• انتقاد امام جمعه عطاملک از تاخیر در معرفی کردن شهردار حکم آباد    :     امام جمعه بخش عطاملک جوین با بیان این که انقلاب اسلامی در اوج خود قرار دارد ' نسبت به بی تفاوتی مردم به عملکرد مسوولان شهرستان و استان انتقاد کرد حجت ...
 • انتقاد امام جمعه جوین از تعلل در معرفی اولین شهردار حکم آباد    :   امام جمعه بخش عطاملک جوین با بیان این که انقلاب اسلامی در اوج خود قرار دارد ' نسبت به بی تفاوتی مردم به عملکرد مسوولان شهرستان و استان انتقاد کرد حجت ...
 • پی دی اف. ویژه نامه جوین خرداد ۹۷    :     پی. دی اف. ویژه نامه جوین ویژه توزیع در شهرستان سبزوار وجوین و جغتای و مشهد. و داورزن تلفن تماس ۰۹۱۵۱۷۱۰۶۳۱ مرکز فرهنگی دفاع مقدس و سرای ...
 • ” خنده های سربی ” تحویل کتابخانه تخصصی دفاع مقدس جوین شد    :   کتاب خنده های سربی که در سال جاری توسط مولف جوینی علی لطفی به رشته تحریر در آمده است ؛ توسط معاونت پرورشی اداره آموزش و پرورش جوین ، امروز ...
 • علاقه شدید اهالی سبزوار به جعل عنوان صنایع جوین به نام سبزوار    :   علاقه شدید اهالی سبزوار به استفاده از عنوان صنایع جوین به نام سبزوار این بار از سوی خبرنگار خراسان چند روز پیش خبری از طرف خبرنگار خراسان رضوی در ...
 • شهیدی که امام رضا (ع) موجر منزلش شد    :    د ر حدود سال های ۸۳ تا ۸۵ سردار شهید حاج حسنعلی شمس آبادی در شهر نقاب و محله شمس آباد یک باب منزل مسکونی داشت که خالی از ...
 • مروری بر بومی سازی و استفاده از فارغ التحصیلان جوینی،از شعار تا عمل !

  در آستانه بهره برداری از مجتمع اسید سیتریک جوین تا یکی 2 ماه دیگر و  نیز نزدیک شدن به آغاز بهره برداری از فاز نخست فولاد تا پایان سال،  ضرورت توجه به فارغ التحصیلان جوینی جویای کار را دو چندان نموده است!

   

  در هفته اخیر بی توجهی مدیران جمکو ی جوین به اصحاب رسانه شهرستان و دعوت از خبرنگاران سبزواری در جلسه جمکو  به جای خبرنگاران شهرستان  و اجرای مراسم مربوط به تست … الکتروموتور ملی ضد حریق و….  که غالبا با حضور مدیران شهرستان سبزوار برگزار شده بود، نه مدیران جوین( البته فرماندار و بخشدار و امام جمعه جوین حضور داشته اند)  ما را بر آن داشت تا سیر تاریخی رسانه ای موضوع بی توجهی صنایع جوین به نیرو های بومی را یک بار دیگر مرور کنیم تا مردم و افراد جویای کار بومی تدابیر لازم در مورد توجه به نیروهای بومی بیکار را در سرلوحه برنامه های خود قرار دهند، :

   

  فارغ التحصیلان جوینی

  در گذشته در غالب صنایع و ادارات جوین نه تنها از تمام نیروهای انسانی محلی و بومی متخصص استفاده نشده، بلکه با بکار گیری نیرو های شهرهای حتی دوردست موجب نارضایتی جوانان جویای کار این شهرستان نیز شده است.
  مسوول  وقت کمسیون فرهنگی شورای دور سوم شهر نقاب و مدیر وقت باشگاه جوانان کشاورز جوین در جهت فراهم کردن زمینه شناسایی و جذب نیروهای فارغ التحصیل جویای کار در سال ۸۶ و در آستانه استقرار فرمانداری در جوین ، اقدام به فراخوانی نیرو های فارغ التحصیل و حتی بیکار را نمود و با ثبت نام بیش از ۶۰۰ متقاضی اقدام یه جاپ اسامی با ذکر نوع مدرک و تخصص و آدرس و تلفن نمود و این کتابچه را در ۱۰۰۰ نسخه چاپ و در بین ادارت وفرمانداری نوپا و بخشداری ها و شرکت ها و سازمانها و حتی ادارات کل استان و وزارت خانه نیز ارسال نمود.

