ساختمان جهاد کشاورزی جوین در موقوفات بزرگ جهادگر شهید ساخته می شود

گزارشی از یک جهادگر شهید که در اوایل دفاع مقدس پس از وقف تمام داشته هایش، جانش را نیز با شهد شهادت در آمیخت.
شهید فداکاری که در سن حدود ۶۰سالگی هر آنچه از دنیا داشت، اعم از منزل، باغ، آب و ملک چند هکتاری و حتی اثاثیه خانه اش را وقف جهاد سازندگی وقت کرد و خود نیز در سرزمین شلمچه به خیل شهدا پیوست.shamsabadi gholamhasan
و هم اکنون ساختمان اداری جهاد کشاورزی جوین در منزل و باغ وقفی جهادگر شهید حاج غلامحسن نقابی به منزله حرم شهیدی که نمونه عینی جهاد با مال و جان بود ساخته می شود

مدیر جهاد کشاورزی جوین امشب در گفتگو با خراسان و نسیم جوین ، در این مورد، گفت: با موافقت اداره کل جهاد کشاورزی استان، ساختمان اداری جهاد کشاورزی جوین در منزل و باغ وقفی جهادگر شهید حاج غلامحسن نقابی در محله شمس آباد شهر نقاب ساخته می شود.

مهندس حسین محمد پناه تصریح کرد: ساخت این ساختمان اداری در یک قطعه از باغ و منزل مسکونی جهادگرشهید نقابی آغاز شد.
مهندس محمد پناه با بیان اینکه فعلا این «بنا »در زمینی به مساحت ۴هزار متر مربع ساخته می شود، افزود: این جهاد گر شهید در اوایل شروع جنگ تحمیلی صدام علیه ایران تمام داشته های خود را وقف جهاد سازندگی وقت کرد و پس از ادای کامل جهاد با مال، جان پاکش را نیز در سال۶۰در راه دفاع از میهن اسلامی نثار معبودش کرد.
وی افزود: کشاورزانی که برای انجام امور خود به این جهاد کشاورزی مراجعه می کنند، این مرکز کشاورزی را به عنوان یک آرامگاه شهید نظر می نمایند
( اگرچه هیج تابلویی و عکسی و علائمی از شهید بزرگوار در محل این وقف بزرگ دیده نمی شود)

جهادگر شهیدی از خطه جوین که در اوایل دفاع مقدس پس از وقف تمام داشته هایش، جام شهادت نوشید
جهادگر فداکار، شهید حاج غلامحسن نقابی حدود ۶۰سالگی هر آنچه از دنیا داشت، اعم از منزل، باغ، آب وملک چند هکتاری و حتی اثاثیه خانه اش را وقف جهاد سازندگی وقت کرد و خود نیز در سرزمین شلمچه به خیل شهدا پیوست.
امام جمعه جوین در گفت وگو با خراسان درباره این شهید فداکار می گوید: اوایل انقلاب که به عنوان روحانی و مبلغ وارد این روستا شدم تنها کسی که از من استقبال کرد و مرا به خانه برد و اسکان داد، این شهید فداکار بود.
حجت الاسلام دلیری پور تصریح کرد: روحیه ایثار و گذشت از سراسر وجود این شهید می بارید.

وی افزود: به عنوان نمونه به یاد دارم که روستای محل زندگی شهید در آن زمان لوله کشی آب نداشت؛ به همین منظور این شهید فداکار با نصب یک کوزه سفالین بزرگ در مقابل در منزل مسکونی خود، نیاز تشنگان عابر را برطرف می کرد.

مدیر کتابخانه عمومی، مشارکتی شهید نقابی نیز که به نام این شهید مزین است، می گوید: این شهید فداکار که به پیشه بنایی سنتی اشتغال داشت، در آن زمان برای کسانی که تمکن و توان مالی نداشتند، به طور رایگان بنایی می کرد.

