• انتقاد امام جمعه عطاملک از تاخیر در معرفی کردن شهردار حکم آباد    :     امام جمعه بخش عطاملک جوین با بیان این که انقلاب اسلامی در اوج خود قرار دارد ' نسبت به بی تفاوتی مردم به عملکرد مسوولان شهرستان و استان انتقاد کرد حجت ...
 • انتقاد امام جمعه جوین از تعلل در معرفی اولین شهردار حکم آباد    :   امام جمعه بخش عطاملک جوین با بیان این که انقلاب اسلامی در اوج خود قرار دارد ' نسبت به بی تفاوتی مردم به عملکرد مسوولان شهرستان و استان انتقاد کرد حجت ...
 • پی دی اف. ویژه نامه جوین خرداد ۹۷    :     پی. دی اف. ویژه نامه جوین ویژه توزیع در شهرستان سبزوار وجوین و جغتای و مشهد. و داورزن تلفن تماس ۰۹۱۵۱۷۱۰۶۳۱ مرکز فرهنگی دفاع مقدس و سرای ...
 • ” خنده های سربی ” تحویل کتابخانه تخصصی دفاع مقدس جوین شد    :   کتاب خنده های سربی که در سال جاری توسط مولف جوینی علی لطفی به رشته تحریر در آمده است ؛ توسط معاونت پرورشی اداره آموزش و پرورش جوین ، امروز ...
 • علاقه شدید اهالی سبزوار به جعل عنوان صنایع جوین به نام سبزوار    :   علاقه شدید اهالی سبزوار به استفاده از عنوان صنایع جوین به نام سبزوار این بار از سوی خبرنگار خراسان چند روز پیش خبری از طرف خبرنگار خراسان رضوی در ...
 • شهیدی که امام رضا (ع) موجر منزلش شد    :    د ر حدود سال های ۸۳ تا ۸۵ سردار شهید حاج حسنعلی شمس آبادی در شهر نقاب و محله شمس آباد یک باب منزل مسکونی داشت که خالی از ...
 • 23 مصوبه سفر اخیر استاندار خراسان رضوی و مدیران کل به جوین، ابلاغ شد

  فرماندار جوین با تبریک ایام سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با اشاره به سفر اخیر استاندار و مدیران کل به این شهرستان، در گفتگوی اختصاصی با نسیم جوین، اظهار داشت: در این سفر که در نوع خود از جهت چگونگی بررسی مشکلات شهرستان به صورت چهره به چهره با حضور مدیران کل انجام گرفت، 23 مصوبه و تصمیم مهم   برای این شهرستان در بخش های مختلف داشت   که به مشروح آنها اشاره می شود:

  1- درمورد دانشکده پرستاری شهرستان جوین مقرر گردید دکتر مسلم ریاست دانشگاه علوم پزشکی و درمانی سبزوار در خصوص عزیمت هیات بورد وزارت بهداشت و درمان به شهرستان جوین جهت اخذ تاییدیه دانشکده پرستاری پیگیری و اقدام نمایند .

  IMG_0221

  2- در مورد  اصلاح نقاط حادثه خیز ( سه راه پمپ بنزین حکم آباد و کلاته عرب) به علت نبود ردیف بودجه با پیشنهاد معاون مدیر کل راه و شهر سازی با توجه به موافقت دکتر جمشیدی معاون  برنامه ریزی و اشتغال استانداری نسبت به جابجایی از محل اعتبار توازن منطقه ای مبلغ 200 میلیون تومان به پروژه مذکور اختصاص داده شود تا بصورت امانی توسط اداره راه و شهرسازی شهرستان انجام شود

   

  3- با توجه به گلایه مندی مردم از منابع طبیعی مقرر گردید تا تعیین تکلیف قانون جدید در مجلس شورای اسلامی اداره کل منابع طبیعی مراعات مردم را در مستثنیات مربوطه داشته باشد .

  4- با توجه به توافقات مابین اداره کل راه و شهر سازی با شهرداری نقاب در مورد کمر بندی شهر،  مقرر شد در حال حاضر یک باند ( 11 متری تا طرح اجرای آسفالت توسط شهرداری تکمیل و سپس حداکثر تا یک ماه  اداره کل راه و شهر سازی محور مذکور را آسفالت و مورد بهره برداری قرار دهد  تا از بار ترافیکی بلوار مرکزی شهر کاسته شود .

   

  5- با عنایت به حجم ترافیک سنگین محور سبزوار ، جوین و اسفراین و مطالعات انجام شده در خصوص دو بانده کردن محور مذکور مقرر شد که اداره کل راه و شهر سازی استان در خصوص اخذ مجوز ماده 215 برای پروژه مذکور با اولویت پیگیری و اقدام نمایند .

