• انتقاد امام جمعه عطاملک از تاخیر در معرفی کردن شهردار حکم آباد    :     امام جمعه بخش عطاملک جوین با بیان این که انقلاب اسلامی در اوج خود قرار دارد ' نسبت به بی تفاوتی مردم به عملکرد مسوولان شهرستان و استان انتقاد کرد حجت ...
 • انتقاد امام جمعه جوین از تعلل در معرفی اولین شهردار حکم آباد    :   امام جمعه بخش عطاملک جوین با بیان این که انقلاب اسلامی در اوج خود قرار دارد ' نسبت به بی تفاوتی مردم به عملکرد مسوولان شهرستان و استان انتقاد کرد حجت ...
 • پی دی اف. ویژه نامه جوین خرداد ۹۷    :     پی. دی اف. ویژه نامه جوین ویژه توزیع در شهرستان سبزوار وجوین و جغتای و مشهد. و داورزن تلفن تماس ۰۹۱۵۱۷۱۰۶۳۱ مرکز فرهنگی دفاع مقدس و سرای ...
 • ” خنده های سربی ” تحویل کتابخانه تخصصی دفاع مقدس جوین شد    :   کتاب خنده های سربی که در سال جاری توسط مولف جوینی علی لطفی به رشته تحریر در آمده است ؛ توسط معاونت پرورشی اداره آموزش و پرورش جوین ، امروز ...
 • علاقه شدید اهالی سبزوار به جعل عنوان صنایع جوین به نام سبزوار    :   علاقه شدید اهالی سبزوار به استفاده از عنوان صنایع جوین به نام سبزوار این بار از سوی خبرنگار خراسان چند روز پیش خبری از طرف خبرنگار خراسان رضوی در ...
 • شهیدی که امام رضا (ع) موجر منزلش شد    :    د ر حدود سال های ۸۳ تا ۸۵ سردار شهید حاج حسنعلی شمس آبادی در شهر نقاب و محله شمس آباد یک باب منزل مسکونی داشت که خالی از ...
 • گفتگو با عضو مجلس خبرگان رهبري در جوین: قسمت اول

  درد جانکاه در مصرف ظالمانه آب کشاورزی  اصلی ترین دغدغه هر شخص منصف و مسلمان است که هر روز شاهد این منظره دلخراش ( آبیاری غرقابی)  در جوین و حتی کشور هستیم !

  و ده ها مشکل در حوزه کشاورزی و غیره که باید تدبیری اندیشیده شود

  خوشبختانه در یک هفته اخیر هم به جهت برگزاری همایش زکات در جوین و هم به خاطر حضور آیت ا… عالمی به دلیل فوت برادرش  در روستای نوباغ ، فرصتی پیش آمد تا  مدر سایت نسیـم جـویـن و خبرنگار خراسان با عالی ترین مرجع کشاورزی در سطح کشور در امر فرهنگی و شرعی  یعنی نماینده ولی فقیه در وزرات کشاورزی  گفتگو یی صورت گیرد و شاید توصیه ها و ارشادات این مقام مذهبی و فرهنگی در وزارت کشاورزی که  عضویت در مجلس خبرگان را نیز دارد، راه گشای این امر مهم استفاده بهینه از آب کشاورزی  و ساتیر مشکلات حاد  شهرستان و استان و کشور را به همراه داشته باشد

  آیت... ا عالمی

   

  سوال:  اجراي حکم اعدام «شيخ نمر» چه پیامدی خواهد داشت؟ 

   

  عضو مجلس خبرگان رهبري  در مورد سوال سایت خبری آل نور در این مورد گفت: اجراي حکم اعدام« شيخ نمر»يک آتشفشان بزرگ در منطقه به وجود آورده و موجب نابودي آل سعود مي شود.
  آيت الله عالمي در گفتگو با خبرنگاران در حاشیه همایش زکات جوین  اظهار داشت: آيت الله باقرالنمر از يکي از علماي برجسته و مبارز شيعه در عربستان است که به دليل بيان حقايق ودفاع از حقوق شيعيان اکنون در دستگاه جبار و بي منطق آل سعود گرفتار شده است.

