چرا باید شهروندان جوینی برای تهیه و خرید نان به سبزوار بروند ؟

کیفیت پایین نان در جوین برخی از شهروندان جوینی را به نانوائی های سبزوار سوق داده است!

اگر درگذشته مردم جوین برای انجام امور اداری و قضایی و یا درمانی  خود ناچار به طی مسافت 70 کیلومتری مسیر جوین به سبزوار بودند، امروزه با استقرار فرمانداری و ادارات مستقل و نهاد ها و دستگاه قضایی مستقل باید نیازی  به سبزوار  رفتن نباشد!

اما برعکس !

شاید باور نکنید. تعدادی از شهروندان جوینی برای تهیه نان مصرفی خود به نانوایی معروف سبزوار  در چهار راه مدرس سبزوار می روند!

سامغانی برق کار  اتومبیل و  علی شمس ابادی و اسماعیل ابادی  از کارکنان شرکت برق  و  از شهروندان نقابی و چندین شهروند دیگر در گفتگو با نسیم جوین اظهار داشتند :  مدتی است که به دلیل کیفیت پایین نان در نانوائی های جوین،  نان مورد نیاز هفتگی خود را از سبزوار تهیه می کنیم!

این شهروندان می گویند یکی از خبازی های سبزوار در محدوده چهار راه مدرس ،  هم نان باکیفیت تولید می کند و هم با احترام به وقت مشتری،  برگ نوبت خرید نان می دهد تا  شهروندی در صف نان معطل نشود!  و این گونه شده است که برخی از مشتریان نان این  واحد نانوایی جوینی ها هستند!

سامغانی می گوید: هر دفعه که برای خرید نان به سبزوار می روم حدود 10 هزار تومان نان از این نانوائی تهیه می کنم و  برای مصرف یک هفته خانوار کفایت می کند.

و سوال اساسی این است که : مگر برای بهتر شدن کیفیت نان  تکنولوژی خاصی  لازم است ؟ چرا متولی نانوائی ها  زمینه پخت نان مرغوب را فراهم نمی کند؟

آیا فرمانداری جوین قادر نیست تا  زمینه آموزش  نانوا ئی ها را فراهم نماید؟

آیا اداره و نهادی و صنفی نیست تا  الزامات تشویقی و تنبیهی  و سایر راهکار هایی که موجب بهتر شدن پخت نان  می شود در این شهرستان انجام دهد؟

آیا این مشکل هم با تحریم ارتباط دارد؟

آیا آرد سبوس دار به اندازه کافی در کارخانه های آرد تولید نمی شود؟

و صد ها سوال دیگر …

 

 

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

4 thoughts on “چرا باید شهروندان جوینی برای تهیه و خرید نان به سبزوار بروند ؟

 1. با سلام پیشنهاد برای آقایون بیکار که از سبزوار نان تهیه می کنند .
  نانوائی حسن سردار آبادی محله سردارآباد بهترین کیفیت و خوش برخوردترین افراط دارد .

     6 نفر با این دیدگاه موافق هست

 2. با سلام به مدیریت محترم سایت،با نظر شما مخالف هستم،تا اونجایی که مااطلاع دارم ،اقوام و سایر دوستان ساکن سبزوارو سایرشهرستانها از کیفیت نان این شهرستان تعریف وتمجید میکنن،حال نمیدانم دوستانی که جهت خرید نان به سبزوار رفت و آمد میکنن واقعا بخاطر نان بوده یا نه و اگر به کیفیت نان معترض هستند میتوانستند به اتحادیه مراجعه کنند تا با واحدصنفی نانوایی برخورد گردد.

     2 نفر با این دیدگاه موافق هست

 3. اینکه سبزوار شهری بزرگتر و جلوتر از جوین هستش، شکی درش نیست.اما همیشه از نان جوین به خوبی و مرغوب بودن یاد میکنند.احتمالا دوستان ما در اداره برق در مسیر خودشون و به لطف سیستم نوبت دهی نانوایی و حوصله نداشتن برای ایستادن در نانوایی های سطح شهرستان،از آنجا نان تهیه میکردند.
  جهت خرید نان مرغوب به نانوایی نرقانی واقع در محله کلاته اقا محمد مراجعه کنید.با تشکر

     1 نفر با این دیدگاه موافق هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.