از هر 5 ازدواج در جوین 1 مورد به طلاق منجر می شود

در شهرستان جوین در 9ماه گذشته  سال جاری در مقابل  هر 5 ازدواج یک  مورد به طلاق منجر شده است!

 

رئیس اداره ثبت احوال جوین امروز به مناسبت روز ملی ثبت و احوال کشور، در گفتگو با خبرنگاران ، گفت:  نسبت ازدواج به طلاق در 9ماهه گذشته  در این شهرستان به این معناست که در قبال هر 5 واقعه ازدواج,يک واقعه طلاق به ثبت رسيده است!

مرتضی زارعی مقدم در گفتگو با نسیم جوین اظهار داشت:  تعداد واقعه طلاق طی9ماهه گذشته 89مورد بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته(تعداد75مورد) 19درصد رشد داشته است .

 

وی بیان داشت: میانگین سن طلاق در شهرستان  جوین براي مردان33 و براي زنان 28سال می باشد.

DSC05830

 

رئیس اداره ثبت احوال جوین در باره نرخ واقعه ازدواج در شهرستان  جوین نیز گفت:در 9ماه گذشته تعداد441 واقعه ازدواج به ثبت رسيده است که اين تعداد در مقايسه با 501 واقعه ازدواجی که در 9ماهه سال 92 به ثبت رسيده با كاهش 12 درصدی مواجه بوده است.

زارعی مقدم در ادامه به میزان ولادت در شهرستان اشاره نمود و اظهار داشت: در 9ماهه اول سال جاری 916 واقعه ولادت در اداره ثبت احوال جوين به ثبت رسيده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 6/5درصد افزايش داشته است.

 

وی افزود: نسبت جنسي در ولادتهاي به ثبت رسيده فوق طي9ماهه سال جاري در شهرستان، 108 بوده است به این معنی که درقبال تولدهر100نوزاد دختر،108نوزاد پسر متولد شده است.

 

 

رئیس اداره ثبت احوال جوین تصریح کرد:بيشترين اسامی که والدين جويني براي نوزادانشان در هنگام صدور شناسنامه برگزيده اند در مورد نوزادان پسر به ترتيب:  ابوالفضل ،امير علي ، محمد ، امير حسين وحسين ،مهدي وبراي نوزادان دختر به ترتيب :فاطمه, زهرا, نازنين زهرا و فاطمه زهرا،ريحانه وكوثر می باشد.

 

زارعی مقدم در پایان خاطر نشان نمود:در9ماهه اول سال جاري، 210 واقعه فوت به ثبت رسيده که نسبت به سال گذشته (229واقعه) 8درصدكاهش داشته است.

ادامه دارد…

 

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.