   

  عضو مجلس خبرگان رهبري يادآورشد: مدافعان و طرفداران شيخ باقر تنها در بين شيعيان نيست، بلکه همه آزاد انديشان و کساني که به ارزش هاي انساني اهميت مي دهند از ايشان حمايت کرده وبه طور يقين در برابر اين حکم غيرانساني دولت سعوذي سکوت نخواهند کرد.
  آيت الله عالمي با بيان اينکه امروزه در دنيا حقوق بشربه ابزار سلطه براي سلطنت طلب ها تبديل شده است تصريح کرد: اگر به موضوع حقوق بشر عنوان يک ضابطه انساني وارزش بشري درست عمل شود، هر کسي در هرگوشه دنيامرتکب عمل غير انساني شدبايد تقبيح شود.

  وي با اشاره به اينکه غرب با سکوت در برابر جنايت سعودي ها در يمن به دنبال منافع مادي خود است بيان داشت:حقوق بشر به معناي واقعي براي غرب ارزشي ندارد و ارزش براي آنها فقط منافع مادي است و از اين رو هر حکومتي که براي آنها سلطه را تضمين کند حمايت مي کنند .

  عضو مجلس خبرگان رهبري خاطر نشان کرد: عربستان از وابسته ترين کشورهاي دنيابه استعمار غرب است و از جمله کشورهايي است که منافع غربي ها را تامين مي کند .

   

   

  2- در مورد  کسری آب مخازن زیر زمینی دشت جوین و افت شدید آب زیر زمینی چه نظری دارید ؟ 

  مصرف بیهوده و بی رویه آب کشاورزی و جای خالی آموزش و ترویج در کشاورزی جوین

  طرح مشکل:  بذر ها سبز نمی شوند، و آب کفاف آبیاری تمام کشت مزرعه را نمی دهد، و … کشاورز زحمتکش دوباره و سه باره ناچار به آبیاری مزرعه خود می شود تا شاید شانسی و اله بختکی این بذر های بی نام و نشان سر از خاک بیرون آورند .

  اگر کسی از کشاورزی سنتی که در این شهرستان و البته کل کشور رایج است، خبر نداشته باشد و اولین بار شاهد آبیاری غرقابی مزرعه باشد، تصور می کند که کشاورز در حال تهیه یک استخر خاکی است!

  تعجب نکنید . در آبیاری غرقابی آب زلال و شیرین چاه عمیق کشاورزی که اصطلاحا با لوله 8 و یا 6 ابینچی از عمق بیش از 100 متری زمین به سطح زمین هدایت و جاری می شود! به طرف زمین هایی جاری می شود که شبیه اسنخر آب است !

  و کشاورز سنتی سر ساعت حقابه آب کشاورزی خود را به داخل کرت های زراعی خود که هر کدام لااقل بیش از 2 ساعت آب را در خود جای می دهد جاری می کند تا آب بی زبان تمام قسمت های این کرت های زراعی را که شبیه استخر کم عمق است فرابگیرد!

  و این درد جانکاه در مصرف ظالمانه آب کشاورزی اصلی ترین دغدغه هر شخص منصف و مسلمان است که هر روز شاهد این منظره دلخراش است!

  رئیس شورای بخش عطاملک جوین در گفتگو با نسیـم جـویـن و  خراسان با اشاره به اینکه در بخش عطاملک جوین برخی از کشاورزان ، بذر چغندر قند را در سال زراعی جاری بیش 2 بار کشت کرده ، ولی سبز نشده است، گفت: جالب است که در این منطقه هیچ خبری هم از کارشناسان جهاد کشاورزی نیست تا در زمینه اینگونه مشکلات ، کشاورزان را راهنمایی کند.

  البته در همایش اخیر شورا ها در این شهرستان «اصغری نیا » عضو شورای بخش مرکزی جوین نیز از نبود کارشناس کشاورزی در این شهرستان انتقاد کرد .

