کاهش 50 درصدي «سالک » در کانون سالک استان، شهرستان جوين

رئيس شبکه بهداشت ودرمان جوين گفت: شيوع بيماري سالک در شهرستان جوين نسبت به سال گذشته 50 درصد کاهش يافته است.
دکتر قزلقارشي امشب در گفتگو با نسیم جوین، گفت: شهرستان جوين در حوزه بهداشت به شاخص هاي خوبي درسال جاري دست پيدا کرده است.

وي افزود: سالک و تب مالت از بيماري هايي است که در شهرستان جوين شايع تر است اما با اقدامات صورت گرفته شيوع اين بيماري ها کاهش يافته است.

دکتر قزلقارشي با اشاره به اينکه جوين يکي از کانون هاي سالک در استان است بيان داشت: با تشکيل کار گروه تخصصي سالک در شهرستان، مبارزه با اين بيماري با جديت پيگيري شد .

رئيس شبکه بهداشت ودرمان جوين با بيان اينکه شيوع سالک در سال جاري نسبت به سال گذشته با کاهش 50 درصدي همراه بوده است افزود :سال گذشته 210 نفر درشهرستان جوين به بيماري سالک مبتلا شدند ، اما در سال جاري اين تعداد به حدود 90 نفر کاهش يافته است.

در خور اشاره است که  در بهار سال جاری و اوایل تابستان رسانه ای شدن شیوع سالک در روستای رحمت آباد جوین تلاش مسوولان و مردم را بیش از بیش در مبارزه با این بیماری موجب شد و با تدابیر دادستانی جوین و شبکه بهداشت و درمان جوین و سبزوار و فرمانداری و غیره این بیماری کنترل شد و به نصف کاهش یافت

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

1 thought on “کاهش 50 درصدي «سالک » در کانون سالک استان، شهرستان جوين

  1. سلام دروغ به این بزرگی طرف رفته مرکز بهداشت رحمت آباد امار سالک بگیر مسئول بهداشت خانم…. به طرف گفته۳۷نفر رابط بهداشت گفته شما دروغ میگی شما وشورای روستا دست به یکی کردیید مارو خراب کنید!!!!! به خانم مسئول بهداشت گفته می نویسم۱۲نفر؟
    بعد میاد امار دروغ می دهند شما هم گزارش کارشون به مردم گزارش می دید.

       0 نفر با این دیدگاه موافق هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.