شهردار نقاب به سوالات شهروندان در نسیم جوین پاسخ داد

مهندس  رحمت اله محمد خواه، شهردار نقاب در گفتگو با نسیم جوین  به پاره ای از  سوالات مطرح شده شهروندان در سایت نسیم جوین که در دل خود پاسخ بقیه سوالات را نیز دارد این گونه باسخ دادند:

1)چرا تغییر نام شهر نقاب به جوین عملی نمی شود.

تغییر نام شهر در محدوده اختیارات شورای اسلامی شهر بوده است و از حوزه اختیارات شهرداری خارج بوده است. انجام این امرنیازمند طی پروسه ای است و گام اول آن مصوبه ی شورای اسلامی شهر می‌باشد که این گام هنوز طی نشده است.

شهردار جوین
شهردار جوین

2)تا کی قرار است  توسعه شهر به سمت جنوب شهر که دارای اراضی کشاورزی درجه یک هستند انجام شود؟

شهر نقاب از بهم پیوستن 6 محله موجودیت یافته است که این محلات دارای بافت روستایی بوده و قرار گرفتن شهر در این محدوده مسلما اراضی زراعی را نیز شامل خواهد شد.

مساحت محدوده قانونی شهر نقاب 620 هکتار است که از این میزان 200 هکتار آن با کاربری زراعی جزء محدوده قانونی شهر می‌باشد.و خواه و ناخواه با گسترش شهراین اراضی تغییر کاربری می یابند. علاوه بر آن گسترش بدون مجوز موسساتی چون دانشگاه پیام نور و بیمارستان در ضلع جنوبی شهر و همچنین وجود ایستگاه راه آهن در ضلع جنوبی شهر سبب گسترش شهر در این بخش گردیده است.در کنار این عوامل باید متذکر شد خط محدوده قانونی شهر در ضلع شمالی شهر قبل از کمربندی بسته شده است و امکان گسترش شهر در ضلع شمالی شهر وجود ندارد.

3) کوچه های شهر بویژه محله نقاب و دیگرمحلات چه زمانی آسفالت می شود تا مردم از گل و لای بیرون بیایند؟

شهردای نقاب در سال 93 در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و در جهت پیشبرد برنامه های اولویت دار خود  با مدیریتی جهادی اقدام به خرید 900 تن قیر نموده است که خرید این میزان در طی تاسیس شهرداری بی سابقه بوده است.با عنایت به این امر و همچنین  عزم مسئولان شهر و مشارکت شهروندی ، اولویت آسفالت خیابانها در سال 93 در حال انجام می باشد.

4)در صورت امکان یک چشم انداز کلی از شهر نقاب ارائه نمایید و این که شهر نقاب با این وسعت چه زمانی به معنای واقعی به شهر تبدیل می شود؟

بودجه شهر در طی یک سال حدود سی میلیارد ریال بوده است که از این رقم دو میلیارد ریال صرف هزینه های جاری و بدهی های شهرداری می شود و تنها حدود ده میلیارد ریال اعتبار جهت فعالیتهای عمرانی باقی می ماند . این امر با توجه به وسعت 620 هکتاری شهر نقاب و سرانه 20 نفری در هر هکتار،  سرعت توسعه شهر را با تاخیر مواجه می سازد. علاوه بر آن نبود زیرساختهای اصولی و فنی در داخل شهر، کارکرد اقتصادی سکونتگاهها و همچنین وجود املاک زیادی که برای بازگشایی معابر نیازمند تملک می باشد و در کنار آن انتظارات شهروندان  برای درخواست خسارت به قیمت روز برای تملک این املاک،  برنامه ریزی شهر را با مشکلات مواجه می سازد. با این اوصاف همانطور که ملاحظه می شود تنها راه برون رفت از مشکلات و ساختن شهری آباد علاوه بر مدیریت مسئولان ، مشارکت همه جانبه شهروندان است .چرا که ساختن شهر عزم و همتی همه جانبه می طلبد. و بدون مشارکت شما شهروندان ساختن شهر ممکن نخواهد بود

 

میدان امام رضانمایی از میدان امام رضا (ع) در شب

 

 

 

 

 

 

 

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

16 thoughts on “شهردار نقاب به سوالات شهروندان در نسیم جوین پاسخ داد

 1. باسلام میخواهمنظری درموردجمع اوری پول آسفالت بگویم گاهی انصاف هم خوب چیزیه چراآقای شهرداررامتهم به جمع آوری پول آسفالت خیابانها میکنید ایشان فقط فرموده اندفرهنگ مشارکتی راباید رونق دهیم مگه شمکا نمیگوئید دست درست هم دهیم به مهر میهن خویش راکنیم اباد بنده گله مندم از این فرمایشات شما ومطمئن هستم شما خودتان ریالی پول بابت آسفالت نداده ایدوافکارتان دراین خصوص مانند آدم سنگ انداز جلوپای دیگران است به عقیده بنده داشتن شهری سالم وزیبالازمه وجودتفکروشهروندباعقایدسالم رامیطلبدوالابه قول معروف ترکی که میگه (چندرغازپولونن دونقوزدره دن چخمی )بنده خواهش دارم دست دردست بدیم وشهرراازاین وضعیت نجات دهیم اززحمات آقای شهردارعزیزهم کمال تشکرراداریم

     1 نفر با این دیدگاه موافق هست

 2. سلام آقای نقابی چه خوبه کمی واقع بین باشیم وسعی کنیم انتقادات بجا ودرستی رامطرح کنیم این گونه اضهارنظردرباره آقای شهردارمحترم منصفانه نیست

     2 نفر با این دیدگاه موافق هست

 3. باعرض سلام وخسته نباشید به جناب اقای شهردار وکارکنان شهرداری که تمام تلاش خود را برای اباد سازی این شهرستان به صورت شبانه روزی انجام میدهند
  واقا مایع افتخار ما جوینی هاست که چنین مدیرانی داریم.
  ای کاش که ازاول یک شهردار بومی برای شهرمان انتخاب میشد

     0 نفر با این دیدگاه موافق هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.