  یکی از کارشناسان کشاورزی که به عنوان مدیر یکی از ادارات غیر مرتبط با جهاد کشاورزی در این شهرستان اشتغال دارد و نخواست در این گزارش نامش ذکر شود، به خبرنگار ما می گوید: در این شهرستان الگوی کشت و سایر آموزش های لازم به کشاورزان داده نمی شود و کشاورزان بدون توجه به نوع خاک و سایر شرایط طبیعی زمین کشاورزی، اقدام به کشت می کنند و هر سال نیز بدتر از سال قبل دچار ضرر و زیان می شوند

  در چند روز اخیر فرصتی پیش آمد تا با عالی ترین مرجع کشاورزی در سطح کشور در امر فرهنگی و شرعی یعنی نماینده ولی فقیه در وزرات کشاورزی در این مورد بسیار حیاتی گفتگو یی صورت گیرد باشد که توصیه ها و ارشادات این مقام مذهبی و فرهنگی در وزارت کشاورزی که عضویت در مجلس خبرگان را نیز دارد، راه گشای این امر مهم استفاده بهینه از آب کشاورزی باشد
                                                                     سبز نشدن بذر ها و کشت تکراری یکی از نتایج آبیاری غرقابی است

   

  نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت :استفاده از بدترین نوع آبیاری یعنی آبیاری غرقابی در مزارع جوین مهم ترین دلیل بحران آب در این شهرستان است.

  به گزارش  نسیم جوین و خراسان آیت الله عالمی در حاشیه همایش زکات در شهرستان جوین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مهم ترین دلیل بحران آب در دشت جوین استفاده از بدترین نوع آبیاری یعنی آبیاری غرقابی در مزارع این شهرستان است.

  وی افزود:برای برون رفت از این مشکل باید با پخش سیلاب ها و انجام عملیات مکانیکی بر روی خاک از هدر رفت نزولات آسمانی و آب های بهاری تا حد ممکن جلوگیری شود.
  نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه پخش سیلاب ها بهترین راه تغذیه سفره های آب زیر زمینی است تصریح کرد: عملیاتی کردن این طرح در شهرستان جوین بسیار ضروری است و باعث می شود آب باران های بهاری به سمت مخازن زیر زمینی هدایت شود.

  آیت الله عالمی بیان داشت:به کار بردن تکنیک های به زراعی و استفاده بهتر از آب و خاک ، تغییر الگوی کشت ، ترویج کشت گلخانه ای و تغییر نوع آبیاری از دیگر راه کارهای حل مشکل کم آبی در دشت جوین است.

  آیت الله عالمی خاطر نشان نمود:مردم جوین برای حفظ حیات وحفظ تمدن کهن این منطقه باید در استفاده درست از منابع و مخازن آب های زیر زمینی حد اکثر تلاش خود را به کار ببرند ،در غیر این صورت در چند دهه آینده با مشکل کم آبی شدید روبرو می شوند.

   

                                                                    گفتگو با رئیس شورای عالی زکات کشور و عضو مجلس خبرگان
  رئیس شورای عالی زکات کشور در آستانه برداشت گندم در استان خراسان با اشاره به اینکه زکات مهم‌ترین پشتوانه‌ رونق اقتصاد اسلامی است، گفت: در سال گذشته ۴۰۰ میلیارد تومان زکات در کشور جمع آوری شده است .
  عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: در سال‌های اولیه تشکیل شورای زکات در کشور میزان جمع‌آوری زکات به ۲۵۰ میلیارد تومان بود که خوشبختانه با فرهنگ‌سازی صورت گرفته دز سال های اخیر این میزان در سال گذشته به مرز۴۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

  آیت‌الله حسن عالمی اظهار کرد: اگر زکات به موقع و به درستی پرداخت شود می‌توان به مردم و نیازمندان خدمات و کمک‌های شایان کرد.

  وی با بیان اینکه مسئله رونق‌بخشی و استفاده از زکات در جامعه اسلامی یک اصل مهم است، تصریح کرد: جامعه اسلامی که دارای فقرا و نیازمندان است یک جامعه زخمی است که باید زخم‌هایش را از طریق کمک به نیازمندان التیام بخشید.

  آیت ا…عالمی،با بیان اینکه هدف از تشکیل شورای زکات ساماندهی جمع آوری و چگونگی مصرف زکات است ، تاکید کرد: اولویت اول در مصرف زکات فقراء و نیازمندان است، و باید بوسیله زکات مشکلات اجتماعی مردم در محیط اجتماعی خویش مرتفع شود.

  رئیس شورای عالی زکات کشور با بیان اینکه یکی از مواردی که می‌توان از طریق زکات به آن پرداخت مسئله کمک به فقرا است، خاطرنشان کرد: زکات ضامن برطرف شدن فقر در جامعه اسلامی است.

