومي گلايه کنند و بر سر زبان هر شهروند جويني است که نيرو هاي کارگري مثلا شرکت جمکو و قند جوین و اسيد سيتريک جوین و فولاد جوین از سبزوار و ساير شهر هاي استان تامين مي شود!

  پاسخ مديران و مسولان قانون گذاري به اين موضوع

  پاسخ سبحاني فر نماينده مجلس به اين موضوع : اين نماينده مجلس در تماس تلفني با خراسان در اين مورد گفت: بنده هيچ گاه اسيد سيتريک جوین را به سبزوار منتسب نکرده ام . وي افزود: اين تعبير «اسيد سيتريک سبزوار» تعبير و برداشت خود خبرنگاران است و متاسفانه رسانه ها هر چه دلشان مي خواهد مي نويسند!
  چرا بايد اصحاب رسانه اينگونه به حريم مالکيتي شهرستان مجاور تجاوز کرده و موجب تحريک احساسات اهالي شهرستان هاي جوین و جغتاي و سبزوار مي شوند !
  فرماندار جوین نيز با اظهار تاسف از اين اتفاقات که در جند سال گذشته فراوان تکرار شده است يکي از اين گزارشات را از طريق اداره صنعت و معدن و تجارت جوین دستور پيگيري داده است!

  امام جمعه جوین نيز در چندين مورد و با ديدن اين گزارشات نگراني خود را اعلام کرده است . ( و حتي در يک مورد و در يک جلسه به اينجانب گفت: برويد و از روي بنر اسم سبزوار را پاره کنيد)

  گزارش زیر را بخوانید: از خبرگزاری فارس و سایت سلام سربدار 

   

  آخـریـن وضعیـت کارخـانـه‌ اسید‌ سیتریـک سبزوار ( بخوانید اسید سیتریک جوین)
  دوشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۳

  نماینده مردم سبزوار در مجلس گفت: با راه‌اندازی کارخانه اسید سیتریک سبزوار بیش از ۲۰۰ نفر اشتغال مستقیم و چندین هزار اشتغال غیرمستقیم در منطقه ایجاد می‌شود که در رونق اقتصادی نقش مهمی دارد.
  رمضانعلی سبحانی‌فر با اشاره به بررسی مشکلات بخش صنعت سبزوار در وزارت صنایع و معادن اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین مواردی که در این حوزه مورد بررسی قرار گرفته مسئله کارخانه اسید سیتریک سبزوار بود که برای مدت طولانی روند اجرایی کار آن تعطیل شده بود.

  وی با بیان اینکه در نشست کارگروه رفع موانع تولید هم که در شهرستان تشکیل شده بود مشکلات این کارخانه مهم منطقه مورد بررسی قرار گرفت، تصریح کرد: این کارخانه با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیون یورو اعتبار ارزی و حدود ۱۰ میلیارد تومان اعتبار ریالی در حال ساخت بود که متاسفانه دچار مشکل شده و در کار متوقف شده بود.

  عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی با بیان اینکه رئیس کمیسیون صنایع و معادن و معاون وزیر صنعت نیز از این کارخانه بازدیدهایی را داشته‌اند، افزود: این مسئله سبب شد تا موضوع بررسی مشکلات این کارخانه مهم که از جمله کارخانه‌های کم‌نظیر در سطح خاورمیانه و کشور است در کمیسیون صنایع و معادن و مسئولان بانک کشاورزی مورد بررسی قرار گیرد تا شرایط برای ارائه تسهیلات به آن فراهم شود.

  وی با بیان اینکه این کارخانه در سال ۸۲ کلنگ‌زنی و روند اجرایی آن آغاز شده است، اعلام کرد: متاسفانه مشکلات و موانع موجود سبب شده تا بهره‌برداری این کارخانه به تعویق بیفتد که یکی از دلایل مهم این موضوع نوسانات ارزی سال‌های اخیر و کمبود اعتبارات بوده است.

