« نسیم جوین » تسلیم تقاضای نخبگان و مردم دیار عالم پرور جوین شد

تقاضا و اصرار برخی از متولیان فرهنگی شهرستان،  همچون رئیس محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جوین و رئیس اداره تبلیغات اسلامی و سرپرست اداره اوقاف جوین  و رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری و روسای ادارات برق و آموزش و پرورش و جمعی از اساتید دانشگاه های سطح استان و کشور و نیز جمعی از طلاب مقیم قم  و نیز شما کاربران عزیز این سایت،  ما را موظف به پایداری و ادامه مسیر در جهت ایفای وظیفه خطیر اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در این شهرستان تاریخی را نمود.

علاوه بر نخبگان و فرهنگیان، فرماندار محترم شهرستان جوین نیز در 2 جلسه اخیر شورای اداری این شهرستان با تاکید بر انتقادپذیری مسوولان از سوی اصحاب رسانه که نماینده افکار عمومی به حساب می آیند ، از مدیران تقاضا کردند تا این رسانه های محلی را پشتیبانی کنند .

بسیاری از مدیران و شهروندان این شهرستان  نیز در تماس تلفنی به یک نکته تاکید و ما را قرین لطف و مساعدت خویش قرار دادند و آن اینکه در مقابل وظیفه خطیر قلم فرسایی رسانه ای  در یک شهرستان نوپا و کوچک ناملایمات و هجمه ها و نامهربانی ها طبیعی است ، زیرا که وجود این هجمه ها دلیل بر موثر بودن این سایت است.

و  براستی هیچ کودک بازیگوشی بر قطار متوقف شده سنگ نمی زند. و معمولا به طرف قطاری که حرکت می کند، سنگ پرتاب می شود.

ما نیز به پیروی از این منطق، سر از لاک خودپرستی خویش بیرون کشیده و اطاعت امر بزرگان و نخبگان شهرستان را واجب دانسته  و تا مادامی‌که نفس یاری کند همراه این نسیم مهربانی در جوین خواهیم بود .

و  یک نکته ای از لابلای پیام ها و تماس های شما عزیزان دریافتم و آن این که  این سایت خبری برای شهرستان موثر و مفید است. پس تعلل دیگر نشانه خودخواهی و خود پرستی است و ما وظیفه داریم تا منافع شهرستان و مردم را سرلوحه کار ها و امور  خویش قرار دهیم .

پس ضمن تشکر از همه عزیزان که اظهار لطف و ادب نموده  و ما را تشویق به ادامه مسیر نمودند، مبلغ 40 میلیون ریالی را که به عنوان جریمه از بابت این سایت باید  پرداخت شود، با کمال میل به خزانه دولت واریز  می نمایم ، به قصد قربت و کفاره اشتباهات و قصورات و با جان و دل پرداخت می کنم .

و  نظر همه مدیران و مقامات قضایی و امنیتی شهرستان و استان را به این نکته معطوف می کنم  که درج  2  خبر اشتباه و یا توهین آمیز و یا  به قولی  تعبیر نشر اکاذیب  و آنهم به صورت غیر عمدی در مقابل تولید بیش از  3 هزار خبر  و گزارش موثر و مفید به گفته بسیاری از کاربران، در این سایت و روزنامه خراسان در مدت کمتر از 8 سال در یک شهرستان، بسیار ناچیز و قابل اغماض است .  

به طور مثال : گزارش فراموش نشدنی «شانس درمانی در بیمارستان جوین» که هم در این سایت خبری و هم در روزنامه خراسان درج شد علاوه بر دریافت  تقدیرنامه رسمی  از ریاست علوم پزشکی سبزوار و تاکید بر موثر شدن این گزارش  در رفع نقایص این بیمارستان و غیره  چندین تماس از سوی پزشکان بیمارستان های سطح استان را داشتم که  متقاضی تهیه اینگونه گزارش ها از بیمارستان ها ی استان شده بودند .

و باید اذعان نمایم که  بیان مشکلات شهرستان و طرح  بسیاری از کمبودها و نقایص توسط شما عزیزان،  موجب خلق گزارش های زیبا و موثر شده است.

 

و اما درسی که از این ماجرای تلخ تعطیلی چند روزه سایت گرفتیم:

نباید این پایگاه محلی شهرستان فقط در انحصار یک نفر باشد 

 

 تقاضای همکاری از نخبگان فرهنگی جوین در تهیه گزارش و خبر برای این سایت خبری 

از این سایت خبری که به طور متوسط 2 الی 3 هزار نفر در شبانه روز بازدید دارند، باید از انحصار یک یا دو نفر خارج شده  و همه نخبگان و علاقه مندن جوین در پشتیبانی علمی و خبری این سایت را یاری کنند و این همکاری شما  به راحتی و فقط با گرفتن یک کلمه عبور از مدیر فنی سایت جناب مهندس رامشینی امکان پذیر است. تا به طور مستقل برای تحریریه مطلب و خبر ارسال تا در خروجی سایت قرار گیرد.

اینجانب ضمن اطاعت از تقاضای شما نخبگان عزیز جوینی در ادامه این مسوولیت رسانه ای، از شما بزرگواران  متقابلا تقاضا دارم که هر یک از شما نیز در تولید خبر و گزارش از مشکلات و کاستی های شهرستان یار و کمک کار ما در پیوسته وزیدن این نسیم خبری باشید.

