کمیته رفع موانع تولید در جوین تشکیل می شود

فرماندار جوین روز گذشته در جلسه شورای اداری این شهرستان  از تشکیل کمیته رفع موانع تولید در این شهرستان خبر داد .
به گزارش نسیم جوین نماینده دولت در شهرستان جوین با اشاره به اینکه دستورالعملی در مورد تشکیل کمیته رفع موانع تولید اخیرا به فرمانداری رسیده است، گفت: در این کمیته به بحران آب و سایر مشکلات اساسی شهرستان در زمینه تولید و مشکلات آن به صورت کارشناسی توجه می شود .


شورای اداری جوین

ابراهیم جدی کار در جمع مدیران با اشاره به اینکه بیش از ۷۰ درصد جمعیت این شهرستان در روستا ها ساکن هستند، گفت: یکی از موارد اصلی در زمینه تولید در این شهرستان بحران و کمبود آب است.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۱۱ هزار نقطه روستایی در کشور مشکل کمبود آب دارند، افزود: باید مدیران شهرستان که با آب سرو کار دارند به صورت شبانه روزی تلاش نمایند تا مردم در زمینه آب مشکلی را احساس نکنند.
فرماندار جوین با اشاره به در پیش بودن هفته جهاد کشاورزی تصریح کرد: جهاد کشاورزی یکی از دستگاه های اجرایی مادر و مهم در این شهرستان است چون کشاورزی و دامداری شغل غالب در این شهرستان است .
ابراهیم جدی کار با اشاره به اینکه بیش از 50 درصد آب کشاورزی هدر می رود گفت: باید با مدیریت جهادی و تلاش شبانه روزی و با اصلاح ساختار های کشاورزی یه سمت و سوی کشاورزی مکانیزه حرکت کنیم

ابراهیم جدی کار روز گذشته در جلسه شورای اداری شهرستان اظهار داشت:در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی دستورالعمل سرمایه گذاری و راه اندازی واحدهای تولیدی مستقر در روستا ها به بخشداران ابلاغ شد.

وی با انتقاد از دهیاران این شهرستان نیز گفت: دهیاران در زمینه اجرای دستورالعمل توسعه روستا حرکت چشمگیری انجام نداده اند
جدی کار در مورد این طرح دولت برای توسعه روستا گفت: در این دستورالعمل روستائیان و سرمایه گذار روستایی با آورده یک چهارم در طرح سرمایه گذاری مشارکت دارند و سه چهارم دیگر را دولت با کارمزد 4 الی 10 درصد پرداخت می کند .
وی از دهیاران و سایر افراد در روستا خواست تا افراد و سرمایه گذاران روستایی را تشویق به مشارکت در طرح ها و پروژه های روستایی کنند

SONY DSC
SONY DSC

 

 

 

وی در ادامه به بحران آب درد شت جوین اشاره کرد ویادآور شد: متولیان حوزه فرهنگ و مدیران دستگاه ها برای برون رفت از این وضعیت بحرانی در جهت ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب اقدام کنند.

 

فرماندار جوین با تاکید براینکه مدیریت مصرف بهینه آب در دستور کار دستگاه های اجرایی قرار گیرد گفت : ۹۰ در صد آب استیصالی در شهرستان جوین در بخش کشاورزی به مصرف می رسد اما به دلیل وجود سیتم ها نادرست توزیع بیش از ۵۰ در صد این آب در مسیر توزیع به هدر می رود.

 

جدی کار افزود:متولیان بخش کشاورزی با برنامه ریزی دقیق به طوری که به درآمد کشاورزان لطمه ای وارد نشود وضعیت بحرانی آب در بخش کشاورزی را مدیریت کنند.

 

 

فرماندار جوین خاطر نشان نمود:اگرمردم به همین روال به مصرف نادرست آب ادامه دهند طولی نمی کشد که شهرستان جوین نیز به آمار نقاط بی آب کشور اضافه خواهد شد.

 

 

 

 

 

ادامه دارد….

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.