  سبحانی‌فر با بیان اینکه راه‌حل‌های زیادی برای حل مشکل این کارخانه در دستور کار قرار گرفته است، یادآور شد: با توجه به نیازسنجی‌های صورت گرفته برای حل مشکلات این کارخانه درخواست وامی به میزان ۲۰۰ میلیارد ریال توسط اعضای این کارخانه مطرح شد که با توجه به اهمیت موضوع این مسئله در کمیسیون صنایع مطرح که با توجه به استمهال تسهیلات این کارخانه وزیر صنایع در این نشست قول دادند که موضوع را بررسی و نظر مساعدی را درزمینه پرداخت این وام داشته باشند.

  وی با بیان اینکه با راه‌اندازی این کارخانه امسال شاهد یک تحول بزرگ در زمینه تولید اسید سیتریک در کشور هستیم، گفت: با راه‌اندازی این کارخانه بیش از ۲۰۰ نفر اشتغال مستقیم و چندین هزار اشتغال غیر مستقیم در منطقه ایجاد می‌شود که در رونق اقتصادی آن مهم است.

  سبحانی‌فر با اشاره به بررسی بیش از ۱۵۰ پرونده از صنعتگران سبزواری در کارگروه ستاد تسهیل اعلام کرد: اغلب این پرونده‌ها در زمینه استمهال وام‌ها مطرح شده بود که با موافقت معاونان وزیر و بانک‌های مربوطه مواجه شد که قطعا درآینده اقتصادی شهرستان و رونق کسب و کار موثر است.

  وی با اشاره به قانون رفع موانع تولید، قانون نظام صنفی و قانون بانک‌ها اعلام کرد: امروز شاهد هستیم که مذاکرات به پایان رسیده و هیئت‌های اقتصادی مختلف برای حضور در بازار اقتصاد ایران به صف شده‌اند که این موضوع برای آینده اقتصاد کشور یک فرصت است.

  سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شرکت‌ها و هیئت‌های اقتصادی اروپایی یکی پس از دیگری برای حضور در بازار اقتصاد و صنعت ایران حضور می‌یابند، گفت: باید از این فرصت مهم بهره ببریم و بخش مهمی از نیاز‌های اقتصادی در زمینه احداث صنایع تبدیلی و فرآوری را برطرف کنیم.

  وی با تاکید بر اینکه وجود هیئت‌های اقتصادی نباید بر روی ثبات بازار و آرامش آن تاثیر گذارد، ادامه داد: یکی از مهم‌ترین توجهات دولت تدبیر و امید نگاه به مسئله رونق صنایع و تولیدات داخلی است که در این زمینه شرایط باید به گونه‌ای پیش‌بینی شود که به صنایع داخلی صدمه‌ای وارد نشود و این صنایع بتوانند با صنایع خارجی در یک فضای برابر رقابت کنند و بتوانند محصولات خود را به خارج نیز صادر کنند.

  سبحانی‌فر با بیان اینکه صنعتگران ایرانی نیز باید در بازارهای اروپایی و دیگر کشورها دارای سهم باشند، افزود: دولت در این زمینه باید شرایط ویژه‌ای را فراهم کند تا صادرات کالای ایرانی به عنوان یک استراتژی مهم در دستور کار همه دستگاه‌های اجرایی مرتبط با حوزه اقتصاد باشد.

  وی با بیان اینکه دولت به خوبی توانسته تورم و رکود موجود در کشور را مهار کند، اضافه کرد: امیدواریم دولت هرچه سریعتر با بسته‌های اقتصادی به استقبال سرمایه‌گذاران خارجی و ایرانی برود و رکود بازار را بشکند و شرایط را برای رونق اقتصادی ایجاد کند.

  سبحانی‌فر با تاکید بر اینکه بیکاری جوانان تحصیل کرده مهم‌ترین معضل و آفت در حوزه اشتغال کشور است، گفت: در این حوزه نیازمند نگاه ویژه دولت هستیم و البته رونق بازار کسب و کار در این حوزه نیز تاثیرگذار است.

  نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ‌سرعت بخشیدن به راه‌‌اندازی مجتمع فولاد و نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی و پتروشیمی سبزوار می‌تواند هزاران بیکار جوان و فارغ‌التحصیل را به اشتغال نزدیک سازد.

  سبحانی‌فر در پایان با اشاره به مشکلات حوزه انتخابی خود در بخش‌هایی همچون آب و راه از مسئولان خواستار رسیدگی به این مشکلات و حل آنها شد.