  ولی دریغ از توجه مدیران وقت… و بایگانی این کتابچه ای که به هزار امید تهیه شده بود.

  یکی از اهداف این کتابچه پاسخ به آن دسته از مدیرانی بود که تا، می گفتی چرا به جوانان جوین در صنایع و ادارات این شهرستان « کار » داده نمی شود . پاسخ دریافت می کردی که در جوین این رشته ها و تخصص ها نیست .

  به همین خاطر در این کتاب اگر ملاحظه نمایید همه تخصص ها و گرایش ها وجود دارد و دیگر نمی تواند جای بهانه ای برای برخی مدیران باشد.

  قابل ذکر است که شورای شهر و شورای بخش ها و نیز از همه مهمتر شورای شهرستان می تواند با هم آهنگی فرمانداری با تشکیل جلسه با متولیان صنایع و خصوصا فولاد جوین نسبت به اینکه با شناسایی و فراخوانی نیروهای بومی زمینه جذب فارغ التحصیلان محلی را در آینده در این صنایع و از جمله فولاد فراهم نمایند.

  و البته این کتابچه نیز می تواند با تلاش شما عزیزان به روز شود و تجدید چا پ و غیرو…

  و فاز بعدی نیز به همین شکل ملزم کردن شرکت ها و صنایع جوین به خرید های خود از شهرستان جوین . البته با ملاحظه قیمت های کالا و در شرایط مساوی قیمت قائل شدن حق تقدم به خرید از این شهرستان …

  باز خوانی یک گزارش جالب در همین رابطه که سال گذشته در روزنامه خراسان نیز چاپ شد

   

  رابطه در جوین، جای ضابطه را در اشتغال گرفته است

  خراسان رضوی – مورخ پنج‌شنبه ۱۳۹۱/۰۳/۱۱ شماره انتشار ۱۸۱۳۳
  نویسنده: محمد علی شمس آبادی

  رابطه در جوین، جای ضابطه را در اشتغال گرفته است

  سامان دهی دانش آموختگان جویای کار و معرفی آن ها برای کار در ادارات و سازمان ها و شرکت ها، از وظایف بدیهی و مسلم شرکت های کاریابی است اما فعالیت در زمینه سامان دهی و شناسایی بیکاران در جوین خلاصه شده است به فعالیت یک دفتر مشاوره و کاریابی در این شهرستان که آن هم به یک تابلوی خالی در حاشیه میدان اصلی شهر، منحصر شده است.

  همین چند هفته قبل بود که فرماندار جوین در مراسم استقبال از رئیس جمهور آمار بیکاری در این شهرستان را فقط ۳ درصد اعلام کرد اما، طنین شعار «بیکاری، بیکاری» از سوی گروه زیادی از جوانان حاضر در مراسم، در فضای ورزشگاه که مدتی هم در سخنرانی رئیس جمهور وقفه پیش آورد، نشان از مطالب دیگری داشت…

  برای شنیدن مشکلات موجود به میان تنی چند از شهروندان جوینی رفتیم.یکی از شهروندان با بیان این که مرکز کاریابی شهرستان جوین فقط در حد نصب یک تابلو در حاشیه یک میدان در کنار یک ساختمان خلاصه شده است و صرفاً عنوان کاریابی را با خود یدک می کشد، به خبرنگار ما گفت: در روز افتتاح این مرکز کاریابی، فرماندار جوین اعلام کرد که بعد از این، تمامی جویندگان کار باید به این مرکز مراجعه کنند و ادارات و سازمان ها و شرکت ها هم در صورت نیاز به نیروی کار، موظف اند از بین ثبت نام شدگان و بر اساس تخصص ها و شرایط و مدارج علمی متقاضیان، نیروی مورد نیاز خود را جذب کنند.

  «ملایجردی» افزود: این در حالی است که نه تنها این ادارات، نیروهای مورد نیاز را از این مراکز تأمین نکرده اند، بلکه به کارگیری نیرو در برخی ادارات و مراکز، حتی بدون هیچ فراخوانی فقط نصیب آشنایان و بستگان برخی مسئولان شد!