   

  6- با توجه به ارتقاء محور مواصلاتی فیض آباد به انداده از عرض 9 متر به 11 متر و ادامه مسیر از انداده تا حکم آباد با توجه به عقب نشینی ساکنین روستاهای محور مذکور و ضرورت ایمن سازی آن اداره کل راه و شهر سازی استان نسبت به تعریض آن از عرض 9 متر به 11 متر اقدام نماید .

  7- با عنایت به اختصاص و واگذاری چهار هکتار زمین (در ضلع شمالی کمر بندی در محله شمس آباد)  در حال احداث شهر نقاب برای ایجاد و احداث مجتمع ورزشی ، و طرح نظرات کارشناسی مبنی بر وجود مشکلات متعددی بر روی محور مذکور ، و متوقف شدن پروژه مذکور توسط راه و شهر سازی ، و با توجه به محدودیت اراضی در شهر نقاب و همچنین بلا تکلیف شدن پروژه مذکور از سال 87  ، مقرر گردید اداره کل راه و شهر سازی با اجرای طرح واریانت نسبت به رفع مشکل اقدام و در سال آتی از محل اعتبارات دارائی شهرستان اعتبار مورد نیاز جهت ادامه پروژه مذکور را پیشنهاد و تامین نماید به نحوی که  موجب جبران سنوات گذشته گردد .

  8- در مورد  موضوع بهنگام نمودن و بازنگری طرح های هادی روستاهای جوین  نیز مقرر شد:

  الف) بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان نسبت به تهیه طرح روستاهائی که 10 سال آن سپری شده با تامین اعتبار از طریق بنیاد مسکن بر حسب اولویت در هماهنگی با فرمانداری شهرستان اقدام نماید و ضمنا روستاهائی که با مشارکت  با بنیاد مسکن وارد شود در اولویت خواهند بود .

  ب)  روستاهای که هنوز 10 سال از آن سپری نشده و نیاز به بازنگری طرح هادی دارد با تامین هزینه های مطالعه طرح با 100 % بلا مانع و بنیاد مسکن نسبت به بازنگری آن پس از تامین هزینه اقدام نمایند .

  9- در خصوص 22 واحد فاز اول مسکن مهر شهر نقاب مقرر گردید اداره کل بنیاد مسکن خراسان رضوی ضمن برنامه ریزی جهت تحویل واحدهای مذکور مصوبه شورای مسکن استان مبنی بر افزایش 2 نوبت در سال جاری به تفکیک جهت اقناع متقاضیان به فرمانداری ارسال نمایند .

  10- با عنایت به جدید التاسیس بودن شهرستان کلیه ادارات کل و سازمان های استانی موظف هستند نسبت به ایجاد واحد شهرستان خود اقدام و پیگیر  ساختار و تشکیلاتی اداری خود از طریق وزارت متبوع و معاونت مدیریت توسعه منابع انسانی استانداری باشند .

  11- با توجه به تکمیل پروژه ساختمان فنی حرفه ای جوین و اختلافات  فی مابین دستگاه مجری ( اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس ) و دستگاه بهره بردار ( اداره کل فنی حرفه ای خراسان ) مقرر گردید جلسه ای با محوریت مدیر کل دفتر فنی استانداری جناب آقای مهندس کوهی تشکیل و در مورد اختلاف فی مابین حکمیت به نحوی که  ساختمان مذکور در دهه فجر 93 افتتاح و به بهره برداری برسد .

  12- با توجه به قرار گرفتن تعداد چهار مدرسه در حاشیه محور مواصلاتی حکم آباد به رحمت آباد ( روستاهای رحمت آباد – کریم آباد – احمد آباد ) که در حال حاضر فاقد دیوار و حریم  می باشند به لحاظ خطرات احتمالی و آسیب پذیری دانش آموزان در محوطه های بدون دیوار مدارس مذکور در جلسه مطرح و مبلغ مورد نیاز از سوی اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان به مبلغ 500 میلون ریال بر آورد که مقرر گردید در خصوص تامین هزینه های مذکور از سوی معاونت محترم برنامه ریزی و اشتغال استانداری مساعدت لازم معمول گرددد .

  13- با توجه به اعلام سهمیه شصت کیلومتر خط انتقال آب کشاورزی و هزار هکتار آبیاری تحت فشار از سوی معاون مدیریت جهاد کشاورزی استان مقرر گردید مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان پیگیری لازم معمول و نسبت به توزیع آن از طریق کارگروه کشاورزی شهرستان اقدام نماید .