  مرجع : فارس

  مطالب مرتبط :

  ” خنده های سربی ” تحویل کتابخانه تخصصی دفاع مقدس جوین شد

  کتاب خنده های سربی که در سال جاری توسط مولف جوینی علی لطفی به رشته تحریر در آمده است ؛ توسط معاونت پرورشی اداره آموزش و پرورش جوین ، امروز در قفسه های کتابخانه تخصصی دفاع مقدس شهرستان جوین قرار گرفت علی اصغر فتحی مقدم در حاشیه تحویل این کتاب حوزه دفاع مقدس به کتابخانه تخصصی دفاع مقدس جوین گفت؛ کتابخانه تخصصی دفاع مقدس شهرستان جوین با ابتکار یکی از فرهنگیان ... مطلب کامل

  علاقه شدید اهالی سبزوار به جعل عنوان صنایع جوین به نام سبزوار

  علاقه شدید اهالی سبزوار به استفاده از عنوان صنایع جوین به نام سبزوار این بار از سوی خبرنگار خراسان چند روز پیش خبری از طرف خبرنگار خراسان رضوی در سبزوار درج شد که موجب اعتراض مردم و فرمانداری شهرستان جوین شد پ به گزارش نسیم جوین کلاته خبرنگار روزنامه خراسان در سبزوار بر اساس گفتگو با ریس اداره صنعت و معدن و تجارت شهرستان سبزوار در خبر مربوط به کارخانه ... مطلب کامل

  ساختمان دادگستری جوین با یک میلیارد تومان هزینه به بهره برداری رسید

  مدیر کل دادگستری خراسان رضوی با اشاره به توجه ویژه به مناطق محروم در دور دوم ریس دستگاه قضا ، گفت: علارغم اینکه استان خراسان رضوی از نظر امکانات ساختمانی در سطح کشور و در مقایسه با سایر استان ها بسیار ضعیف است ' با همه اینها بیشتر توجه اداره کل دادگستری استان تا کنون به مناطق محروم‌هم چون ... مطلب کامل

  طرح آرزوی شهید در قاب تصویر

  طرح آرزوی شهید   در شهرستان های سبزوار و جوین و داورزن در سال تحصیلی ۹۶  در بین دبیرستان های این سه شهرستان اجرا شد این طرح در قاب تصویر ... مطلب کامل

  مادر شهید حاج حسین اسماعیل ابادی آثار به جا مانده از شهید را تحویل موزه دفاع مقدس نمود

  مادر شهید حاج حسین اسماعیل ابادی آثار به جا مانده از شهید را تحویل موزه دفاع مقدس نمود مادر شهید حاج حسین اسماعیل آبادی روز گذشته با حضور در م‌رکز و موزه فرهنگی دفاع مقدس شهرستان جوین  با تجلیل از این اقدام فرهنگی متولیان موزه دفاع مقدس ' مصاحبه و روایت گری از شهید ش را. در این مرکز آغاز کرد حاجیه خانم اسماعیل آبادی تنها فرزند پسری خود را به صورت ... مطلب کامل

  دیدار وزیر ارتباطات و فن آوری با خانواده سردارشهیدحسنعلی شمس ابادی در جوین

  وزیر ارتباطات و فن آوری دولت دوازدهم به عنوان نماینده ویژه دولت در شهرستان جوین در حاشیه افتتاح فاز اول کارخانه فولاد جوین با خانواده سردار شهید مدافع حرم در این شهرستان دیدار کرد . مهندس آذری جهرمی امروز پس از دیدار  از شهرستان جغتای ساعت ۳ و نیم عصر وارد شهرستان جوین شد و در بدو ورود خود به این شهرستان با حضور سبحانی فر نماینده مجلس و ... مطلب کامل

  دیدار وزیر ارتباطات و فن آوری با خانواده سردارشهیدحسنعلی شمس ابادی در جوین

  بهره‌برداری از کارخانه آهن اسفنجی (واحد احیاء مستقیم) کارخانه پارس فولاد سبزوار( جوین) کارخانه آهن اسفنجی(واحد احیاء مستقیم) کارخانه پارس فولاد سبزوار با فناوری مهندسی ایرانی و ظرفیت تولید سالیانه ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی توسط رئیس جمهور افتتاح شد. به گزارش نسیم جوین حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز یکشنبه با حضور در کارخانه پارس فولاد سبزوار ضمن بهره‌برداری از واحد احیاء مستقیم در این مجموعه، از اتاق کنترل و ... مطلب کامل