17
وی افزود: اغلب خانه های سنتی که سقف آن ها با خشت خام پوشیده شده است، یادگاری این شهید است و جالب این است که این شهید فداکار تمام دارایی اش را که حاصل کار بنایی طاقت فرسای سنتی بود، به راحتی وقف کرد.
مدیر جهاد کشاورزی جوین نیز به خراسان گفت: وقتی در اوایل جنگ تحمیلی این شهید بزرگوار تصمیم به وقف کلیه اموالش گرفت، از وی پرسیدند چرا این کار را می کنی؟ وی جواب داد، می خواهم به جبهه بروم و شهید شوم! از او پرسیدند، اگر شهید نشدید و برگشتید، باید چه کار کنید؟
شهید در جواب گفت، اولا می دانم شهید می شوم و اگر هم شهید نشوم و برگردم، تنی سالم دارم. دوباره با تلاش و کار زندگی دنیوی را از صفر شروع می کنم.
حجت الاسلام احمدی پناه نماینده ولی فقیه در جهاد جوین و جغتای نیز درباره این شهید می گوید: باید این شهید و جهاد مالی و جانی وی برای مردم به عنوان اسوه و الگو معرفی شود.

همسر این شهید فداکار می گوید: در موقع عزیمت این شهید به جبهه فقط یک جمله گفت و آن این بود: که اسلام به مال و جان من نیاز دارد و من نباید از آن دریغ کنم. وی می گوید: همسر شهیدم، مهریه مرا مشخص کرد و باقی مانده اموال و دارایی خود را یک جا وقف کرد و رفت و شهید شد.

نقابی یکی از بستگان شهید به خراسان می گوید: آیا ارزش کار این شهید فداکار کمتر از دهقان فداکار است؟ نقابی می گوید: دهقان فداکار با شهامت توانست جان مسافران قطار را نجات دهد؛ درحالی که این جهادگر فداکار با اهدا و ایثار تمام مال و منالش در راه نجات قطار بزرگ سرزمین این گونه فداکاری کرد. کدام یک مهم تر است؟ یکی از کارشناسان فرهنگی این شهرستان می گوید: اغلب بچه هایی که به عنوان نسل سوم انقلاب تلقی می شوند، شناختی از این شهید و فداکاری هایش ندارند. قنبرآبادی می گوید: کمترین حق این فداکار، نصب یک لوح بزرگ زرین برمحل مزارش است ولی دریغ از نصب نام این شهید حتی در محل ملک وقفی اش! شایان ذکر است که هنگام بازدید رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان از این شهرستان، خبرنگار خراسان توضیح مفصلی درباره بیوگرافی این شهید به رئیس سازمان ارائه داد ولی دریغ از یک اقدام فرهنگی حتی استانی برای شهید! که البته می طلبد که در سطح ملی زندگی این گونه شهدای فداکار در قالب کتاب های درسی و متون فرهنگی و غیره به نسل حاضر و نسل های بعد معرفی و منتقل شود!
در خور اشاره است که خبرنگار خراسان در جوین و مدیر نسیم جوین با همکاری یرادر غلامی کتاب زندگی نامه این شهید را در دست تدوین دارند

18

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

1 thought on “ساختمان جهاد کشاورزی جوین در موقوفات بزرگ جهادگر شهید ساخته می شود

  1. با سلام: برای ….. خوب شد چون باز نشسته شده است و حالا پیمانکار و یا مسئول تدارکات و یا … نمی دانم چه کاره این پروژه و ….. است با اینکه بازنشسته ….شده ولی دست از ….نمی کشه و ماشین دولتی ….(پلاک قرمز) سوار می شه و باز هم از روی …. می خوره بروید دارایی هایش را نکاه کنید مگر غیر از یک کارمند ساده بوده اینهمه دارایی دارد مگر از باباش چقدر رسیده و خالا روی پروژه….مانور میده و فاکتور سازی و بخور بخور می کنه و دیگر کارمند همدست نیز همینطر و…. خدا آخر و عاقبت اینها و همچین کسان را که از روی بیت المال می خورند چه کار می خواهد بکند توی این دنیا که خوشگذرانی کردند و بچه هاش هم خوش گذراندن وو در آن دنیا چطور جای سؤال است و برای بچه هاش هم در هر ادارهای یکی جا داد و استخدام حالا قراردادی یا پیمانی بلاخره کار دولتی است استخدام نمود بقیه مردم بیچاره چه گناهی کردند ما اصلاً از حق و حقوق خود که این شخص و افراد همچنیین که حق و حقوق افراد دیگر را خوردند نمی گذریم اگر آن دنیایی باشد باید همچین اشخاصی چه هر کسی باشد باید جواب پس دهد ؟

    انجمن فقرا و مستضعف ایران و بخصوص شهرستان جوین

    انجمن

       10 نفر با این دیدگاه موافق هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.