  14- با عنایت به خریداری 2 حلقه چاه کشاورزی توسط طرح فولاد سبزوار ( جوین ) و پیگیری مبنی بر تبدیل  آن به صنعتی با توجه به پیگیری های انجام شده و ایجاد موانعی از سوی آب منطقه ای استان مطرح که جناب آقای مهندس عامری معاون آب منطقه ای استان موافقت خود را با تغییر نوع بهره برداری از کشاورزی به صنعتی اعلام که مقرر گردید مدیریت طرح فولاد پیگیری لازم معمول دارند .

  15-با توجه به عدم پوشش همراه اول در دهستان زرین از توابع بخش عطاملک مقرر گردید اداره کل مخابرات استان نسبت به نصب دکل پوشش ارتباطی منطقه مذکور حداکثر تا پایان سال 1393 اقدام نمایند

  16- با توجه به وجود تقاضاهای فراوان از سوی شهروندان نقابی و روستاهای بزرگ برای تلفن ثابت و ضعف زیر ساخت های فعلی و ضرورت توسعه شبکه در شهر نقاب و روستاها مقرر گردید اداره کل مخابرات استان تیم ویژه ای به شهرستان اعزام تا در هماهنگی با مسئولین محلی شهرستان نسبت به تامین نیاز و رفع کمبودهای و نواقص موجود بررسی و اقدام لازم معمول دارند .

  17- با توجه به نیاز حدود 40 % از ساکنین شهرستان به گاز شهری و همچنین پروژه های صنعتی منطقه بویژه طرح فولاد سبزوار که برنامه بهره برداری آن تا پایان سال 1394 می باشد مدیر عامل محترم شرکت گاز استان نسبت به شروع عملیات اجرای خط انتقال 30 اینچ از طریق وزارت متبوع پیگیری و نتیجه را اعلام نمیاد .

  18- با توجه به سکونت 20 خانوار در حریم شهر نقاب ( در حاشیه محور مواصلاتی شهر به ایستگاه راه آهن ) که بعضا دارای قدمت 20 ساله است و در حال حاضر از اشتراکهای آب ، برق و مخابرات بهره مند می باشند و تقاضای اشتراک گاز شهری دارند در جلسه مطرح مقرر گردید حوزه معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری با کمک شهرداری نقاب موضوع را بررسی و حتی الامکان نسبت به حل مشکل فقط ساکنین مذکور همکاری و مساعدت نمایند .

  19- با توجه به کمبود نقدینگی ( سرمایه در گردش ) در مجموعه کارخانه قند کشت و صنعت جوین ، بمنظور پاسخگویی به مطالبات چغندر کاران منطقه مقرر گردید از سوی معاون محترم برنامه ریزی و اشتغال استانداری در خصوص پرداخت حداقل 30 میلیار ریال تسهیلات بانکی پیگیری شود .

  20- با توجه به اجرای طرح نصب کنتور هوشمند بر روی چاه های کشاورزی منطقه جوین مقرر گردید مدیریت سازمان جهاد کشاورزی شهرستان با بهره گیری از ظرفیت واحد تحقیقات نسبت به ارائه الگوی کشت مناسب و فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مصرف بهینه آب به موازات طرح مذکور اقدام نمایند.

  21- با توجه به عدم راه ارتباطی روستاهای منطقه پیراکوه ( حدود 7 روستا ) با مرکز شهرستان جوین مقرر گردید با توجه به اعتبارات تحصیصی از محل اعتبارات تملک دارائی و ماده 180 نمایندگان اداره کل راه و شهر سازی نسبت به زیر سازی و تکمیل راه جزندر به طول 10 کیلومتر اقدام و با استفاده از قیر رایگان نسبت به آسفالت محور مذکور اقدام نمایند .

  22- با توجه به پیش بینی اعتبارات لازم برای پروژه آبرسانی روستای ارگ نوجوی و روستاهای طرح توسعه                             ( روستای انداده ) مقرر گردید ، آبفای روستایی استان در اجرای طرح های مذکور تسریع نمایند .

  23- با توجه به مشکلات به وجود آمده در بحث حق بیمه اجباری کارگران ساختمانی در زمان صدور پروانه و با عنایت به توضیحات سبحانی فر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی  اصلاح قانون مذکور مبنی بر تعدیل مبلغ قبلی به درصدی از عوارض ساختمان مدیر کل محترم تامین اجتماعی در خصوص ابلاغ اصلاحیه جدید مجلس شورای اسلامی به سازمان تامین اجتماعی شهرستان جوین و سایر شهرستانهای استان اقدام عاجل معمول نماید.