  دیدار وزیر ارتباطات و فن آوری با خانواده سردارشهیدحسنعلی شمس ابادی در جوین

    با حضور ریس جمهور حسن روحانی در سبزوار  آخرین میخ بر تابوت کارخانه فولاد جوین زده می شود به گزارش نسیم جوین دکتر حسن روحانی یکشنبه همین هفته با حضور در سبزوار به بهانه افتتاح فاز دوم  کارخانه فولاد سبزوار مهمان مردم شهرستان سبزوار خواهد بود امام جمعه جوین در حاشیه نماز جمعه این هفته جوین در گفتگوی اختصاصی با نسیم جوین ' گفت: میزبانی سبزوار از رییس جمهور  برای افتتاح کارخانه ... مطلب کامل

  برخی مدیران جوین پی گیری مطالبات مردم را تشویش اذهان عمومی می نامند

  سخنگوی شورای شهرستان جوین گفت: برخی مدیران و نمایندگان مردم در مجلس ،  پی گیری مطالبات مردم  توسط شورای مردمی شهرستان را تشویش اذهان عمومی می نامند این مقام شورایی با اشاره به پیگیری های شورای شهرستان  در مورد استقرار اداره راه و شهرسازی و حتی نمایندگی اداره راه  در این شهرستان گفت: علی رغم وعده های مدیران و نمایندگان مجلس هیچ توجهی به مطالبات به حق مردم در این مورد ... مطلب کامل

  برخی مدیران جوین پی گیری مطالبات مردم را تشویش اذهان عمومی می نامند

  مشکل روستاییان جوین با منابع طبیعی با کمک نمایندگان مجلس در فرمانداری جوین با چند راه حل مرتفع شد در این جلسه که در محل فرمانداری جوین و با حضور ریس منابع طبیعی کشور و نمایندگان مردم در مجلس برگزار شد موارد زیر به عنوان راه حل موافقت شد ۱ کسانی که سند زمین دارند آزاد و در اختیار صاحب زمین قرار گیرد ۲ اگر زمینی درخت کاری شده ویا دارای اب میباشد ... مطلب کامل

  ۱۳ نظر برای “بی خیالی مدیران جوین و غارت عنوان صنایع جوین توسط رسانه های سبزواری!”

  1. نقابی گفت:

   سلام .
   انشاءالله مردم فهیم جوین در انتخابات مجلس در اسفند ماه جواب این نماینده را با عدم رای به ایشان خواهند داد .ایشان اگر کمی فکر کنند بالاترین رای خود را از جوین گرفته .
   این دقیقا مصداق نمک خورده و نمکدان شکسته است میباشد .

      9 نفر با این دیدگاه موافق هست

   • یوسف گفت:

    بنده اگر ایشان این قدرت را داشته باشند که جاده کمربنی نقاب وجاده اسید سیتریک به جزندررا آسفالت کنند به ایشان رای میدهم وبرای ایشان رای جمع می کنم

       0 نفر با این دیدگاه موافق هست

  2. مهدی قارزی گفت:

   اقای شمس ابادی خبر اسید سیتریک رو تو سایت سلام سربدار خوندم و مخالفت خودمو تو بخش نظرات نوشتم. هر کی کامنت منو میخونه بره اونجا مخالفت خودشو نسبت به این موضوع احراز کنه سبزواری ها فک کردن خیلی حالیشونه ولی کاش مسولان جوین هم یه بخاری ازشون بلند شه و انقد از همه جا خورده نباشیم….. یا علی

      7 نفر با این دیدگاه موافق هست

  3. فرخنده گفت:

   بازم خوشحالم که مارو مطلع کردین.شاید بعضیا اطلاع کافی نداشته باشن.مث من!!!

