بیش از 60 درصد ولادت های جوین در سبزوار اتفاق می افتد

رئیس اداره ثبت و احوال جوین  در مورد اختلافات آماری رسمی  وقایع چهارگانه حیاتی  در این شهرستان گفت: آنچه به عنوان میزان موالید و مرگ و میر و طلاق و ازدواج  در این شهرستان اعلام می شود در اثر مراجعات مردم به ادارات ثبت و احوال و یا دفاتر ازدواج و طلاق شهرستان های مجاور ، صد درصد معتبر نبوده  و درصدی  اختلاف با واقعیت موجود را دارد.

زارعی با اشاره به اینکه بیش از 60 درصد موالید این شهرستان در بیمارستان های سبزوار اتفاق می افتد، گفت: اگرچه بر اساس هماهنگی های اعلام شده  والدین این موالید از اداره ثبت و احوال جوین شناسنامه دریافت می کنند ولی نزدیک به ده درصد آنها  با گرفتن شناسنامه در ثبت و احوال سبزوار از نظر آماری بر جمعیت موالید سبزوار اضافه می شود.

وی در گفتگو با نسیم جوین افزود: نه تنها موالید بلکه طلاق های این شهرستان نیز بنا به دلایل اجتماعی افراد در شهرستان های مجاور ثبت شده و آمار طلاق نیز چون بقیه آمار های این شهرستان  از اعتبار صد درصد برخور دار نیست.

در خور اشاره است که میزان رقم سیاه در آمار های مختلف این شهرستان بسیار بالاست .

یعنی آنچه که رسما اعلام می شود و با آنچه که در واقعیت اتفاق می افتد بسیار زیاد است . واین را به اصطلاح جامعه شناسی رقم سیاه می گویند( یعنی ارقامی که به حساب نیامده و اعلام نمی شود)مثلا رقم سیاه اعتیاد در جوین بسیار بالاست

 

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.