رئیس دادگستری جوین: ضرورت تشکیل دفتر پیشگیری از جرم در ادارات

رئیس دادگستری شهرستان جوین، خواهان تشکیل دفتر پیشگیری از جرم در ادارات و نهاد های سطح شهرستان جوین شد.

صابری روز گذشته در جمع مدیران و در شورای اداری این شهرستان، با اشاره به اینکه نباید له یا علیه اداره ای پرونده قضایی تشکیل شود، اظهار داشت: باید تفکر پیشگیری از جرم باید در ادارات نهادینه شده و مدیران و کارکنان چنان اوضاع اداره را در برخورد با ارباب رجوع  و مردم تنظیم نمایند که هیچ گونه زمینه ای برای طرح شکایت قضایی  له یا علیه اداره دولتی ایجاد نشود .

وی در همین رابطه افزود: چرا باید یک دستگاه اداری زمین و یا هر ملک مورد نیاز خود  را  به صورت قولنامه ای و غیر ثبتی خریداری کند؟

رئیس دادگستری جوین  صابری

صابری با بیان اینکه در این شهرستان برخی غالبا شاهد خرید و فروش ملک به صورت سند عادی هستیم ، افزود: مدیران دستگاه های اداری با پول بیت ا لمال از خرید ملک قولنامه ای جدا پرهیز نمایند.

رئیس دادگستری جوین با توصیه مدیران و نیرو های اداری به مطالعه و مرور قوانین و دستورالعمل های مربوط به حوزه اداری خود، تصریح کرد: مدیران دستگاه ها در موارد زیادی با داشتن اطلاعات کافی از مقررات و قوانین موجب جلوگیری از طرح تشکیل پرونده قضایی می شوند و حتی در برخی موراد خود مدیران  به دلیل وجود اعتماد مردمی از وقوع جرم و یا تشکیل هر گونه پرونده در مراجع قضایی جلوگیری می کنند .

وی اعتماد مردم به دستگاه های دولتی را بهترین وسیله برای کاهش جرم و پرونده قضایی ذکر کرد و گفت: در یک سال گذشته هیچ گونه برخورد و درگیری مردم با پلیس راه و راهور در این شهرستان گزارش نشده است و این نشان از اعتماد مردم این شهرستان به دستگاه پلیس است .

 

 

 

 

کاهش 50 درصدی اطاله  دادرسی  در دادگستری جوین 

رئیس دادگستری جوین از کاهش زمان دادرسی  در دستگاه قضایی این شهرستان خبر داد، و گفت: زمان و وقت دادرسی در شعب این دادگستری که قبلا بیش از 7 ماه بود با تلاش شبانه روزی همکاران و قضات جوین به کمتر از نصف کاهش یافته است .

صابری که به مناسبت سالگرد شهدای قوه قضائیه با خبرنگاران گفتگو می کرد، بیان داشت: با تلاش شبانه روزی و حضور همکاران  در شیفت عصر موفق شدیم که موجودی پرونده  شعبه ها را به 45 درصد کاهش دهیم .

وی با توجه به نقش شورا های حل و اختلاف در کاهش میزان پرونده ها، اظهار داشت: باید تا جائیکه امکان دارد اعتماد مردم  به دستگاه قضا را افزایش دهیم . زیرا در پرونده هایی که موفق به سازش و صلح می شویم مدیون اعتماد طرفین دعوی به دستگاه قضا  است .

وی با اشاره به نامگذاری سال به  عنوان همدلی و هم زبانی بین مردم و دولت،  از مدیران خواست تا  برای ایجاد این وحدت و همدلی بین مردم و دولت و دستگاه قضا از هیچ کوششی دریغ ننمایند .

 

 

 

 

 

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.