      4 نفر با این دیدگاه موافق هست

  4. اصغر گفت:

   با سلام
   فقط باید مکرر یاداوری شود تا مسئولان فکری کنند هیچ توجیهی پذیرفتنی نیست

      5 نفر با این دیدگاه موافق هست

  5. محمدی گفت:

   جالب اینجاست که نام جوین و جغتای و خوشاب را به دنبال سبزوار می آورند و می گویند “سبزوار بزرگ”. البته به نام ما و به کام خودشان. اما فکر نمیکنند که این جوین و جغتای و خوشاب، جدا از صد سال تاریخی که زیر سلطه سبزوار بوده اند، چند هزار سال تاریخ مشترک دارند. ما باید کویان و گویان بزرگ خراسان را زنده کنیم و شروع این کار باید با استقلال نمایندگی مجلس منطقه دشت زرخیز جوین و جغتای و خوشاب از سبزوار، باشد. بگذارید جوین فرهنگی و جوین تاریخی نفس بکشد. بگذارید خودمان سرنوشت خودمان را تعیین کنیم.

      5 نفر با این دیدگاه موافق هست

  6. منصف الدوله گفت:

   ببین شمس جیگر !
   پایه گذار تحریف جغرافیا و تاریخ در سبزوار بزرگ !! ادمهایی مثل مرتضی شمس ابادی و…. هستند که از قضا همشهری شما هستند

   روزی که بخش جوین تشکیل شد برغم وجود دهستانهای میان جوین و پایین جوین در جغتای (دوسوم منطقه ای که قلب جوین و معرف فرهنگ و تاریخ جوین بود)این نام عام را همین سبزواریها برای بخش جدید شما انتخاب کردند تا شما با نام جوین یک شبه ره صدساله بپیمایید و شوید رقیب جغتای تا شهرستانی به نام جغتای متولد نشود تا بازار بیهق برای همیشه مایه برکت سبزواری شود شما هیچ اعتراضی نکردید و حتی موقع ارتقاء به شهرستان برغم اینکه عطاملک بچه ازادوار پایین جوین جغتای بود نام عطاملک را برای بخش جدید انتخاب کردید و غمتان نبود !

   این کار شما مثل این بود که ما نام شهرستان جدیدی را در استان خراسان بزرگ خراسان بگذاریم و بعد تمام پتانسیلهای خراسان استان را به همین خراسان شهرستان بدهیم !که کاری خلاف عقل و منطق است ولی همین سبزواریها بکمک نقابیها مرتکب چنین اجحافی شدند تا بخش جوین و بعدا شهرستان جوین متولد شد و شما خوشحال که صاحب میراث جوین قدیم شده اید و جغتای را منکوب کرده اید ! .حتی همین الان هم با مداقه در گزارشات رسانه ها و نظرات همشهریانتان میبینیم دو دهستان میان جوین و پایین جوین را بصرف داشتن نام جوین پشت قباله شهرستان جوین میدانند! و حتی مسولان جوین از بی خبری مسولان میان رده و بالا رده سوء استفاده کرده و این دو دهستان را بجوین ملحق میکنند تا راحت تر مسولان را برای افتتاح ادارات لاموجود در جوین قانع کنند .
   پس سنگ بنای تحریف تاریخ و جغرافیای منطقه توسط نقابیها و بعدا سبزواریها بنا گذاشته شده شاید هم برعکس .میتوانید به کتاب جغرافیای استان سال دوم دبیرستان چاپ سالهای 64-68 و روزنامه های استانی مراجعه کنید
   و اما چون سبزواریها فکر کردند با شهرستان شدن فرزندخواندگانی که سال 38 تحت عنوان بخش جغتای به ایشان هبه شده بود صاحب استان خواهند شد با جدا شدن این فرزندان سه گانه (جغتای ,جوین و خوشاب ) موافقت کردند ولی وقتی دید ند هم از خر شدند و هم از خرما و سرشان کلاه رفت و صاحب استان سربداران نشدند .

