فولاد سبزوار تغییر نام یافت! تغییر با علامت سوال بزرگ ؟

فولاد سبزوار به نام  شرکت فولاد پارس سبزوار تغییر نام یافته است .

از آنجائیکه بانک پارسیان  فولاد سبزوار را خریداری کرده است  در اساسنامه این شرکت این تغییرات انجام شده است

و اما علامت سوال بزرگی که هیچ کس در فرمانداری حاضر به پاسخ آن نشد همین عنوان سبزوار بر تارک این پروژه بزرگ شهرستان جوین است .

البته فرماندار جوین در گفتگو با نسیم جوین، گفت: ما چند بار به مدیر عامل فولاد این موضوع را گفته ایم . جدی کار هیچ اشاره ای به مکاتبه رسمی در این مورد نکرد!

ماجرا از آنجائی آغاز می شود که اجرای پروزه ملی فولاد سبزوار در حوزه استحفاظی شهرستان جوین ،  قبل از شهرستان شدن این شهرستان  اتفاق افتاده است .

و نصب تابلو فولاد سبزوار  بر سر درب این پروژه ملی بزرگ جوین  از زمانی که محل استقرار فولاد به عنوان یکی از بخش های سبزوار به حساب می آمد، هیچ تغییری پس از مستقل شدن جوین از سبزوار در سال 76 در عنوان پروژه حاصل نشد

فولاد جوین

 

تغییر نام عنوان پروژه و ایجاد دفتر پروژه در این شهرستان یکی از دغدغه  های مردم و متولیان و حتی امام جمعه این شهرستان تا کنون بوده است . به طوری که امام جمعه جوین و فرماندار و مردم در رسانه های محلی و استانی خواهان تغییر نام عنوان این پروژه بزرگ شهرستان جوین شده اند .

 

پروژه ای که در لوای  عنوان آن  دفتر مرکزی خود را هم در شهرستان سبزوار دایر کرده و هیچ  نشان و اسمی و دفتری  از این پروژه در این شهرستان  دیده نمی شود .

 

یکی از منابع  نزدیک به فرمانداری جوین که نخواست در این گزارش نامش ذکر شودگفت: فرماندار جوین از این تغییر نام اخیر فولاد سبزوار که بر اسا تغییر اساس نامه اش ایجاد شده بسیار ناراحت است .

وی می گوید: قبلا مدیران فولاد می گفتند که تغییر نام فولاد مستلزم یک سری اقدامات حقوقی  در استان و سطح کشور است و حال که  این تغییرات در اساس نامه آن ایجاد شده است ،  چرا اسم سبزوار به نام جوین تغییر نیافته است؟

و مهمتر اینکه جرا این شرکت که متعلق به جوین است هیج دفتری و نشانی در مرکز این شهرستان ندارد؟

 

 

================

 

در مراسم اغاز عملیات اجرایی پروزه بزرگ انتقال گاز از سبزوار به سمت فولاد و جوین و شهر های مجاور  خبرنگار خراسان پیگیر این مشکل تغییر عنوان فولاد و طرح سوال  ایجاد دفتر  فولاد د ر این شهرستان بود

خبرنگار خراسان با مشورت امام جمعه و سبحانی وقت 1 دقیقه ای خواست تا در جمع مدیران کشوری فولاد این مطالبه مردم را طرح کند که نماینده مردم جوین در همان لحظه طرح سوال،  اینجانب را به مدیرعامل سابق فولاد مبارکه و مدیرعامل بانک پارسیان معرفی کرد و تقاضای اینجانب نیز به ایشان منتقل شد و ایشان در جمع به سوال ما اینگونه پاسخ داد:

 

                                                پاسخ مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری فولاد پارس سبزوار به سوال نسیم جوین 

 

تمام امتیازات و امکانات این مجتمع مربوط به شهرستان جوین است و از آنجائیکه در متن قرارداد فاینانس با چین عنوان فولاد سبزوار استفاده شده است و در صورت حذف نام سبزوار در بانک مرکزی و نیز شرکت  های مربوطه در چین دچار مشکل خواهیم شدو طرف چینی در شرکت خود نام  و عنوان سبزوار را به ثبت رسانده و در صورت حذف عنوان  سبزوار همه معادلات با چینی ها به هم می ریزد ، دکتر سمیعی نژاد گفت: فعلا همین عنوان باید باشد تا مراحل فاینانس با چینی ها به اتمام رسد

وی در ادامه گفت: تمام اقدامات این فولاد با هماهنگی فرمانداری جوین انجام خواهد شد و در شرایط مساوی حق تقدم جذب نیرو با بومی ها است .

مدیرعامل شکت سرمایه گذاری پارسیان در مقابل طرح درخواست عضو شورای شهر حکم اباد نیز در مورد پذیرش کارگز بومی گفت: ما به عنوان بخش خصوصی کارگری را جذب می کنیم تا در همین جا کارکند و در خانه خود بخوابد و قول می دهیم به جز مدیران ارشد بقیه نیروهای فولاد از منطقه باشد

 

وی با اشاره به اینکه فولاد از محل سپرده های مردمی خریداری شده است، گفت: ما قول می دهیم تا هم دفتر شرکت و هم شعبه ای از بانک پارسیان را در شهرستان دایر کنیم تا از گردش بالای مالی شرکت در جهت پرداخت تسهیلات به کشاورزی شهرستان استفاده شود .