و اما  توضیح در مورد سوالی که خیلی از دوستان در این مدت چند ساله از این بنده در مورد اینکه این سایت و یا اصولا خبرنگاری و روزنامه نگاری چه عایدی برای این حقیر دارد؟

برای اداره کردن این سایت خبری تقریبا سالانه یک میلیون تومان به عنوان هزینه و خرید هاست و غیره توسط حقیر پرداخت می شود ضمن اینکه مدیر محترم فنی سایت هیچ چشم داشت مادی از این سایت ندارد

پس این سایت خبری نه تنها منافع مادی برای اینجانبان ندارد بلکه هزینه های فوق الذکر نیز از جیب شخصی حقیر پرداخت می شود.

البته امید است که درآینده بخش تبلیغات در این سایت شاید بتواند بخشی از هزینه ها را تامین نماید، ناگفته نماند که فقط در مورد روزنامه نگاری اینجانب به طور متوسط و بر اساس فعالیت و تألیف خبر و گزارش  مبالغی به عنوان حق التالیف به طور متوسط 2 الی 2 و نیم میلیون ریال ( معادل 200 الی 250 هزار تومان در ماه) دریافت می کنم که آنهم صرف خرید بسته های اینترنت و سایر هزینه های ارسال خبر می شود.

 

انتظاراتی که باید از این سایت خبری داشت

 

همانگونه که از عنوان سایت خبری نشریه نسیم جوین بر می‌آید، رسالت و وظیفه این سایت فقط محدود به خبر و گزارش در مورد این شهرستان است و عندالزوم گزارش هایی در مورد شناسایی و معرفی جوین در فضای مجازی و رسانه‌های مکتوب(روزنامه)  استانی و کشوری است.

در خور اشاره است که  پیرو  تقاضای خیلی از عزیزان در مورد فعالیت فرهنگی و مذهبی و علمی  در این سایت  نیز باید بگویم که :  فعالیت های فرهنگی و علمی و مذهبی در سطح این شهرستان و در بین نخبگان جوین در شبکه های اجتماعی : وایبر و واتس آپ و لاین و تلگرام انجام  می شود، به طوری که چندین گروه 50 الی 100 نفره  با عنوان «گروه فرهنگی نسیم جوین»  بر روی گوشی تلفن همراه  اهالی و نخبگان جوین  فعالیت می نماید.

در این گروه های اجتماعی که با استقبال بسیار خوب عزیزان و نخبگان جوین واقع شده است ، 100 ها نفر از افراد تحصیل کرده و نخبه جوین با شعار «همه با هم جهاد فرهنگی» فعالیت های فرهنگی و علمی و مذهبی می نمایند که بر اساس اذعان بسیاری از اعضا و تماس ایشان با اینجانب تاکنون این گروه ها بسیار موثر و مفید بوده اند.

لذا علاقه مندانی که امکان نصب نرم افزار  وایبر و واتس آپ  و لاین و تلگرام را ، بر روی گوشی‌های تلفن همراه هوشمند خود دارند، می توانند ضمن تماس با اینجانب (شماره تلفن حقیر در ذیل کلیه صفحات موجود است) عضو گروه های فرهنگی نسیم جوین در این شبکه های اجتماعی شوند و یا از طریق یکی از اعضایی که در این گروه ها عضو  هستند ، به عضویت گروه فرهنگی نسیم جوین ملحق شوند.

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

10 thoughts on “« نسیم جوین » تسلیم تقاضای نخبگان و مردم دیار عالم پرور جوین شد

 1. با عرض سلام و خسته نباشید و آرزوی توفیق روزافزون برای مدیریت محترم سایت نسیم جوین جناب حاج آقای شمس آبادی. امیدوارم در ادامه راه صبور و ثابت قدم باشید. امید اعتلای هر چه بیشتر شهرستان…

     11 نفر با این دیدگاه موافق هست

 2. بر چهره گل نسیم نوروز خوش است؟ در صحن چمن روی دل‌افروز خوش است

  از دی که گذشت هر چه گویی خوش نیست /خوش باش و ز دی مگو که امروز خوش است

     5 نفر با این دیدگاه موافق هست

 3. حاج اقا باغيش لريس! سز نمه هي ينگه گلن لر لن!(در مثل مناقشه نيست) قهر ادريس! سني ديشي گرگ دريالن اولسون كيشه. خبرنگار گرگ باران ديده اولسون كاكا! سز بيزه نوميد اديس. خوش گلدي. بيز سني نن باريگ تا اخرجن. ساغ اول

     5 نفر با این دیدگاه موافق هست

 4. سلام
  حالا که به اداره سایت برگشتین چند پیشنهاد دوستانه میدم

  لطفا طرح هایی که مورد استقبال قرار ندارند رو حذف کنید

  قالب سایت هم بسیار قدیمی شده برای تنوع هم شده عوض منید ( اگه می خواین مثل قالبی که یه مدت پیش گذاشتین باشه ، دست نزنین همین خوبه )
  تو قالب جدید هم اصول رنگ شناسی و طرح بندی رو رعایت نمایید

     3 نفر با این دیدگاه موافق هست

 5. اون آقایون و رئیس های محترم اگه توانش رو دارن که البته دارن، سالی 400 – 500 هزار تومان به سایت کمک کنن تا آقای شمس آبادی یه خبر نگار جوان استخدام کنه که هم اخبار ریز و درشت رو در بیار هم آقای شمس آبادی کمی راحت تر باشه

     4 نفر با این دیدگاه موافق هست

 6. استاد گرامی کاش بعنوان یک رسانه جمعی قسمتی از سایت خود را به مطالب ادبی به زبان خود مردم منطقه اختصاص بدهید.
  با تشکر و آرزوی توفیق روز افزون. ساغ بولون

     2 نفر با این دیدگاه موافق هست

 7. سلام
  خدایا شکر که سایت وزین نسیم جوین به فعالیتش ادامه میدهد واقعا خدا قوتت حاج آقا شمس ابادی

     5 نفر با این دیدگاه موافق هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.