   لذا حکم مادر شوهری را پیدا کرده اند که با گرفتن عروس ,پسر از دست داده وسالی یکبار هم رنگ پسر نمی بیند و لاجرم به عکس قاب گرفته پسر دلخوش میکند سبزواریها هم با چسباندن نام سبزوار به داشته های جغتای و جوین دل خود را خوش میکنند شما خیلی عصبی نشوجیییگر! عصبیتان بخاطر سکوتتان در قبال عبور آزاد راه حرم تا حرم و خط لوله 48 اینچ پارچین از سبزوار باشد که نه در سایتتان و نه در روزنامه خراسان یک کلمه از این ظلم بزرگ ننوشتید

   و الان این سه شهرستان یک راه درست و درمان ندارند ولی سبزوار هم بزرگراه دارد و هم ازاد راه و با داشتن یک کارخانه سیمان خط لوله گاز 48 اینچ گرفتند و این مناطق با داشتن چندین صنعت مادر قرار است در اینده صاحب خط 30 اینچ شوند انهم اختیار شیرفلکه اش دست سبزواریها باشد ! اینها غم دارد نه یک نام خشک و خالی سبزوار اخر کارخانه مضرفولاد !
   اخر اینکه حتی اگر یک روزی جغتای و جوین استان شود در رسانه های سبزواری مینویسند استان جغتای یا جوین سبزوار تاسیس شد!!!!!!!!!!!!!!!!!

   همین پیرممد روزنامه قدس در گزارشاتی که در این روزنامه چاپ میکرد کارخانه فروکروم جغتای را به نام جوین بم مردم معرفی میکرد شما چندبار بگزارشات خلاف واقع اق پیرممد اعتراض کردی که حالا به سبزواریها اعتراض میکنی

      3 نفر با این دیدگاه موافق هست

   • مدیر مسئول نشریه نسیم جوین گفت:

    با سلام و سپاس فراوان از نظرات صائب و دلسوزانه جنابعالی اگرچه معرف حضور نیستید ولی این متن پر از درد و سوز با ذهن و قلب ما خیلی آشناست . در گذشته هم از صاحب این نظر استفاده برده ایم

    اما در مورد موضوع مورد اشاره در چند سطر آخر و عبور ازاد راه و خط گاز 30 اینچ حقیقتا باید اعتراف کنم که بنده در آن زمان متوجه این معنی نبوده ام .

    ای کاش همان موقع اینگونه که از سر درد و سوز نوشته اید ما را ارشاد می کردید و اگر از نظرات و درخواست های حضرت عالی استنکاف می ورزیدیم حق با شما بود
    و همچنین در مورد بند آخر و گزارش همکارمان نیز بنده واقعا بی اطلاع بوده ام

    و همانگونه که در گزارشات خود از درج نام عنوان سیمان جوین برای جوین خود داری کرده ام در مورد فرو کروم نیز حتما با عنوان جوین مخالفت می کردم .
    منتظر نظرات حضرت عالی و حتی ارسال مقالات شیوای شما هستم و اگر عنوان حقیقی نویسنده هم صلاح شد فقط برای اطلاع مدیر سایت نسیم ممنون می شویم

       6 نفر با این دیدگاه موافق هست

    • منصف الدوله گفت:

     علیک سلام جناب شمس ابادی منصف دیار جوین !.

     من هم انصاف شما را در درج اخبار و رعایت حق و حقوق جغتای تایید میکنم .

     انصافا دست مریزاد.

     و اما راجع به عبور ازاد راه به همین نکته اشاره می کنم وقتی شورای اسلامی نقاب در سال 89 حاضر نشد طومار اعتراضی مکتوبه شورای جغتای مبنی بر عبور ازاد راه از نیشابور-فیروزه – خوشاب – جوین – جغتای – جاجرم -میامی را امضاء کند در حالیکه دیگران امضاء کرده بودند انقدر اعصاب من براشفت که شما و سایتتان را نیز فراوش کردم.! واقعا کوتاهی از جانب من بود

     و الان هم دیر نشده میتوانید قول فراموش شده احمدی نژاد در اخرین سفر استانیش در نقاب مبنی بر ایجاد یک راه درست و درمان برای این چندشهرستان را به کمک شورای نقاب و دیگر شوراهای منتفع پیگیری کنیدتا بزرگراه نیشابور -فیروزه که در حال ساخت است بسمت غرب تا میامی سمنان ادامه پیدا کند تا جبران مافات شود

     ( در چند سال گذشته یکی از اهالی نقاب در مورد تسلیت گفتن به اقوامش که فامیل جغتایی دارد، اینگونه نوشته بود: پسرخاله های عزیز درگذشت پدرتان محمدعلی را بشما تسلیت میگویم ! )