  وی با بیان اینکه در شورای عالی زکات کشور با بررسی‌های صورت گرفته مصوب شده تا ۶۰ درصد از زکات جمع شده صرف کمک به نیازمندان و ۴۰ درصد صرف پروژه‌های عمرانی شود، یادآور شد: کمک به نیازمند به معنای دادن پول به آنان نیست بلکه کمک به نیازمند به معنای ایجاد اشتغال و کارآفرینی از طریق زکات است.

  نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه هرچه رونق کشاورزی در روستاها افزایش یابد، رونق پرداخت زکات نیز افزایش پیدا می‌کند، افزود: در قرآن کریم بیش از ۵۰ بار به صورت مستقیم و غیر مستقیم به اشاعه و اجرای امر زکات در جامعه توجه شده که نشان از اهمیت این فریضه الهی است.

  عالمی با اشاره به مصوبات مجلس شورای اسلامی در زمینه پرداخت سهم دولت در زمینه زکات نیز افزود: در قانون مصوب شده تا هرچه زکات جمع‌آوری شد، دولت نیز سهمی را به عنوان کمک در این حوزه پرداخت کند که متاسفانه به دلیل بروز مشکلات مالی در سال‌های اخیر دولت نتوانسته به تعهدات خود عمل کند.

  وی افزود: مودیان و دارندگان محصول هیچ‌گاه نباید منتظر سهم دولت باشند و باید زکات را برای توسعه جامعه بپردازند تا این مهم به جایگاه اصلی خود در جامعه برسد.

   

  مطالب مرتبط :

  ” خنده های سربی ” تحویل کتابخانه تخصصی دفاع مقدس جوین شد

  کتاب خنده های سربی که در سال جاری توسط مولف جوینی علی لطفی به رشته تحریر در آمده است ؛ توسط معاونت پرورشی اداره آموزش و پرورش جوین ، امروز در قفسه های کتابخانه تخصصی دفاع مقدس شهرستان جوین قرار گرفت علی اصغر فتحی مقدم در حاشیه تحویل این کتاب حوزه دفاع مقدس به کتابخانه تخصصی دفاع مقدس جوین گفت؛ کتابخانه تخصصی دفاع مقدس شهرستان جوین با ابتکار یکی از فرهنگیان ... مطلب کامل

  علاقه شدید اهالی سبزوار به جعل عنوان صنایع جوین به نام سبزوار

  علاقه شدید اهالی سبزوار به استفاده از عنوان صنایع جوین به نام سبزوار این بار از سوی خبرنگار خراسان چند روز پیش خبری از طرف خبرنگار خراسان رضوی در سبزوار درج شد که موجب اعتراض مردم و فرمانداری شهرستان جوین شد پ به گزارش نسیم جوین کلاته خبرنگار روزنامه خراسان در سبزوار بر اساس گفتگو با ریس اداره صنعت و معدن و تجارت شهرستان سبزوار در خبر مربوط به کارخانه ... مطلب کامل

  ساختمان دادگستری جوین با یک میلیارد تومان هزینه به بهره برداری رسید

  مدیر کل دادگستری خراسان رضوی با اشاره به توجه ویژه به مناطق محروم در دور دوم ریس دستگاه قضا ، گفت: علارغم اینکه استان خراسان رضوی از نظر امکانات ساختمانی در سطح کشور و در مقایسه با سایر استان ها بسیار ضعیف است ' با همه اینها بیشتر توجه اداره کل دادگستری استان تا کنون به مناطق محروم‌هم چون ... مطلب کامل

  طرح آرزوی شهید در قاب تصویر

  طرح آرزوی شهید   در شهرستان های سبزوار و جوین و داورزن در سال تحصیلی ۹۶  در بین دبیرستان های این سه شهرستان اجرا شد این طرح در قاب تصویر ... مطلب کامل

  مادر شهید حاج حسین اسماعیل ابادی آثار به جا مانده از شهید را تحویل موزه دفاع مقدس نمود

  مادر شهید حاج حسین اسماعیل ابادی آثار به جا مانده از شهید را تحویل موزه دفاع مقدس نمود مادر شهید حاج حسین اسماعیل آبادی روز گذشته با حضور در م‌رکز و موزه فرهنگی دفاع مقدس شهرستان جوین  با تجلیل از این اقدام فرهنگی متولیان موزه دفاع مقدس ' مصاحبه و روایت گری از شهید ش را. در این مرکز آغاز کرد حاجیه خانم اسماعیل آبادی تنها فرزند پسری خود را به صورت ... مطلب کامل

