قیچی ای که بر قلب پدر زخم میزند و برزخم فرزند مرهم!

تصور اینکه با قیچی بخواهی تکه‌ای از پوست بدن فرزند خود را جدا کنی تجسمی دردآور است اما این موضوع واقعیتی است که یک پدر جوینی هر شب با بدن نحیف فرزند خویش انجام می‌دهد تا ناامیدی را در وی بخشکاند.
به گزارش نسیم جوین  جعفر سیرغانی از جمله پدرانی است که برای نجات فرزندش از کمند بیماری نادر پوستی چاره ای جز این راه ندارد و هر شب با قیچی کردن تاول های بدن فرزندنش سعی می کند تا کودک ۸ ساله خود را برای ادامه زندگی امیدوار نگاه دارد.
                                                                                                     آرش در کمند بیماری

 

 

DSC00120

آرش یکی از دانش آموزان جوینی و ساکن روستای سیرغان در بخش مرکزی شهرستان جوین در استان خراسان رضوی است که بیماری نادر پوستی علاوه بر اینکه بدنش را در بر گرفته است، راه گلویش را نیز بسته است.
مادر آرش که وی را تا دو سالگی شیر خشک داده است حال با دل نگرانی به خبرنگارخراسان، می گوید: راه بلع غذای کودکم به دلیل تاول هایی که می زند باریک شده است و تا به امروز و در هشت سالگی وی هنوز فرزندم را از شیر نگرفته ام و باید به وی شیر خشک بخورانم.

مادر آرش که همچون سایر مادران از همان نخستین دقایق تولد فرزندش دغدغه خوراندن غذا، فکر او را به خود مشغول داشته است، حال این نگرانی کوچک در سینه اش به غمی سترگ تبدیل شده است و تغذیه فرزندش با گلویی بسته هر روز گلوی مادر را نیز می فشارد و بغض فرو خفته او را می ترکاند.
آرش این دانش آموز ۸ ساله متاسفانه از خوردن غذاهای جامد محروم است و سال ها است که با همان غذای دوران خردسالی یعنی شیر خشک، فرنی، اب هندوانه و مایعات زندگی خود را گذرانده و قد کشیده است.

پدر آرش در گفتگو با نسیم جوینمی گوید: «مری» آرش بسیار تنگ است و پزشکان هم به دلیل ترس از عواقب عمل، لایه برداری از مری را توصیه نمی کنند.
جعفر سرغانی در گفتگو با نسیم جوین می گوید: وقتی مشاهده می کنم فرزندم از خوردن غذا و خوراکی محروم است انگار گلویم ناخود آگاه فشرده می شود
آرش ۸ ساله که اینک در آستانه ورود به کلاس پایه سوم ابتدایی است، با انگشتان رو به تحلیل خود قلم در دست گرفته است. و کارنامه سال تحصیلی گذشته خود را به خبرنگار نسیم جوین و بخشدار مرکزی این شهرستان نشان می دهد با مهر بسیار خوب ، که بر تارک این کارنامه طفل معصوم می درخشد .
معلم آرش با اشاره به اینکه قدرت یادگیری وی خوب است، به نسیم جوین می گوید: دوستان آرش ارتباط خوبی با وی دارند و با وجود اینکه عوارض پوستی بر روی بدن و دستان او برای بسیاری از افراد خوشایند نیست اما همکلاسی هایش وی را طرد نمی کنند و آرش را دوست دارند.
توحیدی فر بیان کرد: با وجود اینکه بیماری آرش واگیردار و یا ارثی نیست اما پدر و مادر این تنها فرزند خانواده از فرزند دار شدن هراس دارند.
                             غم هایی که هر شب باید قیچی شود

 

1756627

 

 

پدر آرش در گفتگوی صمیمی بانسیم جوین،می گوید: هر تاولی که بر روی بدن فرزندم ایجاد می شود به مانند ایجاد غده ای است که در افکار و دل خود احساس می کنم

وی می گوید: من باید هر شب به توصیه پزشکان با قیچی نازک تاول های بدن آرش را بچینم تا شاید با این توصیه پزشکی از پیشروی بیشتر بیماری جلوگیری کنم.

پدر آرش که قریب به اتفاق ماه های سال را با ایستادن بر سر گذر و کارگری روزگار می گذراند می گوید: با همه مشکلات مالی و بیماری که گریبان ما را گرفته است اما درخواستی هم ندارم تنها خواسته و نیاز ما کمک به بهبودی آرش است.