     از ادبیات ایشان که بگذریم اینقدر از جغتای متنفر بود که حاضر نشده بود فامیل ایشان رابنویسد…موفق و پیروزباشید.در ضمن اگر در نظر قبلی کمی تند رفته ام دست خودم نیست وقتی به یاد جفاهای روا شده در حق جغتای در دهه شصت از جانب نقابییها و سبزوار یها می افتم تا حد جنون منفجر میشوم لذا مرا به بزرگی خودتان ببخشید و حلالم کنید)

        1 نفر با این دیدگاه موافق هست

  7. اصغر گفت:

   این مسائل در بین دو شهرستان وجود خواهد داشت با توجه به قرابت تاریخی .باید برای مسائل اساسی تر به فکر یک نماینده مشترک در مجلس باشید

      2 نفر با این دیدگاه موافق هست

  8. محمدی گفت:

   به نظر من همان کسانی که آنها و پیشینیان شان، دهه ها و سالهاست از تکه تکه کردن جوین بزرگ، دنبال سود خودشان بودند همین الان هم فعالند تا بین اهالی منطقه جوین بزرگ (جغتای، جوین و خوشاب)، تفرقه ایجاد کنند و سود خودشان را دنبال کنند.
   پیشنهاد من این است که به داشته های هر شهرستان منطقه جوین بزرگ باید احترام گذاشته شود و به همان منطقه ای که در آن قرار دارد باشد. ما یک سابقه تاریخی و یک میراث فرهنگی مشترک داریم نباید اسم ها یا اختلافات جزئی، این مشترکات را تحت تاثیر قرار دهد.
   انتخابات مجلس امسال، برای ما خیلی سرنوشت ساز است. باید همه مردم و بخصوص رسانه های منطقه (خوشاب و جوین و جغتای) رایزنی ها و همفکری هایشان را برای فرستادن یک نماینده توانمند و با رای بالا و انکار ناپذیر از این منطقه انجام بدهند.
   به مدیر محترم سایت نسیم جوین پیشنهاد می کنم که اگر امکان دارد پیشقدم شود و با سایت ها و رسانه های جغتای و خوشاب موضوع را در میان بگذارد باید با هم هماهنگ و یکدست شویم نباید بگزاریم این وضعیت جزیره ای فعلی، موضع منطقه ما که اتفاقا خیلی مستعد است را تضعیف کند.

      3 نفر با این دیدگاه موافق هست

   • مدیر مسئول نشریه نسیم جوین گفت:

    آقای محمدی عزیز:
    با سلام و تشکر از اظهارات حضرت عالی
    نظر شما در این مورد چیست؟ و چگونه این پیشنهاد عملی شود ؟
    اگر جنابعالی و یا سایر دوستان طرحی نو در این زمینه دارید تا از طریق این سایت اقدام شود بفرمایید . تا تحریریه نسیم جوین عملی کند

       2 نفر با این دیدگاه موافق هست

  9. ملایجردی گفت:

   با سلام اینجانب .. ملایجردی شاغل در کارخانه فولاد نیشابور هستم اگه همشهری های عزیز ما بدونن چقدر کارخانه فولاد اب مصرف میکنه و الودگی داره نمیذارن رو سر در فولاد بزنن فولاد سبزوار که باز حکایت جمکو که همون خلاصه شده اسم الکتروموتورهاس جوین هستش و دریغ از یک جوینی که توش کار کنه…کارخانه فولاد میتونه همه جوونای جوینو بکار بزنه ..الان کارخانه نیشابور ۴هزار نفر با طرح توسعش به کار زده…امیدوارم مسولان بفکر باشن باتشکر…

      2 نفر با این دیدگاه موافق هست

  پاسخ دهید

  برداشت مطالب فقط با ذکر منبع و لینک به مطلب مجاز است.  تلفن پذیرش آگهی : ۰۹۱۵۱۷۱۰۶۳۱

  نشریه خبری نسیم جوین

  نسخه 97

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای نشریه خبری نسیم جوین محفوظ است

  پرتال شهرستان جوین

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 نشریه خبری نسیم جوین. محفوظ است.