شورای فرهنگ عمومی جوین با برپایی خیمه های عزا در سطح شهرستان مخالفت کرد

یکی از مصوبات اخیر شورای فرهنگ عمومی جوین  مخالفت با برپایی خیمه های عزا در مجاور مساجد و حسینیه های این شهرستان است

فرماندار و نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان جوین با اشاره به طرح مشکلاتی که توسط این خیمه ها در سطح شهر و شهرستان بوجود می آید ، اظهار داشت: چه تضمینی وجود دارد که  در این خیمه ها تخلفی صورت نگیرد ؟  و اگر در این خیمه ها و چادر ها مشکلی برای مردم پیش بیاید چه کسی پاسخ گوست؟

ابراهیم جدی کار با بیان اینکه در ساختار مساجد و حسینیه ها وجود هیئت امنا و خادم کار نظارت و هماهنگی با بخش های فرهنگی نظام را امکان پذیر می کند، افزود: به منظور جلوگیری از بی نظمی و اخلال در امنیت روانی جامعه در شورای تامین شهرستان نیز برپایی این خیمه ها با مخالفت مواجه شد

شورای فرهنگ عمومی جوین

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان جوین نیز با اشاره به اینکه نباید مساجد و حسینیه ها مورد بی مهری واقع شده و خالی از جمعیت شود، اظهار داشت: برای برگزاری مراسم مذهبی و عزاداری  مساجد و تکایا بهترین مکان هستند .

حجت الاسلام محمد تقی دلیری پور تصریح کرد : اگر در محله ای و روستایی مکان مناسب برای برگزاری عزا و انجام مراسم مذهبی وجود ندارد ، باید به اداره اوقاف و سایر سازمان های زیربط اعلام شود تا نسبت به ساخت مسجد و تکایا همکاری شود . و هیچ یهانه ای برای برپایی جیمه ها در مناسبت های مختلف در داخل شهر و روستا وجود ندارد .

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه جوین  نیز در این مورد گفت: همانطور که مردم بیاد دارند انقلاب اسلامی ما از همین مساجد شروع شد و همه هماهنگی ها و برنامه ها در مساجد انجام می شد و امروزه هم باید مساجد مرکز تجمعات و برگزاری مراسم دینی و مذهبی و اجتماعی باشد .

در ادامه توسط رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی( حاج مجید نقابی)  و فرمانده بسیج سپاه جوین پیشنهاداتی در مورد استفاده از ظرفیت مساجد در برگزاری هر نوع مراسم  اعم از ورزشی و اجتماعی و حتی تقدیر از نمونه  های علمی و برگزیدگان در این مساجد شدند .

 

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

2 thoughts on “شورای فرهنگ عمومی جوین با برپایی خیمه های عزا در سطح شهرستان مخالفت کرد

  1. با سلام خدمت فرماندار محترم و امام جمعه ی بزرگوار شهرستان:
    شنیده ها حاکی از آنست که حضرات در جلسه ای عنوان کرده اند که مراسم دعا را در پارک ها برگزار نمایند که با مطالبی که در بالا میخوانیم سنخیت ندارد البته چون حکم آباد یک پارک کوچک بیشتر ندارد ومتاسفانه سالن ورزشی هم که آماده ی بهره برداری نشد تا جام رمضان را آنجا برگزار کنیم و زمینی فوتبالی چسبیده به پارک دارد تلاقی و همزبانی دعا و ورزش جالب به نظر نمیرسد لذا سعی شده مدیریت شود و امیدواریم به مشکل حادی برنخوریم تا هم دعا خوانده شود وهم ورزشکاران فوتسال خود را برگزار کنند البته بیشتر میخواستم به این دو گانگی اشاره ای کرده باشم

       6 نفر با این دیدگاه موافق هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.