  دیدار وزیر ارتباطات و فن آوری با خانواده سردارشهیدحسنعلی شمس ابادی در جوین

  وزیر ارتباطات و فن آوری دولت دوازدهم به عنوان نماینده ویژه دولت در شهرستان جوین در حاشیه افتتاح فاز اول کارخانه فولاد جوین با خانواده سردار شهید مدافع حرم در این شهرستان دیدار کرد . مهندس آذری جهرمی امروز پس از دیدار  از شهرستان جغتای ساعت ۳ و نیم عصر وارد شهرستان جوین شد و در بدو ورود خود به این شهرستان با حضور سبحانی فر نماینده مجلس و ... مطلب کامل

  دیدار وزیر ارتباطات و فن آوری با خانواده سردارشهیدحسنعلی شمس ابادی در جوین

  بهره‌برداری از کارخانه آهن اسفنجی (واحد احیاء مستقیم) کارخانه پارس فولاد سبزوار( جوین) کارخانه آهن اسفنجی(واحد احیاء مستقیم) کارخانه پارس فولاد سبزوار با فناوری مهندسی ایرانی و ظرفیت تولید سالیانه ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی توسط رئیس جمهور افتتاح شد. به گزارش نسیم جوین حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز یکشنبه با حضور در کارخانه پارس فولاد سبزوار ضمن بهره‌برداری از واحد احیاء مستقیم در این مجموعه، از اتاق کنترل و ... مطلب کامل

  دیدار وزیر ارتباطات و فن آوری با خانواده سردارشهیدحسنعلی شمس ابادی در جوین

    با حضور ریس جمهور حسن روحانی در سبزوار  آخرین میخ بر تابوت کارخانه فولاد جوین زده می شود به گزارش نسیم جوین دکتر حسن روحانی یکشنبه همین هفته با حضور در سبزوار به بهانه افتتاح فاز دوم  کارخانه فولاد سبزوار مهمان مردم شهرستان سبزوار خواهد بود امام جمعه جوین در حاشیه نماز جمعه این هفته جوین در گفتگوی اختصاصی با نسیم جوین ' گفت: میزبانی سبزوار از رییس جمهور  برای افتتاح کارخانه ... مطلب کامل

  برخی مدیران جوین پی گیری مطالبات مردم را تشویش اذهان عمومی می نامند

  سخنگوی شورای شهرستان جوین گفت: برخی مدیران و نمایندگان مردم در مجلس ،  پی گیری مطالبات مردم  توسط شورای مردمی شهرستان را تشویش اذهان عمومی می نامند این مقام شورایی با اشاره به پیگیری های شورای شهرستان  در مورد استقرار اداره راه و شهرسازی و حتی نمایندگی اداره راه  در این شهرستان گفت: علی رغم وعده های مدیران و نمایندگان مجلس هیچ توجهی به مطالبات به حق مردم در این مورد ... مطلب کامل

  برخی مدیران جوین پی گیری مطالبات مردم را تشویش اذهان عمومی می نامند

  مشکل روستاییان جوین با منابع طبیعی با کمک نمایندگان مجلس در فرمانداری جوین با چند راه حل مرتفع شد در این جلسه که در محل فرمانداری جوین و با حضور ریس منابع طبیعی کشور و نمایندگان مردم در مجلس برگزار شد موارد زیر به عنوان راه حل موافقت شد ۱ کسانی که سند زمین دارند آزاد و در اختیار صاحب زمین قرار گیرد ۲ اگر زمینی درخت کاری شده ویا دارای اب میباشد ... مطلب کامل

  پاسخ دهید

  برداشت مطالب فقط با ذکر منبع و لینک به مطلب مجاز است.  تلفن پذیرش آگهی : ۰۹۱۵۱۷۱۰۶۳۱

  نشریه خبری نسیم جوین

  نسخه 97

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای نشریه خبری نسیم جوین محفوظ است

  پرتال شهرستان جوین

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 نشریه خبری نسیم جوین. محفوظ است.