  «سردار آبادی» دیگر شهروند این شهرستان نیز به خبرنگار ما گفت: گناه دانش آموختگانی را که در بین مسئولان آشنایی ندارند و از طرفی از طبقه نیازمند و محروم هستند، چیست؟

  وی افزود: اتفاقاًَ در میان این اقشار محروم افرادی هستند که به دلیل نیاز حاضرند با هر شرایط حداقلی در ادارات و شرکت ها کار کنند. چون نه آب و ملکی دارند و نه سرمایه ای برای شروع کار اقتصادی!

  این شهروند خاطر نشان کرد: بیشتر افرادی که از طریق آشنایی با برخی مسئولان به کار گرفته شده اند، نیازمند نیستند و دارای توان اقتصادی اند.

  یکی از کارشناسان امور اجتماعی این شهرستان در این باره گفت: بسیاری از دانش آموختگان جویای کار با مشکلات اقتصادی مواجهند و صدایشان را نیز کسی نمی شنود!«راد» افزود: در آغازین روزهای ارتقای جوین به شهرستان، از طریق یکی از کتابخانه های شهرستان، نیروهای بیکار شهرستان فراخوان شدند و با درج مدارک و شرایط آن ها در یک کتابچه، اسامی بیش از ۵۰۰ نفر از این بیکاران درج شد و در هزاران نسخه چاپ و در سراسر شهرستان و در کلیه ادارات و سازمان ها توزیع شد. ولی دریغ از نیم نگاهی به این کتابچه از سوی مسئولان!

  بی برنامگی در جذب نیروی کار
  وی افزود: هیچ سامان دهی درباره بیکاران انجام نشده است تا از این طریق امکان به کارگیری افراد در این ادارات به طور عادلانه فراهم شود.

  یکی از شهروندان جوین می گوید: درست یک سال پیش در همین روزها با حضور فرماندار و امام جمعه و مسئول اداره کار و رفاه و تأمین اجتماعی وقت سبزوار، جوین و جغتای اولین مرکز مشاوره و کاریابی این شهرستان در چهارراه اصلی شهر نقاب افتتاح شد.

  «رضا شمس» گفت: با افتتاح این مرکز کاریابی، بارقه امید در قلب و جان جویندگان کار در جوین زنده شد. وی در این باره می گوید: نبود مراکز کاریابی و سامان دهی نشدن نیروهای دانش آموخته و یا جویای کار در این شهرستان موجب شده است که هر کسی به صورت تصادفی و شانسی از نیاز یک اداره و شرکت به نیروی انسانی با خبر شود و یا در برخی موارد هر کسی با مسئولی آشنایی دارد، جذب اداره یا شرکتی شود.

  این بی برنامگی ها در سامان دهی نیروهای جویای کار و اعلام نشدن فراخوانی درباره نیاز به نیرو توسط ادارات و شرکت ها موجب یأس و نومیدی افراد بیکار می شود و این تصور را ایجاد می کند که تنها افرادی که آشنا داشته باشند، شانس جذب در ادارات و شرکت ها را دارند.

  افتتاح مرکز کاریابی هم هیچ دردی به خصوص از درد دانش آموختگان جویای کار این شهرستان دوا نکرد.

  «قنبرآبادی» یکی از شهروندان شهرستان هم می گوید که دو بار به امید پیدا کردن شغل هم در فرا خوان عمومی یکی از نهادها و هم در موسسه کاریابی این شهرستان در چند ماه پیش ثبت نام کرده است، ولی هیچ کدام از این ثبت نام ها مشکل بیکاری او را حل نکرد.

  ارائه آمارغیر واقعی از سوی برخی مسئولان
  یکی از پیشکسوتان فرهنگی نیز با انتقاد از ارائه آمار غیرواقعی ۳ درصد بیکاری این شهرستان توسط یک مسئول، می گوید: بیکاری واقعی در این شهرستان شاید بیش از ۳۰ درصد باشد؛ این در حالی است که بزرگ ترین پروژه ها و کارخانه های استان و حتی خاورمیانه نظیر پروژه اسید سیتریک، شرکت ماشین های الکتریکی جمکو و فولاد و کارخانه قند و… در این شهرستان مستقر است ولی بیشتر نیروی انسانی آن ها از شهرستان سبزوار یا دیگر شهرهای استان تامین می شود.