  مطالب مرتبط :

  ” خنده های سربی ” تحویل کتابخانه تخصصی دفاع مقدس جوین شد

  کتاب خنده های سربی که در سال جاری توسط مولف جوینی علی لطفی به رشته تحریر در آمده است ؛ توسط معاونت پرورشی اداره آموزش و پرورش جوین ، امروز در قفسه های کتابخانه تخصصی دفاع مقدس شهرستان جوین قرار گرفت علی اصغر فتحی مقدم در حاشیه تحویل این کتاب حوزه دفاع مقدس به کتابخانه تخصصی دفاع مقدس جوین گفت؛ کتابخانه تخصصی دفاع مقدس شهرستان جوین با ابتکار یکی از فرهنگیان ... مطلب کامل

  علاقه شدید اهالی سبزوار به جعل عنوان صنایع جوین به نام سبزوار

  علاقه شدید اهالی سبزوار به استفاده از عنوان صنایع جوین به نام سبزوار این بار از سوی خبرنگار خراسان چند روز پیش خبری از طرف خبرنگار خراسان رضوی در سبزوار درج شد که موجب اعتراض مردم و فرمانداری شهرستان جوین شد پ به گزارش نسیم جوین کلاته خبرنگار روزنامه خراسان در سبزوار بر اساس گفتگو با ریس اداره صنعت و معدن و تجارت شهرستان سبزوار در خبر مربوط به کارخانه ... مطلب کامل

  ساختمان دادگستری جوین با یک میلیارد تومان هزینه به بهره برداری رسید

  مدیر کل دادگستری خراسان رضوی با اشاره به توجه ویژه به مناطق محروم در دور دوم ریس دستگاه قضا ، گفت: علارغم اینکه استان خراسان رضوی از نظر امکانات ساختمانی در سطح کشور و در مقایسه با سایر استان ها بسیار ضعیف است ' با همه اینها بیشتر توجه اداره کل دادگستری استان تا کنون به مناطق محروم‌هم چون ... مطلب کامل

  طرح آرزوی شهید در قاب تصویر

  طرح آرزوی شهید   در شهرستان های سبزوار و جوین و داورزن در سال تحصیلی ۹۶  در بین دبیرستان های این سه شهرستان اجرا شد این طرح در قاب تصویر ... مطلب کامل

  مادر شهید حاج حسین اسماعیل ابادی آثار به جا مانده از شهید را تحویل موزه دفاع مقدس نمود

  مادر شهید حاج حسین اسماعیل ابادی آثار به جا مانده از شهید را تحویل موزه دفاع مقدس نمود مادر شهید حاج حسین اسماعیل آبادی روز گذشته با حضور در م‌رکز و موزه فرهنگی دفاع مقدس شهرستان جوین  با تجلیل از این اقدام فرهنگی متولیان موزه دفاع مقدس ' مصاحبه و روایت گری از شهید ش را. در این مرکز آغاز کرد حاجیه خانم اسماعیل آبادی تنها فرزند پسری خود را به صورت ... مطلب کامل

  دیدار وزیر ارتباطات و فن آوری با خانواده سردارشهیدحسنعلی شمس ابادی در جوین

  وزیر ارتباطات و فن آوری دولت دوازدهم به عنوان نماینده ویژه دولت در شهرستان جوین در حاشیه افتتاح فاز اول کارخانه فولاد جوین با خانواده سردار شهید مدافع حرم در این شهرستان دیدار کرد . مهندس آذری جهرمی امروز پس از دیدار  از شهرستان جغتای ساعت ۳ و نیم عصر وارد شهرستان جوین شد و در بدو ورود خود به این شهرستان با حضور سبحانی فر نماینده مجلس و ... مطلب کامل

  دیدار وزیر ارتباطات و فن آوری با خانواده سردارشهیدحسنعلی شمس ابادی در جوین

  بهره‌برداری از کارخانه آهن اسفنجی (واحد احیاء مستقیم) کارخانه پارس فولاد سبزوار( جوین) کارخانه آهن اسفنجی(واحد احیاء مستقیم) کارخانه پارس فولاد سبزوار با فناوری مهندسی ایرانی و ظرفیت تولید سالیانه ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی توسط رئیس جمهور افتتاح شد. به گزارش نسیم جوین حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز یکشنبه با حضور در کارخانه پارس فولاد سبزوار ضمن بهره‌برداری از واحد احیاء مستقیم در این مجموعه، از اتاق کنترل و ... مطلب کامل

