تکمیل پروژه های نیمه تمام جوین 800 میلیارد ریال اعتبار و یک دهه صبر نیاز دارد!

فرماندار جوین در گفتگوی یک ساعته با  نسیم جوین در خراسان در مورد تکلیف پروژه های نیمه تمام این شهرستان و بودجه سال جدید گفت: 39 پروژه نیمه تمام در شهرستان جوین وجود دارد که تکمیل آنهابه 800 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد و بیش از ۱۰ سال طول می کشد تا این پروژه ها به بهره برداری برسد .
فرماندار جوین با بیان اینکه سهم شهرستان جوین از اعتبارات تملک دارایی استان در سال جدید مبلغ ۳ میلیارد و ۹۸۶ میلیون تومان است، گفت: این میزان اعتبار در ۷۹ پروژه عمرانی شهرستان توزیع شده است.
جدی کار افزود: این اعتبارات در شهرستان جوین نسبت به سال گذشته ۶/۵ درصد رشد داشته است ،در حالی که این بودجه در استان با کاهش ۹ درصدی همراه بوده است.
نماینده عالی دولت در شهرستان جوین با تقسیم بندی پروژه های نیمه تمام این شهرستان از نظر میزان پیشرفت فیزیکی اظهار داشت: 23 پروژه از پروژه های این شهرستان بین صفر تا 50 درصد و 2 پروژه بین 50 تا 70 درصد و 9 پروژه نیز بیشتر از 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند .

فرماندار جوین
وی در مورد این سوال خراسان که تکلیف این پروژه ها چیست؟ اظهار داشت: پروژه هایی که کمتر از 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارند، و در صورتیکه ماهیت واگذاری به بخش خصوصی را داشته باشند، به بخش خصوصی واگذار می شود . و پروژه هایی که بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشند به تدریج مشمول بودجه جدید می شوند تا تکمیل شوند .
جدی کار با بیان اینکه دیگر هیچ پروژه جدیدی تعریف نمی شود ، بیان داشت: تا اتمام این پروزه های نیمه تمام هیچ پروژه ای در شهرستان تعریف نخواهد شد مگر در موارد خاصی که اولویت حیاتی داشته باشد
وی با اشاره به 13 پروزه نیمه تمام دیگر که باید از محل منابع داخلی دستگاه های اجرایی تامین می شود، گفت:برای این پروژه های داخل دستگاهی بیش از 550 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که برای اتمام آنها منابع داخلی نیاز است .

نماینده عالی دولت در شهرستان جوین با اشاره ای گذرا به اعتبارات تملک دارایی سال گذشته این شهرستان ، گفت: آخرین بودجه تخصیصی سال 93 تا پایان خرداد سال جاری و بر اساس خود اظهاری دستگاه های اجرایی حکایت از تخصیص 76 درصدی بودجه تملک دارایی استانی این شهرستان است.
ابراهیم جدی کار با بیان اینکه 50 پروژه نیز از محل اعتبارات ماده 180 استانی در سال گذشته داشته ایم، بیان داشت: سهم این شهرستان از بودجه ماده 180 استانی سال قبل به میزان 3 میلیارد و 800 میلیون ریال بود که 60 درصد آن تخصیص یافته است .
وی یاد آور شد از محل بودجه ماده 180 استانی نمایندگان نیز 24 پروژه به اعتبار 45 میلیارد ریال سهم این شهرستان در سال گذشته بود که 60 درصد آن تحقق یافته است .
فرماندار جوین با اشاره به تخصیص 100 درصدی بودجه 21 میلیاردی این شهرستان از محل سفر ریاست جمهور به استان ، گفت: این اعتبار برای ساخت ندامتگاه و زندان شهرستان های جوین و جغتای در محل روستای کلاته انداده این شهرستان و نیز ساخت سالن چند منظوره حکم اباد شده است که هر دو پروژه در ایام هفته دولت و یا دهه فجر امسال به بهره برداری خواهند رسید

فرماندار جوین در ادامه گفت: امسال اعتبارات ماده ۱۸۰ استانی نیزدر مقایسه با سال گذشته ۴۰ درصد افزایش داشته است .

فرماندار جوین بیان داشت:سال گذشته این اعتبارات در استان ۲۰۹ میلیارد تومان بود، درحالی که امسال به ۳۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

جدی کارتاکید کرد: اعتبارات ماده ۱۸۰ استانی مربوط به شهرستان های در حال توسعه است و همچنین تعداد محدودی ازدستگاه ها ی اجرایی می توانند از آن استفاده کنند.

وی عنوان کرد: سال گذشته در مجموع اعتبارات تملک دارایی، ماده ۱۸۰ استانی و ماده ۱۸۰ نمایندگان ، راه وشهرسازی بالاترین اعتبار را دریافت کرد و امسال نیز حدود ۴۰ درصد از اعتبارات تملک دارایی مربوط به این حوزه است.

وی در پایان خاطر نشان نمود:سال گذشته مجموع اعتبارات تملک دارایی، ماده ۱۸۰ استانی و ماده ۱۸۰ نمایندگان، در این شهرستان ۱۱ میلیار د و ۷۴۹ میلیون تومان بود که ۷۲ درصد از این مبلغ تخصیص یافت.

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

1 thought on “تکمیل پروژه های نیمه تمام جوین 800 میلیارد ریال اعتبار و یک دهه صبر نیاز دارد!

  1. كاش فكري هم به حال اسكلت هاي نمايان و عريان سايت اداري شهرستانمان بكنند.!!! كاش بشود همان آهن هايش را به حراج بگذارند و مكانش را نيز تبديل به پارك انشاالله…

       0 نفر با این دیدگاه موافق هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.