  «محمد میمری» خاطرنشان کرد: حرف تکراری برخی مسئولان جوین و متولی این کارخانه ها این است که در جوین، نیروی متخصص و تحصیل کرده وجود ندارد! در حالی که در کتابچه مربوط به شناسایی دانش آموختگان جوین که چند سال پیش تهیه شد و هیچ یک از این مسئولان نخواستند این کتاب را ورق بزنند، نام بیش از ۵۰۰ نیروی دانش آموخته و جویای کار در رشته های متنوع، فنی و … وحتی در مقطع «کارشناسی ارشد» درج شده است.

  از تنها مرکز کاریابی جوین فقط تابلویی برجا مانده است!
  شهروند جویای کار دیگری نیز در این باره گفت: جوانان جویای کاری که قبلاً با هزار امید نام خود را در این دفتر کاریابی نوشته بودند، اکنون که جویای این دفتر کاریابی می شوند، هیچ نشان و وجود خارجی از این دفتر نمی بینند! جز یک تابلویی که در اطراف یکی از میدان های اصلی شهر و در کنار پیاده رو به دیوار تکیه داده شده است و هیچ اثری از «تاک» و «تاک نشان» نمانده است!

  مسئولان چه می گویند
  خوشبختانه امام جمعه جوین در یکی از جلسه های اخیر شورای اداری این شهرستان که با حضور وزیر جهاد کشاورزی تشکیل شد، گفت: کارخانه های این شهرستان در اراضی اهدایی مردم جوین تاسیس شده است ولی عملاً سود آن به شهرستان سبزوار و دیگر شهرستان ها اختصاص پیدا می کند.

  «حجت الاسلام دلیری پور» با بیان این که باید این کارخانه ها از نیروهای بومی استفاده کنند، افزود: جای تعجب است که یکی از این کارخانه ها حتی نام «سبزوار» را یدک می کشد اما در جوین واقع شده است.فرماندار جوین نیز درباره به کارگیری نیرو در این شهرستان معتقد است: هیچ مسئول اداره ای حق ندارد در صورت وجود نیروهای بومی از افراد دیگری استفاده کند.

  «فروزان» به خراسان گفت: «اگر دیدید مسئولی کسی را خارج از سیستم جذب کرده است به من اطلاع دهید تا با او برخورد کنم».

  این درحالی است که اهالی جوین معتقدند در مدت بیش از سه سالی که از استقرار فرمانداری و ادارات در این شهرستان می گذرد، بیش از ده ها نفر از طریق رابطه با برخی مسئولان و بدون فراخوان در ادارات و شرکت های موجود در شهرستان جذب شده اند.

  این مسئولان برای توجیه می گویند: این افراد به طور موقت و قراردادی به کارگیری شده اند و به هیچ وقت استخدام نیستند.یکی از مسئولان فرمانداری جوین نیز که نخواست نامش در این گزارش فاش شود، به خراسان می گوید: هر هفته شهروندان زیادی برای کار به فرمانداری مراجعه می کنند و اغلب آن ها از به کارگیری آشنایان برخی مسئولان گلایه دارند.

  این مسئول افزود: اگرچه مسئولان حق به کارگیری و استخدام را ندارند ولی جذب نیروهای کار موقت از طریق این مسئولان موجب بدبینی مردم شده و این تصورات را در ذهن مردم به وجود آورده است.

   

  فرماندار جوین:
  مدیران دستگاه های اجرایی باید زمینه اشتغال جوانان دانش آموخته جوینی را فراهم کنند

  فرماندار جوین گفت: مدیران دستگاه های اجرایی باید برای فراهم کردن زمینه های اشتغال جوانان دانش آموخته و بیکار شهرستان برنامه ریزی کنند.
  ابراهیم جدی کار امروز درگفتگو با  نسیم جوین و خراسان اظهار داشت: یکی از موضوعات مورد تاکید مقام معظم رهبری توجه به درون و تولید داخلی است و از این رو باید تلاش کنیم تا سرمایه های سرگردان را در حوزه تولید جذب کنیم.
  فرماندار جوین تصریح کرد: مدیران می توانند با فراهم کردن زمینه های سرمایه گذاری در بخش های مختلف کشاورزی ، صنعت، خدمات ، از سرمایه های سرگردان موجود برای رونق دادن به فضای کسب و کار استفاده کنند.