  دیدار وزیر ارتباطات و فن آوری با خانواده سردارشهیدحسنعلی شمس ابادی در جوین

    با حضور ریس جمهور حسن روحانی در سبزوار  آخرین میخ بر تابوت کارخانه فولاد جوین زده می شود به گزارش نسیم جوین دکتر حسن روحانی یکشنبه همین هفته با حضور در سبزوار به بهانه افتتاح فاز دوم  کارخانه فولاد سبزوار مهمان مردم شهرستان سبزوار خواهد بود امام جمعه جوین در حاشیه نماز جمعه این هفته جوین در گفتگوی اختصاصی با نسیم جوین ' گفت: میزبانی سبزوار از رییس جمهور  برای افتتاح کارخانه ... مطلب کامل

  برخی مدیران جوین پی گیری مطالبات مردم را تشویش اذهان عمومی می نامند

  سخنگوی شورای شهرستان جوین گفت: برخی مدیران و نمایندگان مردم در مجلس ،  پی گیری مطالبات مردم  توسط شورای مردمی شهرستان را تشویش اذهان عمومی می نامند این مقام شورایی با اشاره به پیگیری های شورای شهرستان  در مورد استقرار اداره راه و شهرسازی و حتی نمایندگی اداره راه  در این شهرستان گفت: علی رغم وعده های مدیران و نمایندگان مجلس هیچ توجهی به مطالبات به حق مردم در این مورد ... مطلب کامل

  برخی مدیران جوین پی گیری مطالبات مردم را تشویش اذهان عمومی می نامند

  مشکل روستاییان جوین با منابع طبیعی با کمک نمایندگان مجلس در فرمانداری جوین با چند راه حل مرتفع شد در این جلسه که در محل فرمانداری جوین و با حضور ریس منابع طبیعی کشور و نمایندگان مردم در مجلس برگزار شد موارد زیر به عنوان راه حل موافقت شد ۱ کسانی که سند زمین دارند آزاد و در اختیار صاحب زمین قرار گیرد ۲ اگر زمینی درخت کاری شده ویا دارای اب میباشد ... مطلب کامل

  ۵ نظر برای “23 مصوبه سفر اخیر استاندار خراسان رضوی و مدیران کل به جوین، ابلاغ شد”

  1. سبزوار گفت:

   سلام همکارگرامی/
   به اطلاع می رسانیم پایگاه خبری تحلیلی سبزوارنما باطرح وقالبی نوآمد.
   ولینک وب سایت وزین شما درپایگاه خبری سبزوارنما درج گردید
   اجرکم عندا..

      1 نفر با این دیدگاه موافق هست

  2. نقابی گفت:

   خدایی بعد از مدتی این خبر شبیه به یک خبر درست و حسابی بود

   خسته نباشی حاجی

      1 نفر با این دیدگاه موافق هست

  3. باسلام و احترام باتوجه به اینکه جوین عزیز دارای شخصیتهای بانام زیادی در سرتاسر سرزمین سرسبز جوین منجمله شیخ سعدالدین محمد حمویه و معین الدین جوینی وهفت معصوم و… میباشد ولی متاسفانه درسفرهای مسئولین بلند پایه کشوری و استانی موجب بی مهری می گردد؛ و در مصوبات اداریشان هیچ گونه گزارشی مشاهده نمی شود ویا دریک کلام بگویم ما خودمان نسبت به فرهنگ جوین اهمیتی قائل نیستیم . با سپاس

      1 نفر با این دیدگاه موافق هست

  4. یوسف گفت:

   – با توجه به عدم راه ارتباطی روستاهای منطقه پیراکوه ( حدود ۷ روستا ) با مرکز شهرستان جوین مقرر گردید با توجه به اعتبارات تحصیصی از محل اعتبارات تملک دارائی و ماده ۱۸۰ نمایندگان اداره کل راه و شهر سازی نسبت به زیر سازی و تکمیل راه جزندر به طول ۱۰ کیلومتر اقدام و با استفاده از قیر رایگان نسبت به آسفالت محور مذکور اقدام نمایند .
   آقای جدی کارلطفا این بند را جدی بگیرید. نکنه امسال هم رد بشه. وخبری از آسفالت. جاده نباشه. خواهشمندم زودتر اقدام فرمایید

      0 نفر با این دیدگاه موافق هست

  5. مهدی گفت:

   به عمل کار براید……. شعار کافیست

      1 نفر با این دیدگاه موافق هست

  پاسخ دهید

  برداشت مطالب فقط با ذکر منبع و لینک به مطلب مجاز است.  تلفن پذیرش آگهی : ۰۹۱۵۱۷۱۰۶۳۱

  نشریه خبری نسیم جوین

  نسخه 97

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای نشریه خبری نسیم جوین محفوظ است

  پرتال شهرستان جوین

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 نشریه خبری نسیم جوین. محفوظ است.