وام های اقتصاد مقاومتی در جوین ناخواسته نصیب کارکنان دولت می شود !

یکی از مشکلات شهروندان و بسیجیان  جوینی در برخور داری از وام های اقتصاد مقاومتی بسیج ،  نبود شعبه ای از بانک مهر اقتصاد در این شهرستان است .

یکی از بسیجیان شهروند جوینی در گفتگو با نسیم جوین در این مورد می گوید: بسیاری از بسیجیان این شهرستان به دلیل اینکه امکان دسترسی به چند ضامن کارمند را ندارند از دریافت وام اشتغال زایی و تولیدی اقتصاد مقاومتی بسیج محروم می مانند و به طور  ناخواسته این وام ها فقط نصیب افرادی می شود که یا خود کارمند هستند و یا ازبستگان درجه یک کامندان می باشند .

اسماعیل آبادی با اظهار گلایه از اینکه بیش از یک ماه است که برای تهیه چند ضامن کارمند و معتبر برای برخورداری از این وام اقتصاد  مقاومتی   مانده است، اظهار داشت: اگر شعبه ای از این بانک در این شهرستان می بود این مشکل ضمانتی  حل می شد.

imgres

 

وی تصریح کرد:  برای دریافت این وام،  بسیجیان سبزوار هیچ مشکلی ندارند ، چون با استقرار این بانک در سبزوار اگر متقاضی وام، ضامن کارمند و معتبر نداشته باشد از وثیقه ملک و ساختمان مسکونی خود استفاده می کند ، در صورتیکه از شهروندان جوینی این وثیقه پذیرفته نمی شود ، زیرا لازمه این امر وجود شعبه ای از این بانک در این شهرستان است.

بسیاری از شهروندان جوینی در گفتگو با خبرنگار ما به طور پیوسته از مشکلات دریافت وام در این شهرستان اظهار گلایه دارند و می گویند: نه تنها وام اقتصاد مقاومتی بلکه غالب وام ها و اعتبارات بانکی، فقط نصیب کسانی می شود که یا خود کارمندند  و یا از افراد درجه یک  کامندان دولت به حساب می آیند!

به گزارش نسیم جوین اگرچه تا کنون فرماندار این شهرستان در چندین جلسه مربوط به اشتغال و اعتبارات این شهرستان و در حضور روسای بانک های این شهرستان خواهان آسان سازی در پرداخت اعتبارات به متقاضیان شده است .، ولی تا کنون اصلی ترین مشکل متقاضیان وام در این شهرستان مشکل تهیه ضامن کارمند است!

در خور اشاره است که مبلغ و  میزان اعتبارات اقتصاد مقاوتی بسیج این شهرستان به طور متوسط بیش از 300 میلیون ریال برای هر بسیجی فعال است  که فقط توسط  بانک مهر اقتصاد پرداخت می شود و بر اساس اظهارات بسیجیان،  نماینده بانک مهر اقتصاد سبزوار در هرهفته روزهای خاصی برای تشکیل پرونده متقاضیان بسیجی در  این شهرستان و در محل بسیج سپاه جوین حضور پیدا می کنند

علاوه بر تقاضای مردم جوین در مورد تاسیس بانک مهر اقتصاد در این شهرستان، تاسیس  بانک پارسیان نیز یکی دیگر از درخواست های اهالی این شهرستان است ، چون بانک پارسیان پروژه فولاد این شهرستان را خریداری کرده و وجود شعبه ای از این بانک هم در این شهرستان ضروری است

 

 

 

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.