  جدی کار افزود: مدیران دستگاه های اجرایی باید شرایط را برای سرمایه گذاران تسهیل و اعتماد آنها را برای سرمایه گذاری در بخش های مهم اقتصادی جلب کنند.
  وی با اشاره به اینکه باید ازحضور سرمایه گذاران در بخش های مختلف کشاورزی ، صنعت، خدمات حمایت کرد یادآورشد: مدیران برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت خود را در حوزه اقتصاد و سرمایه گذاری در شهرستان ارائه دهند وبا جدیت طرح ها ی خود را دنبال کنند.

  فرماندار جوین در پایان خاطر نشان نمود:بانک ها نیز از سرمایه در گردش خود به رونق فضای کسب و کار دریغ ننمایند

  مطالب مرتبط :

  ” خنده های سربی ” تحویل کتابخانه تخصصی دفاع مقدس جوین شد

  کتاب خنده های سربی که در سال جاری توسط مولف جوینی علی لطفی به رشته تحریر در آمده است ؛ توسط معاونت پرورشی اداره آموزش و پرورش جوین ، امروز در قفسه های کتابخانه تخصصی دفاع مقدس شهرستان جوین قرار گرفت علی اصغر فتحی مقدم در حاشیه تحویل این کتاب حوزه دفاع مقدس به کتابخانه تخصصی دفاع مقدس جوین گفت؛ کتابخانه تخصصی دفاع مقدس شهرستان جوین با ابتکار یکی از فرهنگیان ... مطلب کامل

  علاقه شدید اهالی سبزوار به جعل عنوان صنایع جوین به نام سبزوار

  علاقه شدید اهالی سبزوار به استفاده از عنوان صنایع جوین به نام سبزوار این بار از سوی خبرنگار خراسان چند روز پیش خبری از طرف خبرنگار خراسان رضوی در سبزوار درج شد که موجب اعتراض مردم و فرمانداری شهرستان جوین شد پ به گزارش نسیم جوین کلاته خبرنگار روزنامه خراسان در سبزوار بر اساس گفتگو با ریس اداره صنعت و معدن و تجارت شهرستان سبزوار در خبر مربوط به کارخانه ... مطلب کامل

  ساختمان دادگستری جوین با یک میلیارد تومان هزینه به بهره برداری رسید

  مدیر کل دادگستری خراسان رضوی با اشاره به توجه ویژه به مناطق محروم در دور دوم ریس دستگاه قضا ، گفت: علارغم اینکه استان خراسان رضوی از نظر امکانات ساختمانی در سطح کشور و در مقایسه با سایر استان ها بسیار ضعیف است ' با همه اینها بیشتر توجه اداره کل دادگستری استان تا کنون به مناطق محروم‌هم چون ... مطلب کامل

  طرح آرزوی شهید در قاب تصویر

  طرح آرزوی شهید   در شهرستان های سبزوار و جوین و داورزن در سال تحصیلی ۹۶  در بین دبیرستان های این سه شهرستان اجرا شد این طرح در قاب تصویر ... مطلب کامل

  مادر شهید حاج حسین اسماعیل ابادی آثار به جا مانده از شهید را تحویل موزه دفاع مقدس نمود

  مادر شهید حاج حسین اسماعیل ابادی آثار به جا مانده از شهید را تحویل موزه دفاع مقدس نمود مادر شهید حاج حسین اسماعیل آبادی روز گذشته با حضور در م‌رکز و موزه فرهنگی دفاع مقدس شهرستان جوین  با تجلیل از این اقدام فرهنگی متولیان موزه دفاع مقدس ' مصاحبه و روایت گری از شهید ش را. در این مرکز آغاز کرد حاجیه خانم اسماعیل آبادی تنها فرزند پسری خود را به صورت ... مطلب کامل

  دیدار وزیر ارتباطات و فن آوری با خانواده سردارشهیدحسنعلی شمس ابادی در جوین

  وزیر ارتباطات و فن آوری دولت دوازدهم به عنوان نماینده ویژه دولت در شهرستان جوین در حاشیه افتتاح فاز اول کارخانه فولاد جوین با خانواده سردار شهید مدافع حرم در این شهرستان دیدار کرد . مهندس آذری جهرمی امروز پس از دیدار  از شهرستان جغتای ساعت ۳ و نیم عصر وارد شهرستان جوین شد و در بدو ورود خود به این شهرستان با حضور سبحانی فر نماینده مجلس و ... مطلب کامل