مدیر عامل جدید فولاد جوین نیز در مورد سوال دوم نسیم جوین و خراسان در خصوص اینکه هیچ نام و نشانی از فولاد در جوین وجود ندارد، گفت: فعلا در حال بررسی امور مربوط به شرکت هستیم و در آینده هم دفتر شرکت و هم شعبه ای از بانک پارسیان در مرکز شهرستان جوین ایجاد خواهیم کرد.

 

 

نکته: نظر به اینکه رئیس هیئت مدیره فولاد ( مهندس سجادی) آشنایی با فرماندار جوین دارد باید مردم ومدیران از این ظرفیت در جهت کاربردی کردن قول ها و وعده های داده شده استفاده کنند

سجادی نماینده اسبق تایباد بوده و چندین سال با فرماندار جوین ارتباط دوستی و کاری داشته است

و نکته دوم مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری بانک پارسیان نیز مدیر عامل جند ساله فولاد مبارکه بوده و توانمندی های بالای در جهت رشد فولاد این شهرستان را دارد و بر اساس وعده های ایشان باید چند ماه دیگر شاهد تحول در سطح شهرستان باشیم ….

 

 

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

5 thoughts on “فولاد سبزوار تغییر نام یافت! تغییر با علامت سوال بزرگ ؟

 1. با سلام وخدا قوت به مدیر وبلاگ به جهت اطلاع رسانی به استحضار می رساند که با این مطلبی که نوشتید ظاهرا مصلحتی است که نام جوین فعلا ناشناخته بماند اگرنه پس چرا در زمان شورا وحتی حالا هم مطلبی ویا اقدامی درباره جمکو انجام ندادید و نمی دهید جمکو برش واژه لاتین “jovin mashin company “یعنی ماشینهای الکتریکی جوین است .با این حال ما تن دادیم به اینکه نام جوین را باترفندی حذف کنند وآن راجمکوی سبزوار معرفی کنند که هنوز هم نام جمکو بر سردر آن خودنمایی می کند

     9 نفر با این دیدگاه موافق هست

 2. چقدر جالب.باز هم با این همه تلاش و برو بیا و سرصدا تازه قانع شدن فقط کارگر هارو از جوین بگیرن که لاقل هم خدمات کمی بدن و هم حقوق و مزایای کم.
  میبینیم که نوشته بجز مدیران ارشد…
  چرا نباید از استعداد ها و تحصیل کرده های جوینی در مقامات ارشد این پروژه استفاده نشه.چرا باید ادمای سبزوار بیان تو خاک جوین به جوینی ها زور بگن و ریاست کنن؟
  در حالی که بشخصه اطلاع دارم که تحصیل کرده های جوین کم نیستن…اموزش ندیدن درست.اما اموزش کار 2 ماه کارآموزی هست.
  متاسفم برای کسانی که بجای اصل قضیه به صورت مساله فقط اهمیت میدن…
  جمکو تو خاک جوینه بعدش فقط 4 تا مینیبوس کارگر از جوین هست و 7 تا اتوبوس مهندس و سرکارگر از سبزوار.
  فولاد هم همون میشه…

  از مدیر این نشریه خواهش دارم شما که این همه خودتون رو اینور اونور میزنید لاقل واسه چیزی تلاش کنین که ارزش داشته باشه.
  اگه به کارگری باشه کارگری کردن تو صحرا تو هوای پاک و ازاد به مراتب بهتر از کارگری تو مسموم ترین کارگاهاست

     11 نفر با این دیدگاه موافق هست

 3. با عرض سلام خدمت کسانی که حق کارخانه فولاد سبزوار در 10 کیلومتری سبزوار در خیرآباد بوده و طریق نماینده سبزوارکه فقط برای بخش جوین کار انجام می داد آنرابه شهرستان جوین برده و حالا در باره عوض شدن اسم کارخانه وانتخاب کارگران محلی از آنجا تلاش دارند و حق مردم سبزوار را نادیده گرفتن آیا این عدالت در کار شماست خدا شاهد این کار شماست

     6 نفر با این دیدگاه موافق هست

 4. من نمیدونم اگه میخواستن کارخونه فولادو تو 10 کیلومتری سبزوار احداث کنند.چه جور مواد اولیه وارد این کارخونه کنند یا محصولاتشو صادر کنند.با تریلی؟؟؟

     5 نفر با این دیدگاه موافق هست

 5. من نمیدونم اگه میخواستن کارخونه فولادو تو 10 کیلومتری سبزوار احداث کنند.چه جور مواد اولیه وارد این کارخونه کنند یا محصولاتشو صادر کنند.با تریلی؟؟؟

     7 نفر با این دیدگاه موافق هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.