شیرزن جوینی با سرمایه محبت نگهداری از معلول را به جان می خرد!

شایدسوال شود،  وظیفه موسسه های نگهداری از کودکان معلول ذهنی و جسمی چیست؟ و چرا این خانواده جوان و بسیار مستضعف  زندگی خود را وقف نگهداری این دختر ناز و معلول  نموده است؟

تحمل نگهداری طاقت فرسای یک معلول جسمی و ذهنی و آنهم در یک خانواده ای که نان آور آن جوان بیکار و بیمار است تفسیر واقعی و معنی کامل مهر و عطوفت و ایثار پدری و مادری ایرانیان است. لطفا تا آخر بخوانید .

 

فاطمه شمس ابادی

عکس از: نسیم جوین

 

مشخصات کودک: دختر ناز فاطمه شمس ابادی و 6 ساله  محروم از بینایی به صورت مادر زادی و دارای مشکلات ژنیتیکی در قسمت های مختلف بدن و از جمله دست و پا و چشم و مشکلات مری  و قادر نبودن بلع غذا و مسایل جسمی دیگر ..

پدر: مصطفی شمس آبادی . شغل : کارگر سر گذر و دارای بیماری دیسک کمر و اما مردی با یک دنیا  غیرت و مردانگی و عطوفت پدری .

مادر: سکینه شمس آبادی،  شیر زنی که عطوفت مادری اش مانع از سپردن طفل معصوم به مراکز نگهداری از معلولین شده است . و زندگی اش و رفاهش و جوانیش  وقف این کودک ناز شده است !

 

منبع در آمد :  درآمد حاصل از  شیر  ماده گاوی که این خانواده با وام 5 میلیون تومانی از بهزیستی جوین آن گاو را خریده اند!  . نیمی از شیر آن گاو صرف خوراک فاطمه می شود و نیم دیگر آن تمام هزینه های زندگی این خانواده را البته با کمک یارانه تامین  می کند !

فاطمه اولین فرزند این زوج جوان جوینی است که حدود 6 سال پیش بدنیا آمد . و  تا به امروز نیز این کودک معلول  همچنان شیر می خورد به طوری که   نیمی از خوراکش شیر گاو و نیم دیگر آن شیرخشکی است که خانواده با مشقات تمام و با هزینه هر قوطی 12 هزار تومانی از بازار ازاد می خرند!

 

و درج این گزارش نه از سر جلب ترحم خوانندگان به سوی این خانواده ،  بلکه با هدف ارائه یک الگوی خانواده  علوی است که در  این خانواده به  عنوان کانون عاطفه و تربیت ،  و با سرمایه عشق و گذشت و صبوری از این خلقت خدایی نگهداری میکنند !

و هدف اصلی معرفی شیرزنی به نام سکینه شمس ابادی است که به عشق الهی و با تعبیر اینکه این فاطمه  یک موهبت الهی و آزمایش الهی است تمام زندگی و جوانیش را وقف این کودک 6 ساله نموده است .

 

    مصطفی شمس ابادی پدر این کودک معلول با بیان اینکه اگر آنگونه که حق این طفل معصوم است ادا شود باید هر ماهی بیش از 5 میلیون ریال هزینه کنم ولی چه کنم که تمام درآمد ماهیانه من شاید کمتر از این مبلغ باشد ، وی نسیم جوین  می گوید : برای یک دوره آزمایش و درمان فاطمه معصوم و معلول بیش از 25 میلیون ریال هزینه کردم که فقط کمتر از 3 میلیون ریال( 300 هزار تومان)  آن را از بهزیستی گرفتم !

مصطفی شمس ابادی  با بغض و تالم  به نسیم جوین می گوید: از نگهداری این کودک معصوم خسته نشدم ولی از بیکاری و نداشتن شغل مناسب خسته ام .

این پدر جوان با اشاره به اینکه تا کنون  کسی حامی این کودک نشده است، افزود: محیط این جا  کوچک است و ما مشکل خود را نه تنها جایی مطرح نکرده ایم بلکه با کارگری مادرم و کار پاه وقت خود این 6 سال را سپری کرده ایم . و کسی نمی داند.

البته هدف این گزارش این است که شاید با خواندن این گزارش،  نیکوکاری در سطح استان و کشور پیدا شود تا شاید برای فاطمه راه درمانی و یا کمک رفاهی تامین نماید  و یا حداقل یک کارفرمایی و یا شرکتی  برای این سرپرست بیکار خانواده کاری فراهم نماید .

مادر این طفل معلول می گوید: من تا نفس دارم با کمک مادر  شوهرم به طور نوبتی از این موهبت الهی که سهم ما و تقدیر ما  از زندگی بوده مراقبت خواهیم کرد . سکینه شمس ابادی که قطرات اشک در چشمانش سرازیر می شود، سعی در پنهان کردن این قصه  و غصه  شش ساله را دارد،  ولی قیافه نحیف و شکسته وی همه چیز را برای ما و بینندگان تصویر بازگو می کند . و امید است که با کمک خیران یک مشکل این خانواده که مشکل تامین هزینه نگهداری و مراقبت است تامین شود

 

  (البته ما  بدون اطلاع این خانواده محترم  و با هم آهنگی بخشدار مرکزی  و اداره بهزیستی جوین شماره تماس

   و شماره کارت بانکی خانواده را درج می کنیم

        تا با کمک های شما بخشی از هزینه های درمان و نگهداری این کودک نازنین تامین شود  )

                        بانک ملت:   6104337202214233

                                                                      تلفن پدر:  9392858990 خراسان رضوی  شهرستان جوین و شهر نقاب محله شمس اباد مصطفی شمس ابادی

 

================================================================

 

 

 

 

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

4 thoughts on “شیرزن جوینی با سرمایه محبت نگهداری از معلول را به جان می خرد!

  1. با سلام
   بسیار خوشحالیم که در مجموعه فرهنگی نسیم جوین اعم از شبکه های اجتماعی فرهنگی نسیم جوین و نشریه نسیم جوین و در ویزه نامه نسیم جوین دوستان و همراهان بی ریا و مخلص داریم و چون منشاء اثر می شود خدا را شاکریم

   در خور اشاره است که درج گزارش این دو بیمار خاص در جوین که در این سایت منتشر شد علاوه بر کمک های خوبانی چون حضرت عالی و موسسه ایتام فدک و آموزش و پرورش جوین و غیره کمک های خوبی در راه است
   و خدا را شکر که یکی از این گزارش ها در روزنامه خراسان فر دا چاپ شده و در حال تهییه گزارش تلویزیونی نیز با همکاری دوستمان اقای اسماعیل ابادی هستیم انشا که مشکل این خانواده ها حداقل از نظر مالی مرتفع بشه

      6 نفر با این دیدگاه موافق هست

 1. سلام
  ضمن عرض احترام خدمت شما دوست گرامی
  استفاده از واژه ی ناقص الخلقه کاملا اشتباه بوده و باید از واژه ی صحیح معلول استفاده کنید
  چرا که هیچ مخلوقی را ناقص نمی آفریند و هر معلول دارای علتی است که با اندکی تامل و مطالعه میتوانید عامل آنرا بیابید
  علت به دنیا آمدن این طفل معصوم به این صورت نیز به عدم توجه و آگاهی والدین ایشان بازمیگردد و نه به نقص خلقت الهی……..
  والسلام

     0 نفر با این دیدگاه موافق هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.