  دیدار وزیر ارتباطات و فن آوری با خانواده سردارشهیدحسنعلی شمس ابادی در جوین

  بهره‌برداری از کارخانه آهن اسفنجی (واحد احیاء مستقیم) کارخانه پارس فولاد سبزوار( جوین) کارخانه آهن اسفنجی(واحد احیاء مستقیم) کارخانه پارس فولاد سبزوار با فناوری مهندسی ایرانی و ظرفیت تولید سالیانه ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی توسط رئیس جمهور افتتاح شد. به گزارش نسیم جوین حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز یکشنبه با حضور در کارخانه پارس فولاد سبزوار ضمن بهره‌برداری از واحد احیاء مستقیم در این مجموعه، از اتاق کنترل و ... مطلب کامل

  دیدار وزیر ارتباطات و فن آوری با خانواده سردارشهیدحسنعلی شمس ابادی در جوین

    با حضور ریس جمهور حسن روحانی در سبزوار  آخرین میخ بر تابوت کارخانه فولاد جوین زده می شود به گزارش نسیم جوین دکتر حسن روحانی یکشنبه همین هفته با حضور در سبزوار به بهانه افتتاح فاز دوم  کارخانه فولاد سبزوار مهمان مردم شهرستان سبزوار خواهد بود امام جمعه جوین در حاشیه نماز جمعه این هفته جوین در گفتگوی اختصاصی با نسیم جوین ' گفت: میزبانی سبزوار از رییس جمهور  برای افتتاح کارخانه ... مطلب کامل

  برخی مدیران جوین پی گیری مطالبات مردم را تشویش اذهان عمومی می نامند

  سخنگوی شورای شهرستان جوین گفت: برخی مدیران و نمایندگان مردم در مجلس ،  پی گیری مطالبات مردم  توسط شورای مردمی شهرستان را تشویش اذهان عمومی می نامند این مقام شورایی با اشاره به پیگیری های شورای شهرستان  در مورد استقرار اداره راه و شهرسازی و حتی نمایندگی اداره راه  در این شهرستان گفت: علی رغم وعده های مدیران و نمایندگان مجلس هیچ توجهی به مطالبات به حق مردم در این مورد ... مطلب کامل

  برخی مدیران جوین پی گیری مطالبات مردم را تشویش اذهان عمومی می نامند

  مشکل روستاییان جوین با منابع طبیعی با کمک نمایندگان مجلس در فرمانداری جوین با چند راه حل مرتفع شد در این جلسه که در محل فرمانداری جوین و با حضور ریس منابع طبیعی کشور و نمایندگان مردم در مجلس برگزار شد موارد زیر به عنوان راه حل موافقت شد ۱ کسانی که سند زمین دارند آزاد و در اختیار صاحب زمین قرار گیرد ۲ اگر زمینی درخت کاری شده ویا دارای اب میباشد ... مطلب کامل

  ۱ نظر برای “مروری بر بومی سازی و استفاده از فارغ التحصیلان جوینی،از شعار تا عمل !”

  1. منتقد گفت:

   جناب آقای شمس آبادی نمی دانم آن روزی را که برای تبلیغ شرکت کاریابی در سال 86 به شرکت انرژی گستر رفته بودید و نماز ظهرتان را نیز در آنجا خواندید به یاد می آورید یا نه خیلی حرفها از طرف من جویای کار به شما گفته شد و در جواب جنابعالی فرمودید حتما نامتان را در شرکت ثبت میکنم حالا بعد از چندین سال خبر انتشار کتابتان منتشر شده این کتاب تا امروز کجا بوده که بنده با مراجعات فراوان به ادارات و … مشاهده نکرده ام ، شاید هم مختص جویاهای خاص بوده که ما بی خبر بوده ایم .

      2 نفر با این دیدگاه موافق هست

  پاسخ دهید

  برداشت مطالب فقط با ذکر منبع و لینک به مطلب مجاز است.  تلفن پذیرش آگهی : ۰۹۱۵۱۷۱۰۶۳۱

  نشریه خبری نسیم جوین

  نسخه 97

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای نشریه خبری نسیم جوین محفوظ است

  پرتال شهرستان جوین

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 نشریه خبری نسیم جوین. محفوظ است.