وی با اشاره به اینکه فرزندش را تا کنون ۲ بار در بیمارستان دکتر شیخ مشهد و نیز بیمارستان حضرت علی اصغر تهران بستری کرده است، می گوید: برای معالجه آرش تلاش زیادی کرده ایم اما پاسخ مناسبی دریافت نکرده ایم. و برخی پزشکان می گویند بیماری پوستی آرش پس از ۱۵ سال خوب می شود ولی برای « مری» وی هنوز نتیجه خاصی نگرفته ایم

سرغانی با گلایه از اینکه غالب پزشکان متخصص از پذیرش فزرندش با دفترچه روستایی خود داری می کنند، افزود: اگرچه آرش زیر نظر اداره بهزیستی شهرستان جوین است ولی کمک قابل توجهی تا کنون به وی نشده است به طور مثال در این مدت چند سال از بابت هزینه پزشکی ۸۰۰ هزارتومانی آرش فقط ۳۰۰ هزار تومان آن را از بهزیستی دریافت کرده ایم!

وی در ادامه با اشاره به اینکه وی کارگر فصلی کارخانه قند جوین است و در هر سال فقط ۲ الی ۳ ماه به کار اشتغال دارد، به خراسان گفت: اگر امکانی فراهم شود که به صورت دائمی در کارخانه و یا کشت و صنعت جوین اشتغال داشته باشم امکان مالی بیشتری خواهم داشت تا به مداوای مریضی فرزندم بیشتر بپردازم

سرغانی در ادامه با بیان اینکه ساختمان مسکونی خود در روستای سیرغان را با دریافت وام ۵ میلیون تومانی از بنیاد مسکن این شهرستان ساخته است، گفت: اکنون در بازپرداخت اقساط این ساختمان درمانده ام
(شماره تماس پدر آرش : ۰۹۱۵۹۷۰۹۸۹۰

شماره بانکی کارت برای اهدای وجه :
۶۱۰۴۳۳۷۹۳۰۷۶۱۹۵۰

===================================================================

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

5 thoughts on “قیچی ای که بر قلب پدر زخم میزند و برزخم فرزند مرهم!

 1. خداوند ب خانواده ی ایشان صبر دهد و شفای آجل در این شب عزیز برای این طفل معصوم از دوا خانه ی غیبی خویش ارزانی دارد .
  فقط از زبان پدرش میگویم :
  احساس سوختن به تماشا نمی شود
  آتش بگیر تا که ببینمی چه میکشم

     10 نفر با این دیدگاه موافق هست

 2. خدايا در اين شب هاي عزيز هرچه سريع تر اين كودك عزيزرا شفا عنايت بفرما آمين يارب العالمين

     3 نفر با این دیدگاه موافق هست

 3. من پيشنهاد ميدهم يك گزارش خبري توسط خبرنگار صداوسيما تهيه شود تا هماند كودك بجنوردي كه به مرض نادري همچون وي مبتلا بود از سوي مسئولان و خيران كمك مالي عاطفي و پزشكي شود تا انشاء الله به لطف خدا مشكل فرزند دلبندشان مرتفع شود در ضمن پدرو مادر وي از لطف حضرت حق نا اميد نباشند و بدانند در روز قيامت بخاطر صبرشان بربيماري ناخواسته فرزندشان اجر وپاداشي دريافت خواهند كرد كه ارزو ميكنند ايكاش صدها فرزند با چنين مشكلاتي داشتند .براي شفاي وي و فرزندان بعديشان هر روز بعد نماز صبح ذكر يونسيه (لا الا انت سبحانك اني كنت من الظالمين را حداقل بمدت 40 صبح در سجده شكر تكرار كنند اميد است خداوندفرزندشان و فرزندان بعدي را بسلامت بدارد

     1 نفر با این دیدگاه موافق هست

  1. با سلام
   اتفاقا امروز گزارش تلویزیونی تهیه کردیم ضمنا در ویژه نامه جونی هم تیتر یک شده است

      0 نفر با این دیدگاه موافق هست

 4. » این دعا را برای بیمار یا مریض بخوانید ان شاء الله شفا یابد ««

  در زبده الدعوات روایت کرده است که رسول خدا (ص) به خانه حضرت فاطمه (س) آمد. امام حسن را بیمار یافت و این منظره بر آن حضرت خیلی گران آمد. جبرئیل نازل شد و گفت: یا محمد تعلیم کنم تو را دعایی که با آن فرزندت از ناخوشی خلاص گردد، پس خواند:

  “ اللهم لا اله الا انت العلی العظیم ذو السلطان القدیم و المن العظیم و الوجه الکریم “

  ” لا اله الا انت العلی العظیم ولی الکلمات التامات و الدعوات المستجابات خل ما اصبح. “

  پس حضرت این دعا را خواند و دست خود را بر پیشانی امام حسن (ع) گذاشت و شفا یافت.

  – منبع، پورتال آسمونی http://www.asemooni.com/religion/prayer/special-prayer-for-healing-the-patient#ixzz3hOH2rrjS

     0 نفر با این دیدگاه موافق هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.